Ocena Obiektu

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Ocena Obiektu

Post autor: Huggo »

Witam,

Już jakiś czas nikogo nie męczyłem tutaj, a więc najwyższa pora się przypomnieć z najgorszej strony. :D

Rozchodzi się o to, że random w ocenie przedmiotu, wraz z randomem w samym sprzęcie, tworzy troszkę denerwujące połączenie, moim zdaniem zupełnie zbędne. Już samo wyszukiwanie dobrej np. tarczy bywa męczące, po ocenieniu trzydziestu identycznych tarcz, w końcu odnajdując tą która spełnia nasze oczekiwania, nie mamy pewności czy nie wybraliśmy najgorszej z nich, jako że często dwa przedmioty porównując ocenę ze znajomym, oceniamy je zupełnie odwrotnie, czyli ta sztuka która w naszych oczach jest świetna, w oczach znajomego jest beznadziejna, i odwrotnie.

Mamy już przecież random w ciosach, random w sile mobów, ( niewiem czy przypadkiem niema jakiegoś randomu w samych postaciach :P ) niech i sobie będzie ten random w sprzęcie ale po co dokładać random w ocenie... Gdyby sprzęt miał być nie ograniczony czasem przetrwania, gra jeszcze była by warta świeczki, ale przy obecnym rozwiązaniu trwałości sprzętu jest to tylko zbędne udziwnienie.

Po co nam te zbędne zamieszanie ? Nie wystarczy że cios z opisu "lekko ranisz" potrafi ściągnąć moba o dwie kondycje a kolejny "poważnie ranisz" nie zrobić mu wielkiej krzywdy. Rozchodzi się o to czemu gracz na arkadii musi być nieustannie wciągany w jeden wielki wir dezinformacji.

Czy dzięki tej ocenie obiektu pojawi się więcej chętnych na kupców... szczerze wątpię, jeżeli naprawdę chcecie promować ten zawód, dajcie mu więcej możliwości związanych z handlem... jak np. nie wiem... możliwość podpisania kontraktu z dowolnym sklepem i wystawianiu w nim choć by pięciu przedmiotów jak na aukcji... czy rozbicia straganu... czy jakieś dodatkowe ciekawe dopasowane klimatycznie umiejętności bojowe nie robiące z niego chojraka ale dające możliwość ciekawej zabawy (np. rozkazy tak by mógł sobie prowadzać wyprawy po sprzęt na sprzedaż [ to by miało nawet pokrycie najemnicy zazwyczaj słuchają się tego kto płaci ] i jakieś minimum defensów by nie padał po kilku ciosach. ). Sam będąc w cechu nie widzę sensu korzystania z tego dobrodziejstwa, szkoda mi na to marnowania swojego i cudzego czasu, a jak już się kilka razy ośmieliłem to i tak ta ocena bywa co najmniej różna.

Póki co to ten system oceny wygląda jak sytuacja w której moby miały by taki random, że snotling mógł by mieć staty trolla.

Uprzejmie proszę o zastanowienie się nad tym czy nie można by nam ( Graczom ) dać innej zabawki która by nam grę uprzyjemniła zamiast ją uprzykrzać. Ocena Obiektu to głupi um :D

Re Goldi, dzięki, już poprawione :D
Ostatnio zmieniony 09 lis 2010 13:15 przez Huggo, łącznie zmieniany 1 raz.
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Goldfinger »

Przepraszam huggo, że tak w Twoim temacie, ale to już o jeden raz za dużo...

puki (pukacze) potwory kopalniane, odmiana koboldów wyjątkowo dużych rozmiarów, bytują w sztolniach, szachtach, grużniach, przepaściach, ciemnych jamach, we wnętrzu skał, grotach, jaskiniach w pobliżu bogactw naturalnych "śmierdząca broda, wielkie krzywe zębiska"

póki ndm - spójnik znaczący tyle co: dopóki
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Gniot »

Huggo na co Ci stragan i kontrakty w sklepach jak patrzac na faktorie w Nuln i to co tam jest wystawione na handel czlowiek sie zastanawia...czy aby osoba odpowiedzialna za to miejsce nie pije za duzo :D

Nerkowate cuda ... runiczne sztylety, gnomie fartuchy... a wystarczy zdobione napierchy z hobow salady z bagien i obsydian ze zjaw tileanskich zeby interes sie krecil, a tak to kiszka...

Wycofke by wam mogli oddac... ta stara kupiecka (moze ktos ma logi ?)
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Evandeil »

Popieram! Jak dla mie nie tylko zbedne jest wprowadzanie graczy w wir dezinformacji, ale i idiotyczny jest fakt, ze wojownik walczacy cale zycie jakas tam okreslona bronia noszacy jakas tam zbroje czy poslugujacy sie tarcza nie ma pojecia o tym czego uzywa i o tym jak ocenic jakosc tego czego uzywa. Im dluzej sie uzywa okreslonego rodzaju sprzetu tym lepiej powinno sie znac jakosc sprzetow tego rodzaju. Jak dla mnie jasne i zrozumiale. Czasem mam wrazenie ze moja postac mimo cech bystry i uczony jest glupia i cale zycie uzywa patyka myslac ze to super bron lub wyrzuca super bron myslac ze to ma skutecznosc nogi od stolu.
Obrazek
Sunird
Posty: 62
Rejestracja: 13 lut 2009 11:23

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Sunird »

Ja proponuje dodac NPC'e rzeczoznawcow, ktorzy wyceniom nam marnym graczom przedmiot za drobna oplata... Skoro juz ta ocena musi byc taka zrandomizowana...
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Godar »

Jeśli chodzi o całą reformę sprzętu, to nie znikanie sprzętu po apokalipsie to chyba najlepsza zmiana ostatnich lat na arce. Również bardzo dobry jest pomysł samej możliwości oceniania, dzięki czemu nie trzeba dla każdego sprzętu robić żmudnych testów - wystarczy rzut okiem i od razu wiadomo, czy coś jest złomem czy świetną zbroją...

Tylko właśnie, tak jak piszesz: ta ocena jest randomowa. Wg mnie to nikomu niepotrzebna komplikacja. Podobnie jak w ogóle randomowa jakość sprzętu. Po co w ogóle w tyle różnych opisów broni i zbroi, skoro i tak o wszystkim decyduje random. W takim razie równie dobrze można zmienić opisy z "mahakamski bojowy topor" na po prostu "topor". I tak jego staty mogą być prawie dowolne.

Moim zdaniem po to jest taka różnorodność opisów, żeby z niej korzystać.Dzięki temu doświadczony gracz wie, jaki sprzęt jest godny - może lepiej wybrać sprzęt dla siebie i ocenić możliwości bojowe przeciwnika. I po to ludzie przez lata się męczyli wymyślając różne opisy sprzętu, które w miarę pasowały do jego jakości, żeby one niosły ze sobą jakąś informację. Wg mnie powinno się właśnie położyć nacisk na dostosowanie opisów sprzętu (shortów a przede wszystkim longów) do jej faktycznej jakości. Żeby nie było tak, jak zdarza się teraz: półstronicowy opis młota, który podobno jest dziełem największego mistrza kowalskiego Mahakamu ble ble - a w rzeczywistości to najgorszego gatunku szmelc. I odwrotnie. Ale random w obrębie tego samego rodzaju uzbrojenia - nie pojmuję czemu to ma służyć. Chyba tylko popsuciu tego, co zostało stworzone.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Buluar »

Godar pisze: Ale random w obrębie tego samego rodzaju uzbrojenia - nie pojmuję czemu to ma służyć. Chyba tylko popsuciu tego, co zostało stworzone.
Ma sluzyc min. temu, zeby tacy jak Ty musieli ruszyc swoj szanowny zad troche dalej niz 25 lokaji od gildii w celu zdobycia dobrego oreza.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Godar »

@Buluar:
No fajnie, tylko w tej kwestii nic się nie zmieniło. Dalej używa się tego samego sprzętu, tylko trzeba przerzucić 20 tarcz żeby znaleźć jedną dobrą... a i tak cholera wie, czy dobrze się ją ocenia. Zresztą nie mamy bliżej po sprzęt niż wy, więc nie wiem, czego się czepiasz.
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Magog »

Meh Godar, nie dosc, ze Cie wszedzie pelno, to jeszcze ignorujesz zalozenie, ze waga broni i tarczy nie ma znaczenia (a na 95% ma do parowania i oslaniania). Poza tym rodzaj zadawanych obrazen, jak i klasa oreza tez ma spore znaczenie w wielu sytuacjach. Dobrze, ze jest random, bo tak mielibysmy sytuacje z innych MMO czyli kazdy musi miec BiS, i nagle wszyscy biegaja z tym samym zestawem.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Awatar użytkownika
Einholt
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 15:29

Re: Ocena Obiektu

Post autor: Einholt »

A mim zdaniem ocena obiektu powinna sie w duzej mierze opierac na umie broni/tarczy jaki posiada moja postac. Skoro potrafie sie poslugiwac doskonale czy wyzej dana bronia to kurde chyba potrafie ja nalezycie ocenic.

E.
ODPOWIEDZ