Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Werbat »

Jakim cudem ledwo, jak żeby wziąć trzeba mieć teraz ileśtam języka?

(Co jest, swoją drogą, głupie, moim skromnym. Traktuję pochodzeniówki nie jako 'miejsce urodzenia', tylko 'zamieszkania' i teraz muszę pamiętać, żeby levelować tileański :/)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Xion »

Żeby zmienić pochodzenie trzeba mieć bodajże 51% uma (dobrze). Żeby móc go uczyć - perfekcyjnie. Żeby zawsze wszystko rozumieć - 100%.

I języka (pomijając znany wyjątek) trzeba się albo nauczyć, albo dostać go w pakiecie z pierwszym pochodzeniem.
Życie jest sumą przypadków.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gryzak »

....tym samym skakanie miedzy gildiami jest latwiejsze, mniej praco- i czasochlonne niz miedzy pochodzeniowkami :D czy to tak mialo wygladac?
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Visborg »

No wg mnie tak. W końcu to że zmieniasz zawód jest normalne. Policjant przechodzi na emeryturę (albo wylatuje z roboty) i zostaje ochroniarzem. A to że np Polak nagle staje się Włochem już nie tak bardzo... Wymaga długiego życia w tym kraju, znakomitej znajomości języka, obyczajów, kultury, ciągłych kontaktów z tubylcami itd...
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Huggus »

A to że np Polak nagle staje się Włochem już nie tak bardzo... Wymaga długiego życia w tym kraju, znakomitej znajomości języka, obyczajów, kultury, ciągłych kontaktów z tubylcami itd...
raczej wystarczy dobrze kopnac pilke ;)
Traktuję pochodzeniówki nie jako 'miejsce urodzenia', tylko 'zamieszkania'
ten jak zwykle wszystko musi traktowac inaczej :P
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Gordon
Posty: 12
Rejestracja: 13 lut 2009 23:48

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gordon »

Werbat pisze: (Co jest, swoją drogą, głupie, moim skromnym. Traktuję pochodzeniówki nie jako 'miejsce urodzenia', tylko 'zamieszkania' i teraz muszę pamiętać, żeby levelować tileański :/)
Ja wiem, że całkiem różne realia, ale tak odnosząc to do rzeczywistości, to będąc na studiach w innych mieście niż rodzime, nie przedstawisz się przecież - "Józef z Warszawy", faktycznie pochodząc z Wąchocka. Czy pracując w Anglii, "Chris z West Sussex", tak naprawdę będąc Krzysztofem urodzonym na Śląsku. ;-) Trochę inna sytuacja, gdy człowiek (bądź też nie-człowiek) czuje się już poważnie związany z jakimś miejscem. Chociaż na przykładzie Polaków w Nowej Zelandii - imigranci, będący tam legalnie, dostają status "Kiwi" (czyli swojego) ale nawet po trzydziestu latach pobytu w kraju zwykło się mówić, że miejsce pochodzenia, to jednak "Poland".

Dlatego IMO sprawa ze zmianą pochodzenia rozwiązana została całkiem rozsądnie. A tak w ogóle, to przy odrobinie chęci, język można wymaksować dość szybko, z tego co pamiętam. :>
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Werbat »

Jasne, masz rację. Ale w niczym mi to nie przeszkadza traktować 'pochodzeniówki' po swojemu, rajt? ;-) Jeden lubi pomarańcze, drugiemu się nogi pocą, cytując klasyka.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Yergo »

Gerdia ofiara nowego systemu. Czyzby zaczynaly sie naduzycia? Proponuje notowac shorty i godziny i wysylac sprawy do mg ;] Niech sie pobawia w czytanie listow ze skargami. Im wiecej, tym lepiej.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gerdia »

A po co mam zapisywać shorty jak mam tych kretynów w zapamiętanych?

G.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Yergo »

/me wali lbem w sciane.

Sorki, nie moge sie przyzwyczaic :D
ODPOWIEDZ