Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Hagus
Posty: 20
Rejestracja: 10 kwie 2009 12:56

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Hagus »

Mimi pisze:a co powiecie na komende wspomnij <kogo> ?
dzialalaby tak, jakbysmy własnie spotkali te osobe. mozna by wspominac cenne osoby w pamieci (czy tam mame na wykladzie ;)). a zeby nie bylo zbyt rozowo, to niech zzera mane i tyle.
Lepsze to niż nic :)
Your lust will set you free.
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Sigard »

Mysle, ze jak ktos ma na imie gejowska pala to nie powinien sie wypowiadac na tym forum. ;p
Folko
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2009 12:45

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Folko »

Komenda 'zapomnij' na pierwszy rzut oka wydaje się fajna, może i by rozwiązała parę problemów, ale jestem pewny (a niestety przynajmniej połowa tej gry to właśnie PK), że w praktyce wykorzystana byłaby w ten sposób, że ziomale wśród zapamiętanych zostawiliby tylko swoich wrogów, bo im RPG wystarcza na IRCu:) No i może jakiegoś tam komendanta, żeby wstydu nie było. A że są w stowarzyszeniu, które ma wojnę, prawdopodobieństwo, że znikną akcje z przedstawianiem pod bindem i to parokrotnym podczas walki, równałoby się zeru. Choć nie wiem czy nowy system takie akcje wyeliminuje.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Vayneela »

Rafgart pisze: Poza tym zmiany wyeliminowaly sytuacje, gdy:
- gracze w sposob patologiczny wykorzystuja komende ostatnio do przewidywania dzialan przeciwnikow
- gracze zapamietuja tylko przeciwnikow a nie znaja czlonkow wlasnego stowarzyszenia
- gracze wymuszaja na innych przedstawienie sie (czesto kierujac sie motywacja calkowicie oderwana od gry)
- nowi gracze boja sie przedstawiac
W tym momencie mamy sytuację gdy:
- nie będzie można sprawdzać aktywności kandydatów choćby w tak prozaiczny sposób
- członków stowarzyszenia i tak się zapomni na rzecz jakiegoś nowego kogoś, kto stwierdzi, że wypada się przedstawić (chyba że stowarzyszeni będą się nam co trochę przedstawiać, ale... to samo mamy teraz?)
- teraz będą wymuszać nieprzedstawianie się
- starzy gracze boją się, że ktoś im się przedstawi.

W tym wątku już był poruszany temat kupców, ja rozumiem, że teraz każdy ma swojego i stowarzyszenia robią się samowystarczalne, a Cech to bardziej mit niż jakaś siła gospodarcza muda, więc nie ma się za bardzo co przejmować nawet jak przestaną grać.
Przez tę reformę moja postać zapomniała osoby kluczowe w jej historii, a które są już skasowane, nie chcę tracić kolejnych lat znajomości na rzecz przypadkowego klienta, a nawet niekoniecznie klienta, bo sytuacje:
xxx przybywa.
xxx przedstawia sie jako xxx.
xxx mowi: Mozna poznac imie Pani na przyszlosc?
też się zdarzają i nic nie jestem w stanie z tym zrobić.

v.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Gniot »

Re up:
A co Ci da sprawdzenie czy ktos jest aktywny czy nie ... zlecasz robote i czekasz na raporty... zlecasz tyle zeby sie nie wyrabial za kazdym razem nawet jezeli bedzie aktywny 24h na dobe.

Wymuszac nieprzedstawianie sie ? Nie nalezy chyba popadac w paranoje...

Ja jestem starym graczem i nie odczuwam strachu przed komenda przedstaw sie czy to w moim wykonaniu czy tez wykonaniu obcej osoby.

To ze zapomni sie dawno skasowanego wroga czy tez przyjaciela to rzecz przykra ale w zaden sposob nie przeszkadza w grze... oprocz pamieci postac masz jeszcze wlasna ktorej nikt Ci nie wymaze...
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Rafgart »

Pamietasz tych, ktorzy ci sie przedstawili i ich spotykasz w grze. Nie musza ci sie ciagle przedstawiac. Tak wiec nikogo aktywnego ze swojego stowarzyszenia nie zapomnisz.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Vayneela »

Szczerze? To był jednak delikatny wyznacznik, bo dowalanie ludziom jeszcze więcej pracy to nie najlepszy pomysł w przypadku tak mało popularnej gildii.

Taka sama paranoja jak z poprzednim systemem, na pewno ktoś się taki znajdzie.

Też trochę gram i w tym momencie przeszkadza mi, jeśli wspomina się ktoś, kogo o to nie prosiłam. Zależy mi na utrzymaniu nienaruszonego stanu moich zapamiętanych.

Co do ostatniego - jasne, rozumiem, a jednak z dziwnym sentymentem zdarzało mi się wklepywać zapamiętanych, uwidzieć tych, których od lat nie ma na mudzie i no... właśnie zobaczyć, ich wspinanych, że jeszcze gdzieś są. Jasne, głupie, ale tak już mam. Miałam.

v.

Do Rafgarta: Ach, chyba że. To tamten punkt cofam.
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Krobelus »

Rafgarcie a czy stoi cos na przeszkodzie zeby ulepszyc ten system o to co pisalem w notkach wczesniej ?? str 11 mysle ze dzialanie byloby takie same tyle ze wolniejsze i bez zapamietywania randomowych osob
Ostatnio zmieniony 21 gru 2009 13:40 przez Krobelus, łącznie zmieniany 1 raz.
Oswald
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2009 13:26

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Oswald »

A mi się strasznie nie podoba fakt, że już nie mogę zapamiętywać enpeców. Moja postać jest mocno osadzona w świecie i pamiętanie niektórych enpeców jest dość istotne w jej odgrywaniu. Dziwnie będzie teraz jak nie będę mógł nikomu przedstawić własnego syna ;/ Ale wiem wiem. Erpeg się nie liczy. Liczy się tylko, żeby PK szło sprawniej :(
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Yergo »

Ragart: pozwole sobie z mojego pktu widzenia, bo gram w "stowarzyszeniu bojowym".

Sojusz 3-4 stowarzyszen vs 2 innym + odwieczna wojna z MC+OK. Teraz trwaja dzialania wojenne przeciw korkom, lazi sie tam gdzie mozna ich spotkac, ale nie spotyka sie mutkow. Przedstawiaja mi sie 4 stowarzyszenia, dwa inne sa mi przedstawiane. Lada moment bede pamietal korsarzy i lyryjczykow z ktorymi konflikt mysle nie bedzie sie ciagnal w nieskonczonosc + wszystkie elfy z sojuszu, z ktorymi i tak pewnie biegac Yergo nie bedzie. Dodatkowo dochodzi rasowka spod Carbon. I mem postaci szybko zostanie wyczyszczony z imion, ktore chce pamietac - MC (wrogowie) i w drugiej kolejnosci RA (przyjaciele).

Startowalem wczoraj z 18 slotami, dzisiaj nie mam juz zadnego. Bo mi sie pare klanowiczow przedstawilo. No nie uwierzysz, jak to irytuje. A co jak mi sie padnie? A padnie mi sie na pewno, bo nie prowadze lajtowej gry w kwiatkach na lakach. Zapomne nagle 20 imion?

Rozumiem, ze zmiana byla konieczna, mam nadzieje ze znacznie zminimalizuje lagi w walkach i przy prowadzeniu duzych teamow. Dziekuje tez za dokladne wyjasnienie, czemu zmiana nastapila - mi to starczy.

Ale prosze, dajcie mozliwosc sterowania odrobinke chociaz pamiecia postaci, chocby komenda "zapomnij" dla tych, ktorych wiecej nie spotkamy + "wspomnij" dla tych, ktorych pamietac chcemy....
ODPOWIEDZ