Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Silkathas »

Tipi : no więc trochę się myliłeś - nie można się ubrać tak jak kiedyś, czyt. kolczuga, hełm i coś na nogi, bo to już uniemożliwia ukrywanie. Sama kolczuga nawet już na to nie pozwala. Nic z tego, że niektóre zwykłe kolczugi są plecione z maleńkich kółeczek, nie krępują ruchów (wg. opisu), zakładasz - automatycznie nie ukryjesz się nigdzie, ani w lesie, ani w mieście. Dupa. Więc, żeby nożownik mógł iść na PK i się schować, to zakłada ubrania (nie zbroje) i wtedy jest szansa, że ktoś go nie dojrzy (a i tak na golasa ukrywa się gorzej niż partyzant w pełnej płycie). Miło by było, gdyby przedmioty gildiowe i klubowe nie dokładały się do tej puli ciężaru która ogranicza, bo żeby móc grać sprawnie nożownikiem, to nie mogę mieć na sobie więcej niż jakieś 10 kg, a już tuba to są dwa kg, idę w góry - lina, plus 2 kg, hełm - 1,5 kg, plecak, trochę złota i już sięgam granicy. Ogólnie to tak patrze, że nie niezgildiowani nożownicy - nie wiem czy tacy są, mają ciężko.

Z tą wygodą bym też nie przesadzał - wygodnie by było gdybym mógł mieć konia, lub muła, który w jukach miałby sprzęt dla mnie w zależności od tego co planuję robić, a tak to najpierw planowanie, później akcja, często jest już po akcji kiedy się dozbroisz.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Silkathas: Wiec jak chcesz się chować, wyrzucasz zbroje. Skoro chcesz się przed kimś ukryć, to raczej nie potrzeba ci dużo AP.
Co prawda nie gram nożownikiem, ale subiektywnym zdaniem widzę tę zmianę pozytywnie. Przynajmniej na podstawie tego co wiem obecnie, czyli że teraz zbroja nie ucina speca, za to można się schować jedynie bez zbroi.
Expisz szybciej, bo możesz ubrać się w pełną zbroję. Wpadnie ci np. drużyna złych mutantów, to wywalasz zbroje na ziemię i się chowasz. Równie skutecznie co poprzednio. Co w tym jest nie fajnego?
Jedynie konieczność w takim przypadku zdobywania zbroi, ale zgildiowany (bo raczej takiemu ktoś zagraża podczas expienia) nie będzie miał z tym problemu.

Na szybkie pk i tak chodzi się bez zbroi, więc problemu z ukrywaniem się nie ma. Komuś jedynie może przeszkadzać, że bouncować nie może, bo zbroja mu ciąży. Na to napiszę: I DOBRZE!

Wniosek: Uważam, że jest lepiej niż po przednio. Widać nie przeszkadza to w marudzeniu, że jest kiepsko i mogłoby być jeszcze lepiej. Daj palec, wezmą całą rękę ;]
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Silkathas »

Zurwen : nie mówię , że nie masz racji - jednak ten temat zaczął się od tego chyba, że rzeczy które dodają coś do postaci poza siłą bojową, czyt. przedmioty klubowe, dla nożownika są dużym obciążeniem. To raz.

Dwa - nadal nie rozumiem dlaczego nożownik w mieście na spodniach i koszuli, ukrywa się podobnie, albo gorzej niż partyzant w mieście w pełnej zbroi płytowej.

Trzy - pisałem do Tipiego, że nie mogę ubrać się tak by mi ciężar nie wadził, jednocześnie mając jakąś ochronę (kolczuga) i sensownie się chować.


Cztery - tylko zgildiowani są na listach wrogów różnych gildii z tego co wiem.
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

To ograniczenie dla nożowników nadaje sens istnieniu bardzo lekkich zbroi typu skory, których normalnie chyba nikt nie nosi, a tak jest to opcja warta przynajmniej rozważenia (oczywiście to tylko domysły, bo mam inny zawód i nigdy się tak nie ubierałem ;))
Jakież to erpegowe: taki 'zawadiaka' w skórach :D

I ciekawi mnie wspomniane przez Silkathasa ubieranie się w ubrania na PK...
Przecież ubrania nie mają wpływu na AC, a tylko urozmaicają wygląd postaci!
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Zurwen : nie mówię , że nie masz racji - jednak ten temat zaczął się od tego chyba, że rzeczy które dodają coś do postaci poza siłą bojową, czyt. przedmioty klubowe, dla nożownika są dużym obciążeniem. To raz.
Z tym się zgadzam i jak widać wizowie też, więc temat powinien się zakończyć ;]
Dwa - nadal nie rozumiem dlaczego nożownik w mieście na spodniach i koszuli, ukrywa się podobnie, albo gorzej niż partyzant w mieście w pełnej zbroi płytowej.
Może mają sporo wyżej uma? Jeżeli nie, to pewnie lokacje są niedostosowane, albo ktoś się pomylił w kodzie ;] Albo wydaje ci się tylko, że chowają się lepiej. Ciężko mi się wypowiadać, bo nie widziałem i nie mam jak sprawdzić.
Trzy - pisałem do Tipiego, że nie mogę ubrać się tak by mi ciężar nie wadził, jednocześnie mając jakąś ochronę (kolczuga) i sensownie się chować.
No i widać tak ma być. ;] Albo ubierasz się jak czołg i się nie chowasz albo wcale i się chowasz. W zasadzie nie widzę tutaj jakichś znacznych minusów.
Btw. W przeciwieństwie do tego co się potocznie na arce uważa, kolczuga to średnia-ciężka zbroja. Lekkie to są jakieś kaftany, zbroje skorzane. Zresztą w takich zbrojach widziałbym właśnie wyimaginowanego 'nożownika', jeżeli musiałby coś w ogóle mieć. Kolczuga jakoś nie teges.


Re down: Silkathas, tutaj na szczęście nie rządzi świetna i znakomita demokracja. Także nie masz żadnych realnych szans o coś 'walczyć' ;]

Re down2: Zatem wróćmy do przed zmianami, pewnie bardzo się będziesz cieszył?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2009 20:55 przez Zurwen, łącznie zmieniany 3 razy.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Silkathas
Posty: 50
Rejestracja: 28 mar 2009 16:36

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Silkathas »

No Zurwen, skoro Ty i wizowie się zgadzacie, nie ma tematu, wybacz, że niektórzy chcą walczyć o pewne rzeczy, które Ty uważasz za logiczne i zbalansowane.


Ropuk : chodziło mi o to, żeby nie biegać na golasa, a skórzane zbroje dają tak niewiele, że trudno nawet odróżnić dobrą od złej - bo przecież nie pójdę w tym expić, a na PK chodzić, żeby zbroje obczajać to trochę chore.

p.s.

Nadal, NA LOGIKĘ - nie rozumiem, dlaczego Nożownik nieobciążony ukrywa się gorzej, niż Partyzant w płycie. Inaczej się ukrywają ? Naśmiewaliście się z kubka, który dźwięczy w plecaku, a płyta to co ?
Po prostu to ograniczenie z ciężarem, i to ustawione nisko, jest wg mnie nieuzasadnione.
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tipi »

Bo jest innym zawodem. Ma jakis minus.
Wiorka nie umie specowac z pierwszej lini, podczas gdy inne zawody wyprawiaja cuda nawet z partyzana. Dlaczego?
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

Silkathas pisze: Nadal, NA LOGIKĘ - nie rozumiem, dlaczego Nożownik nieobciążony ukrywa się gorzej, niż Partyzant w płycie. Inaczej się ukrywają ? Naśmiewaliście się z kubka, który dźwięczy w plecaku, a płyta to co ?
To juz jest dosyc dziwne, abstrahujac od tego obciazenia. W koncu naturalnym terenem nozownika jest wlasnie miasto i powinien sie w nim ukrywac bez problemowo? Moze jakis blad w bonusach terenowych?
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Tipi »

Raglak pisze:Co do szarzy - kiedys byl delay 2,5 sekundy (albo dwie nie jestem pewien), teraz wyglada jakby zamienili ja ze dziala jak cios w plecy jesli ktos ucieka (moze nie, ale tak to wyglada w logu). Jesli tak faktycznie jest, to imo straszna bzdura, szarza powinna sie ladowac i ewentualnie byc 'doganiana' jak kiedys. Czas ogluszenia moooocno zalezal od porownania poziomow szarzujacego i szarzowanego. Dla przykladu Groutha nigdy nie udalo mi sie ogluszyc na dluzej niz sekunde (a przypominam, ze runda walki trwa 4 sekundy, wiec nie dawalo to nawet dodatkowej rundy ciosow przewagi). No ale, ze Cird ma wiele, a zakonnicy zwiedzil, to trwala na tyle dlugo ze padl... Czas ogluszenia jest(a przynajmniej byl) wg mnie dobrze zbalansowany.

Nie mam zamiaru sie klocic, rozpoczynac dyskusji na nowo.

14:58:13 # Chris dopada do ciebie
14:58:21 # Powoli dochodzisz do siebie.

Poziom , zwiedzil.
8 sekund. Odpowiednio? Jaki poziom trzebac miec aby ogluszalo na sekunde?


http://sprox.info/memo/szarza.htm (mozna kliknac u gory pokaz czas)
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

Napisalem jak bylo kiedys (z 2 lata temu). Nie mam pojecia czy szarza od tego czasu byla zmieniana, jesli faktycznie od goscia na zwiedzil ty na zwiedzil dostajesz stuna na 8 sekund, to przegiecie i tyle.
ODPOWIEDZ