Księgi.

Bank opisów Arkadii.
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Księgi.

Post autor: Amargein »

Tak sobie myślę, że na świecie jest wiele miejsc, w których powinno dać się znaleźć/zdobyć księgi, i NPCów, którym możnaby takowe wydrzeć z zimnych, martwych palców... Przykładowo: jest jeden nekromanta w Tilei, a ksiąg przy sobie nie ma - a mógłby mieć, albo przy sobie, albo na półce swej, żeby czasem poczytać, obok swojego pamiętniczka w różowej okładce. Są też kultyści i kapłani, którzy, zdaje się, nie przepadają za słowem pisanym...

Zatem:

[CIACH]

Taka księga wymagałaby posiadania pewnej (dość wysokiej?) "wiedzy o istotach nieumarłych" w celu zgłębiania treści w niej zawartych i skorzystania na tym.

Żeby gildie nie postępowały na zasadzie "dobra, zdobyliśmy księgę raz, mamy spokój na zawsze i nie ma co się więcej po nią fatygować", księgi mogłyby mieć stan, podobnie jak przedmioty magiczne. Albo po prostu nie przetrwać snu, jak jedna z ksiąg, które już da się znaleźć.

I tu pojawia się jedno zasadnicze pytanie do wizów i jedno pomniejsze:
1. Czy macie jakiś swój pomysł na księgi, z opisami, położeniem itp., w związku z czym mamy się nie produkować z opisami dalszych?
2. Jak takie coś zgłaszać w grze (tj. jeżeli w ogóle jest sens zgłaszać...)? Pomysł w lokacji z półkami na książki w opisie / pomysł do NPCa czy pomysł globalny? Chyba to pierwsze, ale lepiej się upewnić (i do niektórych lokacji czy NPCów ciężko dotrzeć bez drużyny, co utrudnia zgłaszanie pomysłów niezrzeszonym).

Jeżeli jest zapotrzebowanie na księgi, chętnie stworzę więcej opisów.
Awatar użytkownika
Trfog
Posty: 185
Rejestracja: 12 wrz 2010 19:00

Re: Księgi.

Post autor: Trfog »

Jest wiele kaplanow w Imperium i kaplic poswieconym danym bogom. Tam mogloby trafic kilka ksieg. ;) A, ewentualnie gabinety niektorych burmistrzow. Gnom z golemowej wiezy. Xavier. Wiedzmy. ;)
Awatar użytkownika
Egvene
Posty: 103
Rejestracja: 23 kwie 2015 18:41

Re: Księgi.

Post autor: Egvene »

W jakiejś zapadłej wiosce, w zapadłej chatce, w której jest jeszcze bardziej zapadły strych, w zakurzonym kufrze, pod stertą zatęchłych szmat owinięta w jakieś skóry księga dająca wiedzę o różnych rzeczach. Mogłaby się i lokacja zmieniać i treść w księdze zawarta co apoke. Wiosek zapadłych jest i w Impie i w Ishtar trochę więc gdzie się trafi to już random. Na pewno od apki do paki walała by się gdzieś po pocztach traktach jakby kto ją już znalazł. Mógłby też ktoś za monety jej użyczac do czytania, albo odsprzedawać. Od apki do apki komu by w ręce wpadla to by korzystał, a później znowu ktoś by ją znalazł gdzie indziej z inną treścią w innym miejscu.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Księgi.

Post autor: Aleksa »

powiem wam tak, dyskutujecie o czyms co juz istnieje :P

Ale nie bede wam niczego zdradzac, milej eksploracji Arkadii na nowo! :D
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Księgi.

Post autor: Amargein »

Stąd i moje pytanie na końcu pierwszego posta - "czy takie coś w ogóle jest potrzebne?" Wychodzi na to, że nie jest i że księgi (i nie tylko) już są. Dobra robota, Panowie Wizowie. Temat możecie zamknąć i/lub usunąć.

EDIT@Rafgart:
Było tak od razu. :) Zatem będzie opis dla każdego rodzaju wiedzy.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015 14:15 przez Amargein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 960
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Księgi.

Post autor: Rafgart »

Jest potrzebne, ale sens ma, gdy bedzie opis dla kazdego rodzaju wiedzy.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Księgi.

Post autor: Haern »

A najlepiej tak po pięć, i albo interdomenowe, albo po kilka dla każdej domeny :)
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Księgi.

Post autor: Amargein »

Już sobie obmyślam tytuły i treść. Postaram się, żeby to nie był słomiany zapał. :P

Jedno pytanie tutaj: wszystkie księgi mają być spisane "w Magicznym Wspólnym" (tj. zrozumiałe dla każdej postaci, niezależnie od rasy i pochodzenia), czyli każdy może z nich zgłębiać wiedzę, czy może planujecie zbliżyć się nieco do Zewu Cthulhu i umożliwić zgłębianie wiedzy z z niektórych ksiąg tylko po spełnieniu wymogów dotyczących znajomości języka? To ma znaczenie raczej kosmetyczne, ale wiedzieć warto.

Aż się prosi, żeby do przeczytania takiego "Der Hexenhammer" była niezbędna znajomość Reikspielu...

Jak na razie założę wariant numer jeden, czyli Magiczny Wspólny.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 960
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Księgi.

Post autor: Rafgart »

Zglebianie moze miec warunek na jezyk, ale jest to (i powinno) byc stosowane tylko w wyjatkowych przypadkach.
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Księgi.

Post autor: Amargein »

[CIACH]

Coś w ten deseń? Czy w ogóle idę w dobrą stronę, skupiając się raczej na skrótowym opisaniu treści księgi niż jej wyglądu? Podchodzę do tego zagadnienia od tej strony bo pisanie "duża księga w czerwonej okładce" oraz "mała biała księga poplamiona krwią" nie wydaje mi się zbyt pasjonujące, wolę przemycić w opisie trochę informacji, żeby gracz mógł dowiedzieć się o czym księga traktuje i jaką wiedzę zawiera po przeczytaniu opisu, nie zaś po wpisaniu komendy "zgłębiaj". Przemycając też w ten sposób strzępy wiedzy liczę, że być może któryś gracz się zainteresuje i doczyta o tym i owym - jak choćby o orkowych bóstwach. Żeby nie tylko postacie zgłębiały wiedzę. ;)

EDIT@Aleksa:
Nie, nie można nieskończenie wielu. Tylko tak z siedemnastu. ;)
Ostatnio zmieniony 11 cze 2015 16:57 przez Amargein, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ