Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Płacze na magów

Post autor: Gruer »

Na chwilę obecną jedyną sensowna możliwością jest po zielarzu zawód myśliwego. Zioła możesz nadal zbierać a dochodzi jeszcze ładny zarobek na skórach.
A co do kopalń fakt : w całych górach Khazadów nie ma ani 1 miejsca do kopania .... a krasnoludy były przecież związane z wydobyciem jak żadna inna rasa. To samo Mahakam ..... Za to na zadupiu w Tilei mamy kopalnie ... bo tak.
No i 2 sprawa : przy kopaniu stawianie stempli - na innych mudach to nie stanowiło problemu bo o ile pamiętam Warlock wraz z górnictwem wprowadził zabezpieczanie szybów.
Pomarudziłem troszkę ale ogólnie Panowie na górze : fajnie że wam się chce cokolwiek robić.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Maylinne »

Niby jest myśliwy, niby jest odkrywca, ale jedno i drugie to cofanie się, bo jednak zielarz zielarstwo ma wyżej. Dlatego zostanę przy zielarzu i dalej będzie mi smutno, że nie mam żadnej gzpomocy. ;)
Mikkel

Re: Płacze na magów

Post autor: Mikkel »

Dołączam się do płaczu o zielarza! Też uważam, że jakbym został odkrywcą albo myśliwym, cofnąłbym się w rozwoju i rozpoznawał jeszcze mniej ziół, mimo możliwości pozyskania Magicznych Amuletów +10 do Zielarstwa i innych cudów na kiju. Fajnie by było, jakby zielarz AJ po prostu miał wyższe zielarstwo i zestaw emocji -> pełnia szczęścia dla mnie.
Brombur
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2013 17:35

Re: Płacze na magów

Post autor: Brombur »

Maylinne pisze:Nie chciałabym jakoś bardzo marudzić, bo podoba mi się kierunek, w którym idzie arka. Ale jednak brakuje mi pewnych niebojowych opcji.

Kiedyś podobno były zlecenia także na inne rzeczy poza bronią i zbroją.
Kiedyś był zawód rybaka.
Kiedyś było więcej kopalni.

I szkoda mi tego wszystkiego, że było, a nie ma. :( Poza tym kawał czasu czekam na emocje dla zielarza. Toż niektóre inne ajoty, które się bierze na parę tygodni przed dostaniem powiązanego zawodu mają. A zielarz, którego nie ma na co zmienić, nie posiada nic.
Zawód rybaka był jednym wielkim oszustwem. Nic nie dawał a wykonywanie go kosztowało pół mithryla. Zlecenia zaś z tego co pamiętam były nieopłacalne. Jako rybak próbowałem jedno wykonać, to z rybami to wiem.

I nie pamiętam kiedy było więcej kopalni a gram z przerwami od 2002.
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Płacze na magów

Post autor: Thork »

Zawód rybaka pozwalał ocenić łowisko co było dość przydatne, ale przy okazji promował botowanie na rybach.

Zlecenia były nieopłacalne do robienia.

Kopać się dało kiedyś pod KV co pewna gildia wykorzystywała do 'ścięcia' drogi do magika.

A co do emocji do zielarza: trzeba dobre opisy, które przy okazji trafią w gusta osób kodujących, czyli raczej śmierdząca zielskiem torba na 100000 ziół i z przegródkami raczej nie przejdzie.
Nadia

Re: Płacze na magów

Post autor: Nadia »

I ja podpisuje się pod płaczem Maylinne i Mikkela. Zielarz obecnie jest mocno wybrakowanym AJ:
1. Brak jakiejkolwiek pomocy i dodatkowych emocji (w Bamku Opisów jest całkiem spora ich ilość).
2. Brak powiązania z jakimkolwiek istniejącym zawodem masowym. Dostępne zawody mają niższy um, niż aj.
3. Aby znaleźć wiele przydatnych ziół potrzebny jest magik.
Znaczna część osób z tym zawodem ma też postać mentalisty, więc z wyboru utrudniają sobie ekspienie, czy przeżywalność podczas pvp. Fajnie by było, aby jakiś minimalny xp ze zbierania był :) I jeszcze konie, magia i łuki!
Quint
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2009 04:55

Re: Płacze na magów

Post autor: Quint »

Jak będziecie marudzić na temat zielarza, to jeszcze znów ktoś mu się przyjrzy i stwierdzi, że nadal za dużo się w ten sposób da zarobić, co zaowocuje nieuchronnym obcięciem jak to się onegdaj zdarzyło.

Poza tym, z tego co mi wiadomo, w temacie zielarza już od lat istnieje PLAN. Niestety, ponieważ wdrożenie PLANU wymaga pracy wizów, a priorytety i tak dalej... to wiadomo co.
Bargor
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2014 14:23

Re: Płacze na magów

Post autor: Bargor »

Zielarzem nie jestem... ale traktowanie tego zawodu w taki sposób odstrasza ludzików którzy potencjalnie by grali zielarzami - a procz pozyskiwania nowych graczy, nalezaloby cos zrobic dla obecnych by nie zwiali. Moze czas troche przeorganizowac priorytety :] Lobbujemy :p
Awatar użytkownika
Athalyse
Posty: 78
Rejestracja: 21 lis 2011 20:19
Lokalizacja: Myslovitz - Beuthen

Re: Płacze na magów

Post autor: Athalyse »

A ja popuakam, ale radosnie, bo takie ładne nowe miejsca i itemki zakodowane.
Dziekuje! :)
"-Ciągle muszę mu przypominać, że pali się budynki a gwałci kobiety.
-Gwałci? - przestraszył się Rincewind.
-Słuchaj, on ma 84 lata. Nie niszcz marzeń starego czlowieka."
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Płacze na magów

Post autor: Iluandile »

Dzięki za zakodowanie paru moich pomysłów ;)
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
Zablokowany