Nowy system zapamietywania

Forum wieści z Arkadii.

Czy podoba ci sie zmiana systemu zapamietan

Tak
34
18%
Nie
138
73%
Wszystko mi jedno
17
9%
 
Liczba głosów: 189

Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Hasp »

No sorry, ze stanalem w obronie reformy, a nie po stronie starych wyjadaczy. Arka idzie do przodu, albo idziecie z nia, albo zostajecie bez niej. Ja nie neguje waszych pomyslow o przywroceniu 'zapomnij', bo to sa dobre pomysly, ktore dobrze wplynelyby na rozgrywke. Neguje wasze podejscie, ze 'wizowie nas tym ukarali i znow odejdzie masa graczy'. Reforma jest SWIEZA i bycmoze beda jakies poprawki. Tylko zaproponujcie je normalnie. Bo w tej chwili tylko narzekacie i biadolicie, jak to jest zle znowu.

Hasp.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Zurwen »

Moim zdaniem fajna, klimatyczna i sensowna zmiana.
Naturalnym jest, że pamięta się te osoby, które widuje się często, bądź niedawno. Przy tym pamięć postaci jest tak gigantyczna (130 imion np.), że osób, które nie widuje się raz na dwa lata się nie pozapomina.
Problemem mogą być secondy, ale to jedynie potencjalne zagrożenie, którego istnienia jeszcze nie udowodniono.

O, 'zapomnij' byłoby rozwiązaniem na wszelkie problemy ;] Z drugiej strony popsułoby to klimat.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Aiwazz »

Hasp pisze:No sorry, ze stanalem w obronie reformy, a nie po stronie starych wyjadaczy. Arka idzie do przodu, albo idziecie z nia, albo zostajecie bez niej. Ja nie neguje waszych pomyslow o przywroceniu 'zapomnij', bo to sa dobre pomysly, ktore dobrze wplynelyby na rozgrywke. Neguje wasze podejscie, ze 'wizowie nas tym ukarali i znow odejdzie masa graczy'. Reforma jest SWIEZA i bycmoze beda jakies poprawki. Tylko zaproponujcie je normalnie. Bo w tej chwili tylko narzekacie i biadolicie, jak to jest zle znowu.

Hasp.
Idac Twoim tokiem myslenia, bez sensu jest szukanie napisu "Arbeit machrt frei" bo przeciez to przeszlosc a swiat idzie do przodu.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Zurwen »

Idac Twoim tokiem myslenia, bez sensu jest szukanie napisu "Arbeit machrt frei" bo przeciez to przeszlosc a swiat idzie do przodu.
Przestań płakać, gdzie się tylko da. Niczemu to nie pomoże, a przynajmniej mam taką nadzieję. Chcesz coś osiągnąć, to rzeczową dyskusją, to nie przedszkole, gdzie najgłośniej ryczące dziecko dostaje lizaka.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Tipi
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Tipi »

Aiwazz pisze:
Hasp pisze:No sorry, ze stanalem w obronie reformy, a nie po stronie starych wyjadaczy. Arka idzie do przodu, albo idziecie z nia, albo zostajecie bez niej. Ja nie neguje waszych pomyslow o przywroceniu 'zapomnij', bo to sa dobre pomysly, ktore dobrze wplynelyby na rozgrywke. Neguje wasze podejscie, ze 'wizowie nas tym ukarali i znow odejdzie masa graczy'. Reforma jest SWIEZA i bycmoze beda jakies poprawki. Tylko zaproponujcie je normalnie. Bo w tej chwili tylko narzekacie i biadolicie, jak to jest zle znowu.

Hasp.
Idac Twoim tokiem myslenia, bez sensu jest szukanie napisu "Arbeit machrt frei" bo przeciez to przeszlosc a swiat idzie do przodu.
Wez Ty juz nic nie pisz.
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Hasp »

Aiwazz:
Idac moim tokiem rozumowania, nie mam nic przeciwko trzymaniu w zapamietanych starych postaci, szefow gildii, czy kolegow od expa. Potwierdzilem, ze pozostawienie komendy 'zapomnij', w formie jakiej byla, jest dla mnie w porzadku.

Hasp. :)
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Terenes »

Ciezko zrozumiec ze tu ludzie potracili pamiatki po fajnej zabawie sprzed paru lat? I nie jest to zadne przewidywanie tylko juz je stracili?

Ze trzymanie kogos w pamieci przez n lat z nadzieja ze wroci bylo uhonorowaniem jego osiagniec z przeszlosci?

Przez jakis czas MG dawalo taka kare jak "zerowanie pamieci" zamiast pioruna.
I nie chodzilo tu o to ze zapominalo sie wrogow/kumpli z codziennego expienia
bo to bylo do nadrobienia podczas 1 tygodnia.

Chodzilo wlasnie o ukaranie przez usuniecie czesci tozsamosci.

Teraz reforma zafundowala to nam wszystkim.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009 19:59 przez Terenes, łącznie zmieniany 1 raz.
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Aiwazz »

Jezeli zdecydowana wiekszosc ocenia zmiane in minus, to moim zdaniem jest cos na rzeczy...

Terenes, nie wytlumaczysz tego ludziom, ktorzy nie spotkali takich postaci bo np. za krotko graja albo nigdy nie mieli okazji.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2009 19:59 przez Aiwazz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Blob »

Rzadko sie zdarza taka jednomyslnosc wsrod graczy. Panowie daliscie ciala
Awatar użytkownika
Yergo
Posty: 128
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38
Lokalizacja: trójwieś

Re: Nowy system zapamietywania

Post autor: Yergo »

Hasp:
Zeby daleko nie szukac: mam zapamietanego Dumbrina i Opeteha, ktorych nie spotkalem od 2-3 lat, ale chce ich pamietac, bo co prawda teraz po wrogiej stronie barykady, ale kiedys ziomy mojej postaci i nie wykluczone, ze jezeli kiedys do gry wroca, bedzie okazja zasiasc w tawernie i powspominac.

Lud nigdy nie byl zwolennikiem decydowania za niego.

Krotko ujmujac wprowadzona zmiana jest do dupy i rownie dobrze mozna po prostu zabrac zapamietywanie, pozostawic samo przedstawianie. Mniej skomplikowane, efekt ten sam.
ODPOWIEDZ