Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Maylinne »

Na bardzo niskich poziomach traci się bardzo mało doświadczenia, bo ma się go bardzo mało. (Jedna trzecia z zera to dalej zero.) Skoro poziom spadł, to cechy też musiały w jakiś sposób. Może o jakieś ułamki, których przy medytacji nie widać, a które sumują się do jakiejś znaczącej wartości.
Kelebros
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2014 18:02

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kelebros »

Z tego co się zorientowałem to parę lat temu była reforma gildii :D Ale nie do końca ogarniam co jak?

Czym się różni etat od stowarzyszenia? Rozumiem, że dla graczy, którym nie chce się pokonywać męki starania się o członkostwo wystarczy odrobina kasy i może mieć to samo szkolenie?

Jak teraz wygląda staranie się do stowarzyszeń? Nadal trzeba być na zawołanie i jak trzeba to o 4 w nocy zamiast wyspać się do matury, nosić sprzęt do karak kadrin (przez pół roku)? :P

Co się stało z Bissingien ? :shock: I dlaczego? I gdzie można znaleźć NPCe, które tam się znajdowały? :?
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Stowarzyszenia
http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Etaty


Do jednych starasz się miesiąc, do innych sześć. Zależy od podejścia szefostwa stowarzyszenia i od Twojego zaangażowania. A sam wygląd tych starań bardzo różny z tym, że raczej noszenia ton sprzętu już nikt nie wymaga.


Większość rzeczy z Bissingen masz w Averheimie.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Mikkel pisze:żadna cecha mi nie spadła, a i podcechy mają się dość dobrze.
Odrzuć myślenie o cechach, tych słownych. 'Silny bardzo dużo do' a 'silny bardzo niewiele do' to znaczna różnica. Liczą się podcechy, na nie patrz.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Mikkel

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mikkel »

Jak dokładnie działają konta bankowe? Na Arkadia Wiki jest, że pobierają 10% of wplacanej sumy, a przed chwilą przy wpłacaniu 84 mithrylowych monet pożarło mi tyle, że zostało 75 mithryli i 60 złotych. o.O Nijak nie jest to 10%, dlaczego tak dużo? Dlatego, że nie miałem założonego konta w banku i pobrało też opłatę za to? Potworne zdzierstwo... Czy przy wypłacaniu tych pieniędzy też zostanie pobrana prowizja dla banku? Bo jeżeli tak, więcej z usług banku nie skorzystam - niby pieniądze bezpieczne, ale cofnęło mnie to o kilka dni zarabiania...

EDIT:
Dobra, to ja źle policzyłem, to jednak jest te 10%, po prostu mnie zamurowało, że tyle pieniąchów mi zabrano... Durny ja. Tak czy siak - drugie pytanie pozostaje w mocy, że tak to ujmę - czy banki mi pobierze 10% znowu przy wypłacaniu?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Kazda operacja bankowa, tj wplata, wyplata, gdyby jeszcze denominowali to i to byloby operacja bankowa.
nie kazdy bank pobiera taka sama kwote:
http://mudy.republika.pl/kasa1.html

W przypadku 10% prowizji fakt wplaty i wyplaty daje ci faktyczna prowizje 19% od calej kwoty ktora wplacasz.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2014 14:12 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Irelia »

Różne banki mają różne prowizje: http://mudy.republika.pl/kasa1.html
Tak, wezmie Ci znowu przy wyciąganiu =/
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Maylinne »

Przy pobieraniu pieniędzy z konta bank nie zjada żadnej prowizji. Wpłacasz 100 mithryli, masz na koncie 90 i jak wypłacisz to w rękach masz też 90. Ale uwaga - niektóre banki przy wpłacaniu faktycznie biorą mniej niż 10%.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ralandil »

Mikkel: Nie daj sobie wmówić nieprawdy.
Rafgart pisze:- w bankach prowizja bedzie pobierana tylko przy wplacie, wyplacajac mozna dodatkowo wskazac oczekiwany rodzaj monet
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Ralandil pisze:Mikkel: Nie daj sobie wmówić nieprawdy.
Rafgart pisze:- w bankach prowizja bedzie pobierana tylko przy wplacie, wyplacajac mozna dodatkowo wskazac oczekiwany rodzaj monet
Hmm to ciekawe, nie mam monet przy sobie, wyplacam "wyplac 100 zlotych monet", ciekawe skad biora sie u mnie srebrne monety a zlotych nie ma w ilosci 100?
Zlotych monet na koncie jest wiecej jak 100.
widze tylko jedno wytlumaczenie, w przeciagu ostatnich kilku lat cos sie zmienilo w stosunku pobierania prowizji z banku.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zablokowany