Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Płacze na magów

Post autor: Dhorw »

Mysle, ze zgony ze strony arki juz nikogo nie dziwia...
Coraz czesciej slysze narzekania, ze cos sie sypie (teren zle sie wczytal, nie dzialajacy spec) do tego lagi ktore POTRAFIA zabic nie tylko pojedynczych graczy ale i cale druzyny.
Inna kwestia ktora chcialem tu poruszyc jest arena. Znowu.
Bylo kilka zgloszen od nas i wizowie wzieli sie do roboty. niby jest naprawiona, oficjalnie, super, fajnie, ale dlaczego status wykrwawiania nie dziala? To celowy zabieg czy tez kolejny bug w swiezo oddanej "nowiuskiej" arenie?
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Płacze na magów

Post autor: Gerdia »

U mnie takie sytuacje pojawiają się dość często zaraz po zalogowaniu.
Witaj, Gerdio. Podaj swe haslo:

Aktualny czas : Sr, 12 II 2014, 19:56:05
Ostatnie logowanie: Pn, 10 II 2014, 21:53:58
z hosta: xxx
>
-------------------------------------------------------------
Czeka na ciebie nieprzeczytana poczta w najblizszym urzedzie pocztowym.
-------------------------------------------------------------


Niedbalym ruchem zawieszasz otwarty niepowtarzalny wysluzony mapnik na ramieniu.

<dlugi opis lokacji>

Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: poludnie.
Do zobaczenia!
Connected to host arkadia.rpg.pl
Witaj w swiecie Arkadii
Jak widać po logu już w lutym występowało to dziwne zjawisko, zgłaszane kilkakrotnie.
Więc, albo ktoś nie ma pomysłu co sie papra, albo ma to gdzieś.

Pozdrawiam,
G. :evil:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Finmor

Re: Płacze na magów

Post autor: Finmor »

Ostatnio rzeczywiści mocno laguje wszystkich, ale nie zauważyłem, żeby lagi były tak duże, żeby zrywało łącze.
@Herenvarno: skąd taka pewność, że rozłączenie po stronie Arki?

Polecam korzystać z opcje panika. Po to ona jest i naprawdę często ratuje tyłek przy padzie łącza, a nawet sroższym lagu.
Jedyny minus taki, że nadaje się do stosowania tylko na expowiskach, gdzie jest troche luzu w rozstawieniu mobów, to znaczy nie stoją one na każdej lokacji, bo wtedy odpalenie się paniki potrafi zabić, zamiast uratować.

Jeśli chce się expić przy niepewnym łączu to trzeba wybierać właśnie takie luźniejsze expowiska i pamietać o włączaniu (a później wyłączaniu) paniki.
No i koniecznie opcje utrzymywanie ++, bo jak już postać zwieje na bezpieczne miejsce, to warto, żeby ją zerwało, a nie żeby stała bezczynnie, bo przecież mogą przyjść złe ogry i zjeść.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014 10:25 przez Finmor, łącznie zmieniany 1 raz.
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Płacze na magów

Post autor: Yarrid »

Herenvarno pisze:>
Dziekuje za emocje, mam nadzieje ze "zglos blad" pomoze w przywroceniu postaci.
Do wniosków o cofnięcie stanu postaci należy używać komendy "zglos mg". Faktycznie jednak, w przypadku utraty połączenia nie jesteśmy w stanie ustalić, czy cofnięcie się należy, toteż w tych sytuacjach postaci nie cofamy.
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Płacze na magów

Post autor: Yarrid »

Gerdia pisze:dziwne zjawisko, zgłaszane kilkakrotnie.
Musiał nastąpić jakiś problem w przepływie informacji, gdyż dotychczasowe zgłoszenia dotyczyły jedynie klienta WWW. O problemach z połączeniem dowiedzieliśmy się dopiero w sobotę. Rozpoczęliśmy działania w celu wykrycia źródła problemów. Będziemy informować o postępach, ale "Zmieńcie serwerownie" to chyba nieco przedwczesna rada.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Yarrid, przekazywałem informacje o tym kanałem prywatnym już dawno.
Zgłaszałem też jako błąd globalny......
Problem z połączeniem do Francji występuje od dawna, chwilami zrywa nagle 3/4 graczy. Gubienie pakietów to sprawa na porządku dziennym.
Nic na to nie poradzicie, że łącze z Polski do Francji działa beznadziejnie i często pada. Stąd apel o przeniesienie serwera do kraju, gdzie gra większość graczy.
Już dziś mi dwie osoby pisały o zerwaniu z napisem "Do zobaczenia!".
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Yarrid
Posty: 83
Rejestracja: 23 lip 2015 21:07

Re: Płacze na magów

Post autor: Yarrid »

Cóż, jeżeli pozostali gracze również zgłaszali problem nieznanym mi kanałem prywatnym, to mamy wyjaśnienie zagadki problemu w przepływie informacji. Prosimy o korzystanie z narzędzi do zgłaszania problemów, gdyż jednocześnie są one narzędziami drużyny MG do ich przeglądania. Tak czy inaczej problem został zauważony i rozważymy różne opcje jego rozwiązania.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Nie wiem jakie testy planujesz, proponował bym puścić zwykłego pinga (do polski) z zapisywaniem wyników do pliku. Nich to robi w cały czas, w wolnej chwili przejrzysz jakie są chwilami lagi i jak dużo pakietów nie wróci.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Płacze na magów

Post autor: Dhorw »

Prosze o w miare mozliwosci szybka odpowiedz na temat areny i wykrwawiania - jesli to bug to wypadaloby cofnac moj zgon i wrzucic mnie w stan wykrwawiania. Oczywiscie zostalo to zgloszone na arce.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Płacze na magów

Post autor: Khristoff »

Na co maja ci tu odpowiadać ?
Po pierwsze błędy jeśli są to trzeba zgłosić na arce komenda zgłoś błąd w lokacji.
Po drugie napisałeś tu jakiś niezrozumiały bełkot, z którego nic nie wynika.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Zablokowany