Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Forum techniczne Arkadii.
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Drubin »

Adremen pisze:
Drubin pisze:(...)
Poniżej rzeczy, które widzę, że nie działają (przynajmniej u mnie):
1. '/idzdo' przy paczkach. Mimo, że człowiek mi się przedstawił, stoję lokację od niego to i tak cały czas dalej po obejrzeniu paczki dostaję info, że nie ma bezpośredniego dojścia do lokacji gdzie on stoi ((mapper): Nie ma polaczenia z aktualnej lokacji do docelowej). Przynajmniej dotyczy to paczek branych w Quenelles do Montlac i Cixous. W Salignac La Rouge jak wezmę np. paczkę do młynarzowej to mnie doprowadzi, z kolei np. Alarica po przedstawieniu w ogóle nie wrzuca mi do bazy. W Kreutzhoffen paczka do Andre też tak nie działa. W niektórych z kolei miastach to działa bez problemu.

2. Jak się stanie na nabrzeżu, podpływa statek, binduje się '[', ale załóżmy, że nie wsiedliśmy. Po ponownym przypłynięciu '[' nie działa już w ogóle.

3. Przy tym bindowaniu też mam wrażenie, że zapomniałeś o wyjęciu kasy z plecaka/sakiewki czy coś.

4. Jeszcze o statkach - działają jak statek przypłynie. A może dałoby radę zrobić sprawdzenie po wejściu na lokację 'statkową' czy czasem ten statek już tam nie stoi i nie uruchomić bindowania?

5. Takie coś było kiedyś u Ingwara w skryptach do TFa - wchodzi się do karczmy, wpisuje 'jedz' czy coś i postać siadała (a jest opcji sporo) i zamawiała na maksa (do najedzenia) jakiegos prostego zarcia.

6. Możliwe, że to jest, ale nie umiem włączyć. Nie dałoby się zrobić z cechami tak samo jak z poziomem? Czyli po wpisaniu cechy dostać (przyklad to jest):

Kod: Zaznacz cały

Jestes silny(4/6), potezny (7/7)
7. Z ziolami. Mapowanie pewnie i jest fajne, ale to jakos nie widze w trakcie walki czy ucieczki (w sensie po cooldownie) wpisywania /wezz jasny kwiat. Nie lepiej zrobic jakies proste aliasy (tak tak, wiem, samemu można) na leczenie/speed? I proste komendy /speed i /heal i po prostu wyjmujemy delione/babke czy co tam teraz sie bierze i spozywamy.

8. Nie lapie mi za pierwszym razem imion NPCow. Wchodze na lokacje i dostaje.
> w
Niewielka chatka.
Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: wschod.
Siwiejaca dlugonosa kobieta.
Wracam na wschod i ponownie wchodze.
w
Niewielka chatka.
Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: wschod.
Siwiejaca dlugonosa kobieta (Roseanna).

9. Jak zrobic keybindy na skradanie/skradanie z druzyna by mapper tez dzialal?

10. Kiedy sie idzie gdzies uzywajac chodzika i skrotow to w momencie gdy dochodzimy do bramy, dostajemy binda na otwarcie (ALT+2), ale np. w tym samym momencie przyjezdza dylizans i brama sie otwiera, albo ktos obok ja otworzyl to chodzik tego nie widzi. Trzeba wcisnac tego binda bo inaczej dalej nie ruszy.

11. Daloby rade by zamiast BEEPa skonfigurowac by np. ekran blyskal przez ulamek sekundy? Czasem jak slucham muzyki z komputera to ten odglos jest za cichy (zreszta wkurza mnie) wiec takie 'blysniecie' byloby lepsze (cos takiego dawalo sie ogarnac laczac sie po shellu do TFa i ustawiajac w Putty, ze BEEP ma byc wizualny).

12. Nie byloby sensownie wrzucic caly kod + ladne czytelne README na GitHuba lub BitBucketa? Tam to zostanie na wieki, zawsze działa, ładnie można historię podglądać.

13. Moznaby dorzucic by '/przypomnij IMIE' znajdowalo i te pisane malymi jak i wielkimi literami?

14. Daloby sie pokazywac jakos sensownie zawartosc skrzyni? W sensie by bylo to jakos podzielone na 2/3 kolumny, a nie podawane jako jedna gigantyczna linia tekstu?

No, rozpisałem się. No i na koniec - dzięki za kawał świetnej programistycznej roboty.

Dzięki za uwagi.

1. Sprawdź, czy masz człowieka w bazie (przeszukaj). Możliwe, ze imie z paczki nie jest poprawnie wyszukiwane w bazie. Poproszę o dokładną linię z paczki (ob paczke) i dokładnie linię jak ten NPC się przedstawia, wtedy sprawdzę czy to faktycznie błąd.
"Nie ma połączenia..." to zabezpieczenie - jeśli gdzieś brakuje chociażby jednego połączenia i nie ma jednej ciągłej ścieżki do lokacji to mapper to wyświetli. Warto wspomnieć, że statki/promy nie są połączone, jakoś to kiedyś rozwiążę.
Co do bazy+mapy i GPSa - ostatecznie możesz spróbować mojej mapy i mojej bazy. Z mojego doświadczenia (paczki w całym Ishtar + Imperium) działało praktycznie 98% imion/paczek. Bretonii w ogóle nie sprawdzałem, więc może to być faktycznie jakiś błąd w skryptach.
Odezwij się do mnie na priv/na ircu to podeślę moją bazę do mojej mapy.
Postaram sie przygotowac jakas calosciowa rozpiske i odezwac sie na IRCu/PRV. Ja mam ogolnie wrazenie, ze on mi szereg tych osob dodaje do bazy kilka razy, albo tez np. przedstawiam sie takiej osobie drugi raz i dostaje komunikat o tym, ze aktualizuje opis dla tej osoby w bazie. Glownie sprawdzalem wlasnie w Bretonni bo tam expie paczkexpa.
2. Bindowanie statku działa na tekst:

Kod: Zaznacz cały

.*(Wszyscy na poklad!.*|przybija wielki trojmasztowy galeon\.)$
@Werbat mi to dał, powinno działać zawsze jak przypływa, przyjrzę się
Bindowanie dziala. Ja mowie o sytuacji, ze binduje sie raz jeden, po czym pozwalam statkowi odplynac i po tym jak on przybywa ponownie to klawisz '[' nie jest bindowany/nie dziala. Stestuje to dla pewnosci na jakims innym statku (bo zdazylo mi sie na jednym) i tez sie odezwe.
3. Tego nie robię i nie będę robił, bez przesady :)
Juz ogarnalem ;)
4. Tak, to świetny pomysł. Bindy statkowe/promowe/dylizansowe w zależności od lokacji. Będę najbliższym czasie myślał jak to zorganizować.
Zrobic liste lokacji (rozpoznowanych po GMCP) i odpalanie triggera na wystapienie konkretnego tekstu (wysoki galeon/rzeczna tratwa)? Zasadniczo przystanie nie sa poukrywane czy cos.
5. Myślałem o tym. Masz gdzieś kod Ingwara? Nie wiem jakie są najbardziej ogólne typy jedzenia.
No wlasnie nie mam jego skryptow bo zaginely w pomroce kolejnych komputerow, a jego strona nie dziala. Na pewno dobrym punktem wyjscia jest 'ob menu' -> jak na razie dziala mi to wszedzie do listowania menu. Potem moze znow zrobic jakas liste zarcia (zupa/kasza/mieso), sprawdzac output od arki (jak nie wie co to za jedzenie to strzela z zamowieniem kolejnego, jak przeszlo, to jedzie do oporu).
6. Tak, dodam to.
Fajno.
7. Zioła będą się rozwijały, na razie to jest bardzo wczesna wersja. Ale wydaje mi się, że najpierw dojdzie gagowanie opisów walki.
Z ziolami tak rzucilem bo pamietam jak to bywalo momentami stresujace by je odpalic ;) Co do gagowania walki - dopiero teraz o tym piszesz jak juz sobie polowe sam napisalem :P
8. Triggery są wyłapywane przez GMCP, a ten przychodzi po zobaczeniu lokacji i co się na niej znajduje, więc trigger jest tworzony ułamki sekund po tym jak zobaczysz pierwszy raz osobę. Teoretycznie można to przepiąć na brutalnego triggera, ale nie chciałem tego robić skoro mam dostępne GMCP i obiekty dostarczane w nim. Pomyślę nad tym.
Przydaloby sie bo kurcze sens bazy tutaj sie konczy kiedy i tak sie dla pewnosci przedstawiam.
9. Dodam obsługę tego. Przy Twoich ruchach wystarczy zrobić keybindy i dać w 'code' to samo co jest w regularnych. Skradanie za drużyną chyba powinno teraz działać z tego co pamiętam.
Oks.
10. Trzeba i tak pozostanie. Nie chcę tworzyć automatów samochodzących, to jest z zabronione :) Chodzik to zwykły alias z delayem pomiędzy komendami.
Nie zrozumielismy sie. Mi chodzi o sytuacje, ze jest odpalony chodzik. Dochodze do bramy Nuln. I dokladnie w tym samym momencie przejezdza przez ta brame dylizans, albo ktos wychodzi, czyli przejscie jest, jest ona otwarta. Czyli lokacja nie potrzebuje w ogole uruchamiac binda na otwieranie. Po prostu chodzik moglby przejsc - nie jest to 'auto' w tym sensie bo z lokacji normalnie istnieje wyjscie. I tylko o tym pisze. Jezeli uwazasz, ze to tez zabronione no to nic nie poradzimy.
11. Mudlet jako tako nie ma wsparcia flasha całego okna, ale ma wsparcie flasha do kontenerów UI, więc teoretycznie można zrobić np błyśnięcie np oknem kondycji. Przyjrzę się temu.
Samo okno styknie.
12. Dałoby i taki zamiar miałem od dawna :) Pamiętaj jednak, że paczki Mudletowe to jeden dupny xml, więc czytelność będzie niska (choć możliwe, że zmiany samego kodu skryptów będą dobrze pokazywane). Jak dodam podstawowe rzeczy, które mam w zamyśle i wszystko uprzątnę to paczka na pewno pojawi się kiedyś w repo.
Zakladam, ze wiekszosc ludzi i tak w kod zagladac nie bedzie (no poza pewnie mna, ale ja tez jestem koderem). Bardziej chodzi o oficjalna 'strone' na ktorej to wszystko bedzie, a i README mozna ladnie napisac w wersji HTML tez.
13. Można, dodam.
Super.
14. Zawartość skrzyni, plecaków itp robię teraz. Będzie coś na wzor ziół.
No to super bo czasem jak mi sieka dwiema stronami tekstu to az oczy bola ;)
Dzięki jeszcze raz za uwagi i pomysły i jakbyś miał ich więcej to śmiało pisz.

Cos na pewno sie jeszcze znajdzie.
Irvin

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Irvin »

Chcialbym prosic o minimalne zwezenie okienka kondycji i wyciagniecie go w dol by wiecej osob w nim sie miescilo.


Powiem ze przy wielkim zamieszaniu okno sprawia sie genialne i daje swietny oglad sytuacji to byl mistrzowski pomysl. Bravo!

Prosilbym tez przy nastepnej aktualizacji o wyjasnienie jak zrobic by aliasy wlasne pozostaly krok po kroku i kolory ( jezeli jest taka mozliwosc).
Aliasy mam luzem poza katalogiem skrypt19

Mam tez problem maly, w oknie wyboru profilow gdzie sa rozne mudy mam odznaczone autologin.
Mimo to przy wybraniu arkadii i odpaleniu skrypt z automatu loguje mi moja glowna postac, na profilu jak zmienie imie na secia i tak loguje glowna.
Musze zakladac oddzielny profil by wejsc seciem ( i tam musze na nowo tworzyc wszystkie bindy i aliasy tak jakby w tym domyslnym ich nie bylo).

Jakbys rzucil jakies swiatlo na sprawe moze by mi to ulatwilo.
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Drubin »

Co do profili to cos masz wybitnie spieprzone - ja oram regularnie 4 rozne postacie i wszystkie skrypty/kolory dzialaja w kazdej z nich.

Co do aliasow to proste.

Aliases->Add Item-> nadajesz nazwe -> wrzucasz pattern (najbezpieczniej dawac na poczatku znak ^ a na koncu $ - to jest wyrazenie regularne i dzieki temu alias dopasuje sie tylko do tego co wpiszesz w oknie komendy)->wrzucasz linijke nizej co ma wyslac do MUDa (kolejne komendy rozdzielaj srednikami)->Save Item (na gorze w menu) i tyle. Powinno dzialac. Dobrze jest tez zawsze jak zamykasz Mudleta dac przy pytaniu o zapisanie profilu 'Yes', ewentualnie przy edycji aliasu po zapisaniu nacisnij tez na gorze 'Save Profile'.

Co do kolorkow to tworzysz triggery. Po kolei. Triggers->Add Item->nazwa obojetna->ponizej najlepiej operowac na wyrazniu regularnym->przy 1 linijce z rozwijanej listy wybierasz 'Perl Regexp'->potem wpisujesz wyrazenie regularne. Mozesz podac czysty tekst, mozesz jako pelne wyrazenie, np: ^kolczuge$, mozesz tez podac liste odseparowana pipem, czyli: (kolczuge|kolczugi|kolczuge|kolczuga) - tak te nawiasy musza byc. Potem masz 2 mozliwosci. Mozesz dac 'ptaszka' przy 'highlight' i tam ustawic kolor tla i tekstu, a mozesz tez ew. dorzucic to w polu na samym dole jako skrypt:

Kod: Zaznacz cały

selectString(matches[2], 1)
fg("cyan")
bg("black")
resetFormat()
Co oznacza fg() i bg() to chyba wiesz. Tu masz liste kolorow: http://wiki.mudlet.org/images/c/c3/ShowColors.png

Co do autologowania to nie wiem - ja mam odznaczone wszystko, nie podaje tez imienia w konfigu profilu - za kazdym razem wpisuje od nowa i imie i haslo.
Irvin

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Irvin »

Wiem jak sie robi aliasy, chodzi mi o to by po aktualizacji paczki czyli odinstalowaniu obecnej a zainstalowaniu aktualnej ( ta ktora nadejdzie), by stworzone aliasy pozostaly przez moja osobe.
I nie trzeba robic ich od nowa.
Wrzuce pozniej screena jak to u mnie wyglada bedzie prosciej.



Co do autologowania ja mam od poczatku tam wpisane dane postavi jednak teraz nawet jak zmnienie to loguje maina.
Moze to byc zwiazane z tym ze program pobiera ostatni aktualny skrypt ktory sobie zapisal.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Irvin pisze:Wiem jak sie robi aliasy, chodzi mi o to by po aktualizacji paczki czyli odinstalowaniu obecnej a zainstalowaniu aktualnej ( ta ktora nadejdzie), by stworzone aliasy pozostaly przez moja osobe.
I nie trzeba robic ich od nowa.
Wrzuce pozniej screena jak to u mnie wyglada bedzie prosciej.

Co do autologowania ja mam od poczatku tam wpisane dane postavi jednak teraz nawet jak zmnienie to loguje maina.
Moze to byc zwiazane z tym ze program pobiera ostatni aktualny skrypt ktory sobie zapisal.
Wystarczy, że aliasy umieścisz gdziekolwiek poza katalogami 'skrypty' oraz 'mapper'. U mnie wygląda to tak (trzymam je sobie po prostu w top directory): http://i.imgur.com/2ZUOgX8.png
Podczas odinstalowywania paczki są usuwane katalogi tej paczki. Przykładowo, jeśli usuwasz 'skrypty', to foldery 'skrypty' z triggerów, skryptów, aliasów zostaną usunięte. Nic poza tym.

Co do auto logowania - musisz mieć gdzieś wbite imię w profilu, który się loguje, innej możliwości raczej nie ma. Wejdź w profile i usuń imiona i hasła przy auto i odznacz 'autologin'.
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Drubin »

Zawsze mozesz swoje rzeczy wyeksportowac (ja wszystkie swoje aliasy/triggery/keys trzymam we wlasnym katalogu w Mudlecie), i jego jak wyeksportuje to nie mam problemu by je zaimportowac np. na drugim kompie.
Irvin

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Irvin »

wrzucilem w katalogi bede robil import export :) dziekuje za pomocne slowa panowie.
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Eldur »

Przede wszystkim trzeba podziękować autorowi, który odwalił kawał dobrej roboty tworząc te skrypty. Są świetne. Zwłaszcza jeśli porównać z grą przez goły telnet ileś tam lat temu. Mam tylko pewien problem z dźwiękami - skopiowałem folder tak jak trzeba do katalogu profilu, a mimo to nie działają. Coś robię źle, coś trzeba zmienić w ustawieniach? Swoją drogą przydałby się jakiś krótki, prosty opis dla laika jak ustawiać własne dźwięki (dajmy na to na tekst "atakuje cie!" ;) )
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Kerhenia »

Też próbowałam, szukałam na różnych stronach w różnych językach. Szlag mnie trafiał, bo właściwie wszystko robiłam według instrukcji...
W końcu trafiłam gdzieś na informację, że w tej wersji mudleta dźwięki nie działają, więc dałam sobie spokój. Była tam też opisana skomplikowana metoda na to, ale jak ją zobaczyłam, to stwierdziłam, że bez dźwięków też sobie poradzę. :D

Jeśli uda ci się jakoś jednak to zrobić, to się podziel wiedzą.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Tercoral »

Pisze z komy wiec wypowiedz bedzie jaka bedzie.

Sa 2 sposoby zrobienia dzwiekow w mudlecie 2.1. Jeden dla noobow drugi dla proplayerow

a) na sztywno tzn jest okienko po prawej stronie nad opcja ustawiania kolorow (tam gdzie robisz triggery) zaznaczasz ptaszkiem i wybierasz plik do odtworzenia. Play sound czy cos takiego.

b) otwierasz google wpisujesz mudlet manual i drugi wynik to link do wiki mudleta. Wypisane sa tam wszystkie jego funkcje. Klikasz ctrl+ f i wpisujesz playsoundfile i pojawia sie jak wol funkcja z manualem. Jesli jestes naprawde ambitny mozesz poszukac funkcji hasfocus.


Kawalek kodu z dupy do poprawienia:

if not hasfocus() then playsoundfile(c:atak.wav) else end

W tlumaczeniu na polski. Jesli okienko mudleta jest zwiniete to odtwoz dzwiek atak w innym wypadku nic nie rob. Ma to zapobiegac spamowania dzwiekami.
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ