Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gerdia »

W Ishtar sprzedając jednorazowo dużą liczbe sprzętu/broni/ziół
ekwiwalent pieniężny dostaje się tak jakby sprzedawało się
każdą z rzeczy pojedynczo. Czy jest możliwość, aby to zmienić?
Tak, aby rzeczy dostawało się zapłate w możliwie najwyższym
nominale pieniężnym????

Troche człowieka krew zalewa jak sprzedaje xx rzeczy i dostaje
całe 5 złotych monet, ale w miedzi co bardzo dużo waży,
a potencjalnie jest kwotą niewielką.

A. ;)

W obu domenach sklepy powinny wyplacac monety tak samo. Co do nominalu, to tak dziala i bedzie dzialac system finansowy Arkadii.

Rafgart
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gość »

Czy zmiany w zielartwie docelowo dążą do czegos w stylu gildii zielarzy albo alchemikow?? Czy poprostu zielarstwo ma zniknac wraz z wycofaniem "cudownych" delion i dziurawcow?
Wilhelm

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Wilhelm »

Witam,

Zglaszalem blad na mudzie, nie otrzymalem jednak odpowiedzi zatem pisze tu. Z tego co jest mi
wiadome treningi zawodu wskakuja regularnie, raz w tygoniu, prawdopodobnie 4% zawodu. Czy
normalna jest sytuacja kiedy od 11 dni nie moge trenowac nic nowego?
Vadisz
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2009 04:32

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vadisz »

Witam,
moglibyscie przyjrzec sie zawodowi Zboja? Bo oprocz moich obserwacji, to takze slyszalem (a pytalem kilka zupelnie roznych i dosyc doswiadczonych stazem osob) odstaje on od reszty zawodow.

Pzdr.
Vadisz.
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gotmir »

Czy było coś zmieniane w standardzie zbroi płytowych ? i czy naglą zmianę z osłanianych częściach ciała należy zgłaszać jako błędy ?
(np płyta zaczęła nagle zamiast nóg zasłaniać głowę o_O )
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Wilhelm:
Skoro zgłosiłeś na Arkadii to czekaj na odpowiedź na Arkadii.

Vadisz:
Nie wydaje mi się by była taka potrzeba. Osoby odpowiedzialne za balans na pewno ów zawód widziały.

Gotmir:
Jeśli uważasz coś za błąd to zgłaszaj na Arkadii.


Raz jeszcze przypominam, że błędy oraz podejrzenie błędów zgłasza się _na_Arkadii_. Pytania takie jak trzy powyższe będą w przyszłości ignorowane.
Vaxon Gernstein
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Huggo »

Witam,

Rafgart napisal:

"Tak, bedzie umiejetnosci metalurgia, laczaca gornictwo z kowalstwem.
Nie wiem czemu mialoby to promowac jakies stowarzyszenie. Umiejetnosci te beda powszechnie dostepne. Wspoldzialanie graczy bedzie wymuszane, gdyz limit mozliwych do zdobycia punktow bedzie na tyle niski, ze specjalizacja w jakiejs umiejetnosci (a szczegolnie w wiecej niz jednej) bedzie wymagala wielu wyrzeczen (odpowiedniego ustawienia cech/wziecia konkretnego zawodu). Co do tworzenia przedmiotow, to na przyklad mozliwosc szycia ubran istnieje od poltora roku."

Czy mozna by prosic o troszke szersza wypowiedz na temat tajemniczych planow, widac ze zapowiada sie znakomite urozmaicenie. Jakich nowych umiejetnosci moga spodziewac sie gracze ? metalurgia i kowalstwo tego jeszcze nigdy nie bylo, czy pojawia sie tez umiejetnosci z innych galezi przemyslu? Czy posiadajac niezwiazany zawod np. Korsarza bedzie mozna byc tez w jakims stopniu Kowalem/Jubilerem/Szwaczem/Metalurgiem, jak to bedzie wygladalo ? Czy napewno, i w jakim okresie nalezy sie spodziewac wprowadzenia tego dodatku, czy bedzie to rok, dwa lata, trzy lata ? Czy reforma ta dotknie w jakis sposob obecnego systemu zawodow bojowych ? czy bedzie tylko jego rozwinieciem o czesc niebojowa?

Pozdrawiam Serdecznie,
Huggo

Na wszystkie swoje pytania znajdziesz wystarczajace odpowiedzi w moich notkach. Wiecej informacji pojawi sie, gdy udostepnimy dla graczy pierwsze umiejetnosci. Wierze, ze bedzie to szybciej niz za rok.

Rafgart
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Krobelus »

Dzień dobry,
Czy zmiana broni w zawodzie zależy od czasu realnego czy idla aktywnego lub tez nie aktywnego?

K.

Nie udzielamy takich informacji.

Rafgart
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Huggus »

Kiedy zostanie stworzona mozliwosc zdobywania siedzib tych gildii ktore biora czynna udzial w walce z gildiami ktore sa juz otwarte?
Tutaj pisaliscie ze szablon obron jest juz prawie gotowy.
Odnosnie szablonu jeszcze: czy wszystkie oborny w Ishtar beda dostosowywane do szablonu? (w Imperium zdaje sie juz tak jest).

Obrona to nie tylko szablon, rowniez szereg innych 'przeszkadzajek', bonusow i zwiazanych z nimi obowiazkow.
Tak jak napisalem w tamtej notce, w tej chwili jest zachowana pod tym wzgledem rownowaga w poszczegolnych konfliktach. Zeby ja utrzymac, trzebaby otwierac pewne walczace ze soba gildie jednoczesnie, co zdecydowanie utrudnia cale przedsiewziecie.
O tym czy szablon zostanie uzyty zadecyduje specyfika gildii. W Imperium jest wiele wyjatkow i rowniez w Ishtar na pewno bedzie to brane pod uwage - np jak bedziemy otwierac Siedliszcze, to musi byc gwarancja, ze nikt nie przyjdzie o 7 rano w niedziele i nie spali statkow.

Rafgart
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Hurim
Posty: 12
Rejestracja: 02 cze 2009 00:52

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Hurim »

Witam.
Pytanie mam szczere i jak najbardziej poważne.

Czy opierając się na źródłach Sapkowskiego w Arkadii będzie możliwość zastosowania poligamii wśród krasnoludów?

Pozdrawiam :ugeek:

My absolutnie nie zabraniamy zachowan poligamicznych wsrod krasnoludow. Nie wiem jednak co o tym sadza same krasnoludki (i ich topory).
Co do slubow, to sa one udzielane wedle obrzadku imperialnego a nie mahakamskiego. Monogamicznosc jest konieczna, tak by kazdy mial rowna szanse na obcowanie z pieknem i urokiem postaci kontrolowanych przez graczy, ktory zdecydowali sie na odgrywanie plci pieknej.

Na pocieszenie dodam, ze Zakon ma jeszcze gorzej.

Rafgart
Zablokowany