Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Re Eve:
Ja bym tak glosno nie krzyczal o tym piwie teraz kazdy w bedzie sie chcial z toba zakladac...pewna wygrana !!! :lol:

Re Coronius:
"a nie jest to duza kwota, gdybym potrzebowal sam bym ja sobie zarobil w miare krotkim czasie" Tak jak pisalem ... mowa trawa wiec wez przyklad ze swojego mentora raglaka i jak nie masz nic sensownego do napisania to milcz.

Re Buluar:
Wybacz... od poczatku probujemy brac przyklad z waszej wzorcowej gildii... gdzie przyjmuje sie ino sprawdzonych starych ziomow (jakis czas temu pokasowanych) gdzie nigdy nikt nie odszedl sklocny z szefostwem...niestety nie wychodzi nam to i sciagamy samych zoltkow ktorym daleko do elity pk...malo tego wiekszosc ma problemy natury emocjonalnej... ci akurat odeszli leczyc sie w kaplicach daleko na wschodzie za co im chwala.

Ahh bije sie jeszcze w piers ze pozwolilem sobie na negatywny post odnosnie ostatniej zmiany :) bo przeciez powinienem sie cieszyc ze jeden darmowy etat na ktory trzeba bylo czekac miesiace zostal zabrany.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Coronius »

Skoro jedyne co potrafisz, to wspierac na banitach, to faktycznie - 150mth to nieziemski problem.
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Nathaniel »

Nie kazdy jest kupcem, nie kazdy jest gosciem z przycietymi umami zakonnika, nie kazdy jest spasem na wielce, nie kazda gildia ma 20 aktywnych graczy. Mam zawod, mam gdzies ta zmiane, nie wiem natomiast po co teksty w stylu 'Ja to te 150 mth zbiore w dwie godziny, a wy sobie placzcie!'. Nie masz problemu ze zdobyciem etatu? Cool, cool... Ale po co sie od razu z tym na forum obnosic? No i warto by bylo z czystej ciekawosci poznac odpowiedz wizow, po co ta zmiana.
... just like you imagined ...
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Re Coronius:
:? jeste zniesmaczony poziomem twojej wypowiedzi sadzilem ze z piaskownicy juz dawno wylazles mistrzu rpga i znawco arki hrhrhr i pomyslec ze gdyby nie trogi to dalej bys na mocnym to i owo biegal. Ehh wpadam w twoj ton ;( Brrr.

Re Nathaniel:
Walka z wiatrakami ino patrza jak by tu komu dogryzc :D
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

Nie kazdy jest kupcem, nie kazdy jest gosciem z przycietymi umami zakonnika, nie kazdy jest spasem na wielce, nie kazda gildia ma 20 aktywnych graczy. Mam zawod, mam gdzies ta zmiane, nie wiem natomiast po co teksty w stylu 'Ja to te 150 mth zbiore w dwie godziny, a wy sobie placzcie!'. Nie masz problemu ze zdobyciem etatu? Cool, cool... Ale po co sie od razu z tym na forum obnosic? No i warto by bylo z czystej ciekawosci poznac odpowiedz wizow, po co ta zmiana.
Slaba ironia. U nas w gildii jakos ludzie bez problemu zarabiali na treningi (a pelny zawod to kolo 150-200 mth kosztuje wlasnie, tyle co kupienie etatu) w czasie duzo krotszym niz 3 miesiace (a tyle sie etat z nadania odnawial), mimo ze nie mieli umow kupca czy duzych cech/speca. I to wcale nie chodzac na kosmicznie trudne expowiska, ciagani przez tych wyumionych. Starczy troche pomyslunku, znajomosci swiata (sa miejsca na arce, gdzie postac od swoje przezyl+ moze bez walki zarobic pare mithryli w kilka minut... oderwijcie sie od jednego expowiska i pozwiedzajcie troche), czasem dogadania sie z jakims kupcem (to gra online, rozmowy i interakcja z innymi graczami sa mile widziane...). Z glupich banitow potrafie zebrac w minute+5 minut na dojscie kantoru kilkadziesiat zlota, bo nikomu sie nie chce drobnych podnosic. Takich miejsc jest wiecej. O kase na arce jest teraz naprawde prosto. Prosciej bylo tylko chyba na samym poczatku, gdy hubki sprzedawalo sie zielarzowi po 1 zlota, a sklepikarz dawal 5 zlota za zwykly helm ze szkieletu, a kazdy krasny mial kamien za 100+ zlota.No ale nie oczekuje zrozumienia od kogos, kto twierdzi ze expowisko na ktorym kawal swiata robil postepy w 10 minut nie bylo zbugowane. Niektorzy po prostu wszystko by chcieli miec na tacy.

Zmiana jak dla mnie na duzy plus. Dlaczego gildia, ktorej czlonkowie nie robia nic, by dbac o jej rozwoj, ma cos dostawac w zamian? Niech ludzie sie troche postaraja, pokombinuja, dadza cos od siebie swojemu stowarzyszeniu.

Edit: kagain, twoim kolega nie jestem, wodki z toba nie pilem, teksty o kmiotkach zachowaj dla swoich znajomkow
Ostatnio zmieniony 21 sie 2009 20:35 przez Raglak, łącznie zmieniany 1 raz.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Coronius »

Gniot pisze:Re Coronius:
:? jeste zniesmaczony poziomem twojej wypowiedzi sadzilem ze z piaskownicy juz dawno wylazles mistrzu rpga i znawco arki hrhrhr i pomyslec ze gdyby nie trogi to dalej bys na mocnym to i owo biegal. Ehh wpadam w twoj ton ;( Brrr.

Re Nathaniel:
Walka z wiatrakami ino patrza jak by tu komu dogryzc :D
Niesamowite, ze bdoswa mialem zanim trogi zakodowali. No ale ty wiesz lepiej :D
Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Seren »

Tak sobie podczytuję i zastanawiam się, czy większość z Was na dobre utraciła umiejętność prowadzenia inteligentnej dyskusji, w której nie trzeba posiłkować się osobistymi wycieczkami i obrażaniem wszystkich, którzy mają odmienne zdanie.

Zmiana dla mnie właściwie obojętna, bo aktywni gracze w mojej gildii mają już zawody, które mieć chcieli. Gdybyśmy potrzebowali kolejnego, to jest to do załatwienia. Natomiast ciekawa jestem, tak czy siak, co Wizowie mieli na celu, zmianę tę wprowadzając.

Mam jedynie prośbę do Raglaka - jeśli nie orientujesz się zbyt dobrze w jakimś temacie, to się nie wypowiadaj. Dla gildii z dużą ilością aktywnych graczy być może nie jest problemem zdobycie takiej sumy pieniędzy. Gdy sytuacja jest nieco odmienna - czego najwyraźniej nie doświadczyłeś - nie jest to takie proste. Jasne, mogę dzień w dzień siedzieć i orać te mithryle sama, ale chyba mija się to z celem, jakim jest czerpanie przyjemności z gry. I bynajmniej nie jest to płacz - jak już wspomniałam zmiana mnie nie rusza i jak będzie nam etat potrzebny, to sobie sami bez marudzenia poradzimy - tylko tłumaczę tym, którzy nie wiedzą jak to jest, dlaczego czasem jednak warto sobie odpuścić z komentowaniem.
Odnośnie powyższego (up up) posta - osobiste wycieczki rządzą, aye?

Tak naprawdę, to najbardziej ucierpią chyba na tym nieliczne gildie, które mimo to nadal żyją i mają kandydatów (elfy, KM-y, gnomy) - nowym członkom w gildii chciałoby się dać jakiś zawód, a przy niewielkiej ilości graczy ciężko będzie zarówno o zdobycie pieniędzy jak i zaciukanie smoka. W wymierających gildiach (PE) nowe etaty nie są potrzebne, bo aktywni mają już zawody, a członków jedynie ubywa. W masówkach, gdzie dużo nowych osób chciałoby dostać zawód, ten jeden etat więcej (i to raz na kilka miesięcy) chyba nie robi aż tak dużej różnicy - a te gildie mają przynajmniej na tyle siły, żeby pozabijać co trzeba. Oczywiście zakładając, że ilość npców dających etat i czas do odczekania będą sensowne. A w tej kwestii pozostaje już tylko liczyć na rozsądek i odpowiedź góry.

S.
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Nathaniel »

Raglak: Nie mozesz sie obejsc widze bez wycieczek osobistych. Jako przedstawiciel Rodziny wytykanie komus zbugowanego czegokolwiek kolo swojej gildii jest jak strzelenie sobie samoboja i zajezdza hipokryzja.
Fajnie sie poza tym czyta ten temat: 4/5 jechania po innych forumowiczach, 1/5 faktycznych komentarzy. No ja pier...
... just like you imagined ...
Raglak
Posty: 274
Rejestracja: 08 mar 2009 20:02

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Raglak »

Tak naprawdę, to najbardziej ucierpią chyba na tym nieliczne gildie, które mimo to nadal żyją i mają kandydatów (elfy, KM-y, gnomy
Z tego co wiem, elfy (drakwald+le) pare razy zdobywaly etat, bez pomocy z zewnatrz, nie wiem dlaczego teraz mialyby ucierpiec na tej zmianie. No i 150 mth to jest cena za zakup etatu u trenera. A przeciez nic nie stoi na przeszkodzie zeby za kwote wielokrotnie nizsza np. wynajac KG. Albo WKS. Albo po prostu dogadac sie z innym, w teorii przynajmniej podobnym swiatopogladowo/terytorialnie stowarzyszeniem (km i gnomy na przykad z ohm, sine z wiorkami itp.).
Nie widze w jaki sposob ktos choc troche zaradny i z w miare rozsadnym szefem stowarzyszenia mialby na tej zmianie ucierpiec. Nawet gdyby w gildii gralo tylko kilku aktywnych graczy. Narzekania obecne sa moim zdaniem placzem na wyrost, nikt jeszcze nie probowal nawet po zmianie skrzyknac gildii na zdobycie etatu, a juz zaczynaja sie marudzenia.

Nathaniel: na notki w stylu 'a u was bija murzynow' nie bede odpisywac
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Coronius »

Seren: a co za problem zaprosic inna gildie na wyprawe po etat?
Jednego dnia dobijaja jedni, po apoce dobijaja drudzy. Kazdy jest zadowolony.
Co do ciulania mithryli: bez ciulania, spokojnie potrafie zarobic 4-5mth dziennie i to nie orajac caly dzien. Jak sie wie gdzie isc i po co to kasa na arce nie jest zadnym problemem, ale zamiast poznac swiat to lepiej poplakac jak to zly Rafgart ucina darmowe etaty.

Nathaniel: wiekszosc zawodowek miala w swoim czasie "zbugowane" expo pod nosem, z tym ze w Tilei zostalo to uciete dosc mocno, a na banitach ciagle jest fajne expo.
ODPOWIEDZ