Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Carolla
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2010 13:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Carolla » 19 sie 2010 18:00

To, że ty nie umiesz bota napisać do roznoszenia paczek nie znaczy, że jest on ani trudny ani nieopłacalny ani skomplikowany. Zakodowanie bota biegającego w kółko z paczkami po Bretonii/Imperium/Tilei jest dosyć proste - wystarczy się oprzeć na grafach. Fakt, że trzeba najpierw ręcznie powklepywać parę zmiennych paczek i nabić reputacje ale napewno zarobi się na tym dużo więcej niż na rybach.

Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Visborg » 19 sie 2010 18:02

Potrafi, mowi przeciez ze nie robi nielagalnych rzeczy, a nie ze nie umie. Inna sprawa ze nie bierze pod uwage usprawnien legalnych, ktore na paczkach tez daja duuuzo... No sorry, Kurgano, ale zarabianie odrobine utrudniono w stosunku do dawnych czasow. :)

Awatar użytkownika
Estar
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2009 22:34

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Estar » 19 sie 2010 18:20

Kurgana pisze:
Estar pisze:Kurgana chyba nawet kiedys udostepnila swoje skrypty paczkowe ;]
Nigdy nie dawałam na forum żadnych nielegalnych skryptów.
przeciez w zadnym miejscu nie napisalem, ze cos takiego zrobilas! swojego czasu Twoje skrypty bardzo ulatwily zycie i chwala Ci za to!
Bite off more than you can chew. And then chew it.

Kurgana

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kurgana » 19 sie 2010 18:59

Carolla pisze:To, że ty nie umiesz bota napisać do roznoszenia paczek nie znaczy, że jest on ani trudny ani nieopłacalny ani skomplikowany. Zakodowanie bota biegającego w kółko z paczkami po Bretonii/Imperium/Tilei jest dosyć proste - wystarczy się oprzeć na grafach.
Nie wiem gdzie te grafy chcesz wrzucać, ale to nie miejsce chyba na dyskutowanie o algorytmach teoretycznego bota. :) W każdym razie zgodzisz się chyba, że taki bot jest dużo bardziej skomplikowany niż taki na ryby czy zioła.
Estar pisze:przeciez w zadnym miejscu nie napisalem, ze cos takiego zrobilas! swojego czasu Twoje skrypty bardzo ulatwily zycie i chwala Ci za to!
No tak troszkę zabrzmiało ;).

Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość » 19 sie 2010 19:15

Carolla pisze:To, że ty nie umiesz bota napisać do roznoszenia paczek nie znaczy, że jest on ani trudny ani nieopłacalny ani skomplikowany. Zakodowanie bota biegającego w kółko z paczkami po Bretonii/Imperium/Tilei jest dosyć proste - wystarczy się oprzeć na grafach. Fakt, że trzeba najpierw ręcznie powklepywać parę zmiennych paczek i nabić reputacje ale napewno zarobi się na tym dużo więcej niż na rybach.
No chyba niekoniecznie. Za duzo losowosci wystepuje: zmeczenie, mobki atakujace, mobki blokujace, sami gracze w koncu. Do tego trzeba dodac rozpoznanie (spisanie) wszystkich paczek z kazdej poczty, okreslenie dla nich najbardziej optymalnej sciezki i dodanie do tego opcji z ograniczeniem czasowym na paczke plus jej ciezar. Chyba mija sie to z okresleniem 'bardzo, bardzo latwe', hmm?

Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość » 19 sie 2010 19:33

Chyba wasza dyskusja trochę krzywo powędrowała (już pomijając, że to wątek niezbyt przeznaczony do dyskusji) w stronę botów. Zaczęło się od:
Kurgana pisze:Na paczkach i tak wielkiego majątku się nie zarobi, za to wymaga to co nieco zachodu, pewnej znajomości świata i aktywnej gry, do tego jest praktycznie nie do zbotowania. Po co więc to ograniczać? Żeby gracze poszli na expa? Czy exp też ma jakąś blokadę?
A jest to głupi argument, bo botów po prostu robić nie wolno.
Dlaczego więc czarodzieje powinni uwzględniać łatwość zrobienia takiego bota przy opracowywaniu zyskowności sposobu zarabiania? Nonsens!

A tak wszystkie trze sposoby zarabiania mają ograniczenia: na ziołach kończy się mana, na wędkowaniu wyławia się wszystkie ryby z łowiska, a przy paczkach pojawia się omawiany komunikat o limicie paczek. Żeby było sprawiedliwie! :mrgreen:

Porada dla graczy:
jak bardzo chcesz zarabiać i nie możesz już nosić paczek, to zbieraj zioła, a jak już nie możesz zbierać ziół, to łów ryby. Jak skończą się ryby, to z pewnością będzie już można wrócić do paczek.

Kurgana

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kurgana » 19 sie 2010 19:55

Borgrim pisze:No chyba niekoniecznie. Za duzo losowosci wystepuje: zmeczenie, mobki atakujace, mobki blokujace, sami gracze w koncu. Do tego trzeba dodac rozpoznanie (spisanie) wszystkich paczek z kazdej poczty, okreslenie dla nich najbardziej optymalnej sciezki i dodanie do tego opcji z ograniczeniem czasowym na paczke plus jej ciezar. Chyba mija sie to z okresleniem 'bardzo, bardzo latwe', hmm?
Dodajmy bramy, mosty, tratwy i promy, noce w górach... Do tego algorytm wyboru paczki... No i fakt, że komiwojażer jest NP-zupełny. ;)
Mimi pisze:A jest to głupi argument, bo botów po prostu robić nie wolno.
No i z uwagi na to właśnie powinny być ograniczane możliwości ich użycia (bo legalne czy nie zawsze znajdą się chętni do ich używania). Byłabym w stanie zrozumieć sztuczne ograniczenia na działania łatwobotowalne. Paczki takie nie są.
Mimi pisze:Dlaczego więc czarodzieje powinni uwzględniać łatwość zrobienia takiego bota przy opracowywaniu zyskowności sposobu zarabiania? Nonsens!
Nie zyskowności (do tej nic nie mam, kokosów nie zbijesz, ale źle nie jest), a sztucznych ograniczeń.
Mimi pisze:A tak wszystkie trze sposoby zarabiania mają ograniczenia: na ziołach kończy się mana, na wędkowaniu wyławia się wszystkie ryby z łowiska, a przy paczkach pojawia się omawiany komunikat o limicie paczek. Żeby było sprawiedliwie! :mrgreen:
No właśnie tej sprawiedliwości się w tym za grosz dopatrzyć nie mogę... Mud by się zawalił, gdyby postać na elementarzu mogła na umy gp zarobić?
Mimi pisze:jak bardzo chcesz zarabiać i nie możesz już nosić paczek, to zbieraj zioła, a jak już nie możesz zbierać ziół, to łów ryby. Jak skończą się ryby, to z pewnością będzie już można wrócić do paczek.
Moja postać rybami i ziołami się brzydzi.

Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość » 19 sie 2010 20:00

Mimi pisze:A tak wszystkie trze sposoby zarabiania mają ograniczenia: na ziołach kończy się mana, na wędkowaniu wyławia się wszystkie ryby z łowiska, a przy paczkach pojawia się omawiany komunikat o limicie paczek.
Hyhy, no prosze Cie, nie zartuj. Wylowienie wszystkich ryb z lowiska konczy sie po prostu wejsciem na lokacje obok. Nijak sie to ma do odnowienia many czy zdjecia blokady w paczkach, przy ktorych czas oczekiwania jest liczony w godzinach.

Brorok
Posty: 83
Rejestracja: 24 sie 2009 23:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Brorok » 20 sie 2010 02:43

Kurgana pisze:Nie wiem gdzie te grafy chcesz wrzucać, ale to nie miejsce chyba na dyskutowanie o algorytmach teoretycznego bota. :)
Teoretycznego?! Buahahahahahah... :D
Kurgana pisze:No i fakt, że komiwojażer jest NP-zupełny.
Nie ma zastosowania tutaj. Tu wystarczy A* i abstrakcja sciezki uwzgledniajaca czekanie na event.

/me idzie lurkowac na kolejne trzy kwartaly.

Bo tematy na forum dyskusyjnym nie sluza do dyskusji.
------
Na mnie nie patrzcie, ja tu tylko expie!

Zornok
Posty: 46
Rejestracja: 14 mar 2010 10:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zornok » 20 sie 2010 09:20

Borgrim pisze:
Mimi pisze:A tak wszystkie trze sposoby zarabiania mają ograniczenia: na ziołach kończy się mana, na wędkowaniu wyławia się wszystkie ryby z łowiska, a przy paczkach pojawia się omawiany komunikat o limicie paczek.
Hyhy, no prosze Cie, nie zartuj. Wylowienie wszystkich ryb z lowiska konczy sie po prostu wejsciem na lokacje obok. Nijak sie to ma do odnowienia many czy zdjecia blokady w paczkach, przy ktorych czas oczekiwania jest liczony w godzinach.
Co do ziół to i owszem regeneracja many chwilkę zajmuje, ale paczki? Zmieniasz "domenę" paczkową i tyle.... Coś mi się wydaje, że to ograniczenie powstało właśnie po to, żeby pocztylioni z prawdziwego zdarzenia nie ograniczali się do jednego systemu pocztowego, ale znali jednak trochę więcej enpecy, do których dotarczają paczki :)

Zablokowany