Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Ysar
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2016 08:29

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ysar »

Zdaje sie, ze zmiana broni w trenowanym zawodzie powoduje wyzerowanie stazu przed jego pelnym ukonczeniem, a zmiana zawodu na inny nie?
Zmiana zawodu A na zawód B na pewno nie zeruje stażu w zawodzie A. Będziesz miał tyle procent zawodu A ile go sobie wyidlowałeś - jeśli 30% to 30% jeśli gp czyli te 75% to 75%, 100% to 100%. Innymi słowy - możesz sobie idlować tyle zawodów ile chcesz i nie tracisz stażu. Stażu przestaje przybywać w chwili gdy osiągasz 75% i nie masz polecenia (etatu) z gildii.

I racja, jedyny moment kiedy się straż niejako zeruje to to co opisałeś, czyli chwila gdy np wziąłęś sobie zawód partyzanta, wybrałeś młoty, pograłeś dwa tygodnie i ktoś Ci powiedział, że głupio zrobiłeś bo maczugi są lepsze i bardziej kolorowe. Wtedy, gdy chcesz zmienić trenowaną broń to tracisz straż.
Jednak po ukończeniu 100% zawodu z młotem, masz możliwość (w niektórych zawodach) na idlowanie dodatkowej broni - i np. w swoim partyzancie możesz wybrać maczugi i przez najbliższe x czasu będzie ci szedł staż w maczugi. Nie tracisz przy tym umiejętności młoty. Zmiana broni do idlowania, gdy masz już etat też nie zeruje niczego. Taka możliwość zmiany jest wpisana w charakterystykę niektórych zawodów, stąd "kara" przy zmianie wcześniejszej.

Zresztą (przykładowe):

Kod: Zaznacz cały

gzpomoc

Stowarzyszenia, przez ktore zostalas polecona u trenera: GILDIA XYZ.
Masz dostep do treningu zaawansowanych umiejetnosci i potrzebujesz juz bardzo niewiele stazu w zawodzie do jego ukonczenia.

Aby wyswietlic informacje o zawodach, ktore wczesniej posiadalas (A i B), uzyj komendy 'gzpomoc <zawod>'.

gzpomoc zawod A
Informacje o zawodzie A:

Masz dostep do treningu podstawowych umiejetnosci i potrzebujesz jeszcze bardzo duzo stazu w zawodzie do jego ukonczenia.
> gzpomoc zawod B

Informacje o zawodzie B:

Masz dostep do treningu podstawowych umiejetnosci i potrzebujesz juz niewiele stazu w zawodzie do jego ukonczenia.
Specjalizujesz sie w walce mieczami.

Ostatnio zmieniony 16 paź 2017 10:53 przez Ysar, łącznie zmieniany 1 raz.
Foile
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2017 13:55

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Foile »

Brak w tym konsekwencji. Dzieki za weryfikacje.
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Cochis »

To chyba bedzie pasowało tu:)
Pytanie o wiedze za walkę a raczej kilka pytań.
Weźmy nieumarlych. Za walkę z zombie w Campogrotta rośnie mi wiedza (załóżmy 1pkt). 1.Czy dostaje za nich tyle samo cały czas bez względu na moj poziom wiedzy?
2. Czy oznacza to dla mnie taki sam przyrost wiedzy bez względu na moj poziom wiedzy?
3. Jesli pkt2 = nie (i przyrost sie zmniejsza) to ... Czy inni nieumarli o tej samej umownej wartości dla wiedzy (powiedzmy ghasty z Bretoni), których dotąd nie bilem dadzą mi tyle co powinny dac normalnie (1pkt) czy tez wartość obniżona.

Jak wynika z waszych doświadczeń?
Hehe zrozumieliście w ogole o co mi chodzi? ;)
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Paulie »

@Cochis: Ciezko powiedziec, czy to przyrost wiedzy sie zmniejsza, czy progi rosna, czy moze jest mix obu. Natomiast w mojej ocenie nie jest tak, ze lanie roznych gatunkow npc'ow o zblizonej sile z danej kategorii wiedzy daje lepsze rezultaty niz meczenie jednego typu, chociaz byloby w sumie calkiem ciekawe rozwiazanie. :-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Cochis »

re Paulie

Dzieki, o taka wlasnie odpowiedz mi chodzilo.
Oczywiscie zakladajac ze masz racje ;)
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Mehlis
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2017 13:47

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Mehlis »

Kod: Zaznacz cały

wloz paczke do plecaka
Wkladasz pocztowa paczke do otwartego duzego skorzanego plecaka.

wez paczke z plecaka
Pocztowa paczka jest na to zbyt duza.
Dlaczego nie mogę jej wyjąć :?:
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Werbat »

Bo jest na to zbyt duża.

Odłóż plecak i wtedy weź.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Mehlis
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2017 13:47

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Mehlis »

Werbat pisze:Bo jest na to zbyt duża.

Odłóż plecak i wtedy weź.
Nie musiałem odkładać plecaka, żeby ją tam włożyć. Nawet nie musiałem go zdejmować z pleców!

Teraz muszę: zdjąć plecak, odłożyć go, wziąć paczkę z plecaka, wziąć plecak i założyć go. Uciążliwe i nielogiczne :!:
Walkirr
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2016 06:03
Lokalizacja: San José, Costa Rica

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Walkirr »

Mehlis pisze: Teraz muszę: zdjąć plecak, odłożyć go, wziąć paczkę z plecaka, wziąć plecak i założyć go. Uciążliwe i nielogiczne :!:
Dokładnie! :D :D :D

A tak na poważnie to dostałeś paczkę, która już była zbyt ciężka.
Pracownik poczty po prostu wcisnął ją Tobie nie sprawdzając czy dasz radę tyle unieść - zgłoś błąd na Arkadii.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Artak »

Walkirr pisze: A tak na poważnie to dostałeś paczkę, która już była zbyt ciężka.
Pracownik poczty po prostu wcisnął ją Tobie nie sprawdzając czy dasz radę tyle unieść - zgłoś błąd na Arkadii.
Nie do końca. Mógł przy odbieraniu paczki być pod wpływem alkoholu, albo bardziej wypoczęty. Jak przebiegł przez pół arki to się zmęczył i już nie ma siły wyciągnąć paczki z plecaka, który pewnie trzyma na plecach
ODPOWIEDZ