Zadanie : Amulet dla Hermana

Forum Pomoc dla Początkujących.
Skyre
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022 15:09

Zadanie : Amulet dla Hermana

Post autor: Skyre »

Cześć, nie wiem czy trafiłem na błąd czy taki ficzer ale...
Zacząłem zadanie dla Hermana w Nuln polegające na odnalezieniu jego amuletu, który został skradziony. Po czym wylogowałem się. Następnego dnia (albo dwa dni później?) postanowiłem dokończyć to zadanie. Nie gadałem ponownie z Hermanem tylko wziąłem się za rozwiązywanie zagadki. Poszło dość łatwo i znalazłem ów amulet. Ochoczo pobiegłem do gospody, w której Hermana przesiaduje i wpisałem polecenie: "daj amulet Hermanowi". Ucieszył się, chociaż był zdziwiony, skąd wiem, że mu go ukradli (zapomniał bida, że gadałem z nim dwa dni wcześniej), opowiedział mi o amulecie i w ogóle wszystko fajnie... Problem w tym, że nie dostałem żadnej nagrody... Obstawiam, że przez tą jego sklerozę (BTW. dlaczego za każdym logowaniem moja postać nie pamięta imion postaci, z którymi wcześniej się poznałem?) Zadania wykonać jeszcze raz nie mogę, próbowałem. Da się coś z tym zrobić czy mam uznać, że mój pierwszy powazniejszy quest w grze po prostu zwaliłem :lol: .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 213
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Zadanie : Amulet dla Hermana

Post autor: Kerian »

Nie martw się, dostał byś maksymalnie cztery nieznaki. Ze snotlingow da się to zrobić w mniej niż poł godziny,
Wiek: 35 dni 4 godziny 28 minut 36 sekund. <- Wbite wielce
Wiek: 111 dni 2 godziny 56 minut 10 sekund. <- Wbite widział
Wiek: 328 dni 19 godzin 41 minut 10 sekund. <- Wbita legenda
Eti
Posty: 19
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Zadanie : Amulet dla Hermana

Post autor: Eti »

Skyre pyta o questa a nie o to ile wbije nieznaków.

Nie każdy ciągle ekspi :D :D
Skyre pisze: 02 sie 2022 21:53 Cześć, nie wiem czy trafiłem na błąd czy taki ficzer ale...
Zacząłem zadanie dla Hermana w Nuln polegające na odnalezieniu jego amuletu, który został skradziony. Po czym wylogowałem się. Następnego dnia (albo dwa dni później?) postanowiłem dokończyć to zadanie. Nie gadałem ponownie z Hermanem tylko wziąłem się za rozwiązywanie zagadki. Poszło dość łatwo i znalazłem ów amulet. Ochoczo pobiegłem do gospody, w której Hermana przesiaduje i wpisałem polecenie: "daj amulet Hermanowi".
Herman wziął amulet?

Twoja postać nie pamięta imion ? Ale postaci graczy czy NPCy ? Bo jak tych drugich, to jest to normalne.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 176
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Zadanie : Amulet dla Hermana

Post autor: Kregan »

Mniejsze questy trzeba robić w obrębie jednej sesji. Tylko niewielka część zadań posiada zapis kolejnych etapów, gdy wymaga to sporej ilości podróży czy czekania np. na odpowiednia porę roku i nie musimy się z nimi spieszyć by zrobić je w jednej sesji. Obecnie Arkadia chyba bardziej wybacza pominięcie jakiś małych rzeczy no ale nie w tym przypadku gdy nie wziąłeś questa od npca ponownie po wylogowaniu.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Skyre
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022 15:09

Re: Zadanie : Amulet dla Hermana

Post autor: Skyre »

Nie no pewnie, że nie chodzi mi o kasę, a już napewno o szybkość jej zdobywania :). Jestem cierpliwy i sobie troche zlota natluklem w lokacji poczatkowej roznoszac paczki :P. Po prostu byłem ciekaw czy to blad czy nie. Muszę przyznać, że z mojej perspektywy trochę lipa z tą "jednosesyjnością" questów, no ale cóż, teraz wiem i ciesze się, że dowiedziałem się o tym na początku przygody :).

@Eti Herman wział chyba ten amulat, bo zniknął mi z ekwipunku, w każdym razie ja go nie mam, a w miejscu gdzie go znalazłem też go już nie ma. Herman rzuca co chwile glosne mysli, ze "co to on teraz ma zrobic? szukac jej?", jest na mnie wściekły kiedy pytam go o prace/zadanie itp. Ja to przeżyje (chociaż nie powiem... moje OCD się obudziło przez niekompletnosc tego zadania :P) ale on? Biedak zostanie już na lądzie na wieki ;) Hm... może powinienem w takim razie poszukać tej kobity co go okradła i ich zeswatać? :D To by było dobre zadanie :P Jeśli chodzi o zapamiętywanie postaci to fakt, chodzi o NPC :). Skoro to normalne to ok.

Przy okazji pytanie... Co to "nieznaki" ? :?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :).
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 176
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Zadanie : Amulet dla Hermana

Post autor: Kregan »

Nieznaki - nieznaczne postępy. W tym wypadku określa ten najmniejszy widoczny przedział postępów. Łatwiej tak określić ile jest za co doświadczenia niż powiedzieć są za to np. zadowalające bo generalnie nikt tej listy nie trzyma w głowie. Zatem w rozmowie poza Arkadia najczęściej używa się określenia x nieznaków albo x niebotów (niebotycznych postępów). Spróbuj jeszcze podejść raz do tego zadania po apokalipsie za parę dni, a nuż się odblokuje dla ciebie i zrobisz je poprawnie.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Skyre
Posty: 5
Rejestracja: 25 lip 2022 15:09

[SOLVED]Zadanie : Amulet dla Hermana

Post autor: Skyre »

Dobra dzisiaj sie zalogowałem i zrobilem tego questa od poczatku do konca :). Co prawda kosztowąło mnie to dodatkową sztukę złota, ale się udało, to najważniejsze :)

Dzięki za pomoc ! :)
ODPOWIEDZ