Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Adventicus

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adventicus »

Zora pisze: 30 maja 2021 16:38 Wracam po dość długiej nieobecności... Od czego zacząć? Jakie stowarzyszenia są obecnie aktywne?
Polecam zastanowić się nad tym na jaki styl rozgrywki się nastawiasz. I wybrać stowarzyszenie w tym kierunku.
Pedro

Post autor: Pedro »

Witam - czy ktoś już był obleziony przez wszy ? bo mnie szczury w podziemiach tym obdarowały i nie wiem jak się tego pozbyć - proszę o poradę i czy to jest spowodowane tym że szybko się męczę ?
Awatar użytkownika
Kerian

Post autor: Kerian »

Na pchły sa zioła, popytaj na arce. Mozna wycelowac w cech tam powinni wiedziec.

A to ze szybko sie meczysz moze wynikac z kilku rzeczy:
- Twoja postac nie jest najedzona i napita.
- Masz niska wytrzymalosc
- Dzwigasz tone niepotrzebnego sprzetu.
Ukryty elfi mag siedzący na koniu, rzucający błyskawice z craftowanej księgi, by bronić swojego domku.
Naemain

Post autor: Naemain »

Przy sprzedaży ryb wpisałam - zdaje się - nieprawidłową komendę.

Kod: Zaznacz cały

→ sprzedaj ryby za zalote monety
Dostajesz 0.
Sprzedajesz surowa wezowata rybe i trzy surowe oliwkowosrebrzyste ryby.
Ciezar twego ekwipunku wadzi ci troche.
W oddali ryczy krowa.
→ sprzedaj ryby za za zlote monety
Sprzedaj co?
→ i
Na plecach nosisz otwarty pakowny grafitowy plecak.
Do pasa masz przytroczone zamkniety zdobiony woreczek z foczej skory, zamknieta porzadna blekitna sakiewke z cwiekami, zamkniety szklany sloik, otwarty skorzany woreczek i otwarty fioletowy lniany woreczek.
Twoja twarz jest czesciowo przyslonieta przez lekka, prosta maske z gliny, przedstawiajaca spokojna twarz smoczycy.
We wlosy wsuniety masz szeroki rogowy grzebien.
Na lewym nadgarstku masz zawiazana jedwabna blekitna chuste.
Nosisz promienista koralowa bransolete, porzadna czarna pare spodni i dopasowana bluzke z dekoltem.
Masz przy sobie dziewiec niewielkich rybek, kotwiczke, leszczynowa gietka wedke, dwusieczny krotki katzbalger i zwiewny blekitny szal.
No i ani ryb, ani zarobku.
Opłakać, zakasać rękawy i łowić dalej, czy można coś zrobić? ;) Wiem, że nie były to duże pieniądze, ale każdy grosz cenny.
Tymczasem zgłosiłam błąd w postaci.
Awatar użytkownika
Kerian

Post autor: Kerian »

?zglos
Ukryty elfi mag siedzący na koniu, rzucający błyskawice z craftowanej księgi, by bronić swojego domku.
Naemain

Post autor: Naemain »

Kerian pisze: 06 lis 2021 14:49?zglos
Tak, tak - ale niestety komenda ?zglos nie podsunęła mi oczywistej odpowiedzi :) :)Nie wiem, czy w tym przypadku zgłosić w lokacji, w obiekcie, w postaci?
Zgłosiłam w postaci.
Awatar użytkownika
Kregan

Post autor: Kregan »

Naemain pisze: 06 lis 2021 15:05
Tak, tak - ale niestety komenda ?zglos nie podsunęła mi oczywistej odpowiedzi :) :)Nie wiem, czy w tym przypadku zgłosić w lokacji, w obiekcie, w postaci?
Zgłosiłam w postaci.
W takim układzie, gdy strata dla postaci jest w zasadzie minimalna lepiej jest zgłaszać podobne błędy w czymś co jest powiązane ze sprawa (w tym wypadku NPC skupujący ryby, lokacja skupu). Inaczej trzeba później w zgłoszeniu dokładnie opisywać co, gdzie, kiedy i jak, albo wklejać fragment loga aby ktoś kto się tym zajmie łatwiej i szybciej mógł stwierdzić czy to lokalny błąd czy systemowy gry.
Pierwsza zasada podróżnika "Nie sztuka gdzieś wleźć, sztuką jest wyleźć".
Druga zasada podróżnika "Gdziekolwiek wleziesz zawsze znajdzie się tam jakieś wyjście, na przykład przez zaświaty".
ODPOWIEDZ