Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Adremen »

Crer pisze:Z gory przepraszam, ale nie mam tyle czasu by przekopac wszystkie posty w tym temacie. Licze na Wasza przychylnosc i odpowiedzi na ponizsze pytania:
1. Nie dziala mi okno /kondycje. Zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja. Gdzie moze byc "pies pogrzebany"?
(...)
Czesto jest tak, ze gdy uruchamiasz poczatkowo skrypty, pasek kondycji będzie zminimalizowany. Poszukaj czy gdziekolwiek masz wąski pasek z napisem "states_window". Jesli tak, mozesz zlapac za krawedz i go powiekszyc.

Mudlet 3.* zaoferowal sporo nowych mozliwosci, niestety wciaz nie wszystkie znalazly sie na stronie arkadia.kamerdyner.net. Bede strone uzupelnial pewnie w najblizszym czasie.
Szmups pisze:(...)
A to za jak bardzo potrzebne/uzyteczne uwazam te skrypty, najlepiej chyba opisuje to, ze chce tylko dwa male elementy zmodyfikowac, bo gry bez tych skryptow sobie nie wyobrazam - klient arkowy odpada, a samodzielne oskryptowanie czegokolwiek sensownego w takim zakresie jak tu to ogrom(i jeszcze troche) pracy.
Proces powstawania tych skryptow byl w pelni opisywany na forum. Jesli przejrzysz stary temat i jego poczatkowe strony to zobaczysz, ze pewne rzeczy wspolnie wyeliminowalismy wlasnie z powodow takich, ze jasno lamaly zasady.
Moją intencją nigdy nie było stworzenie automatu. Nawet gdyby to dość głupim byłoby wtedy dzielenie sie tym na forum publicznym.

W najbliższych dniach się przeprowadzam, ale już rozpocząłem pracę nad wersją 3.6. W pierwszej kolejności poprawiane są błędy, które są zgłaszane na Githubie projektu: https://github.com/tjurczyk/arkadia-skrypty/issues

W dalszej kolejności dodane zostaną nowe funkcjonalności, w tym opcjonalne wydzielenie okna do rozmów, o które prosiło kilka osób.

Osoby chcące aktywnie uczestniczyć w rozwoju skryptów i polepszaniu ich proszę o robienie tego na Githubie. Robiąc to w tamtym miejscu, zapisana została cała historia to co już zostało zrobione i naprawione.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Crer »

Dziekuje za odpowiedzi!

Rzeczywiscie, okno kondycji sie ukrylo.

Poprosze zatem o odpowiedz jak robic kolorowanie npcow. Jak ma wygladac skryp i skad mam wizac baze kolorw (chodzi o inny kolor napisu i tla.

Bardzo prosze takze o instrukcje jak napisac key numeryczny 5 tak abym mial pod nim zerknij;k wszystkich.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Prav »

Skoro znalazłeś już okno kondycji, to ustawianie "k wszystkich" nie ma sensu.
W tym oknie masz na bieżąco podawane osoby obecne na lokacji wraz z ich kondycjami (lista sama się odświeża).

Co do kolorowania, to nazwy kolorów można poznać np. tu: https://forums.mudlet.org/download/file ... &mode=view

Mi działa wpisanie nazwy koloru w pliku konfiguracyjnym. Może robisz jakąś literówkę? Albo nie ładujesz pliku do mudleta? (po każdej zmianie i zapisaniu pliku konfiguracyjnego trzeba wykonać /laduj imie).
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Crer »

Juz wiekszosc rzeczy ogarnalem.
Nadal jednak nie wiem jak zrobic to abym mial "goblin" na czerwono i zolte tlo. Prosze o instrukcje lopatologiczna:)

Jak ustawic sobie alias na lokacje startowa w gildii?
Asgalird

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Asgalird »

Czołem.

Potrzebuję pomocy jakiejś osoby ogarniętej, chociaż trochę w pisaniu skryptów. Ja jestem w tym zupełnie zielony i nie mogę coś sobie poradzić z ustawieniem jednej rzeczy.

Konkretnie chodzi mi o zaskoczenie konkretnego osobnika. Dla przykładu, po wpisaniu /z (1-9) - zaatakuje przeciwnika o id (1-9) . Chciałbym to samo zrobić z zaskoczeniem przeciwnika z ukrycia, ktoś pomoże? :) Z góry dzięki.

EDIT:

Ewentualnie wzór na jakiś alias/bind, który mi po prostu pomoże zaskoczyć tą samą osobę, co ktoś z mojej drużyny :)
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Werbat »

Crer pisze:Juz wiekszosc rzeczy ogarnalem.
Nadal jednak nie wiem jak zrobic to abym mial "goblin" na czerwono i zolte tlo. Prosze o instrukcje lopatologiczna:)
https://i.imgur.com/B45sd1J.png
Crer pisze:Jak ustawic sobie alias na lokacje startowa w gildii?
W imie.txt. Miałeś przeczytać ten plik.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Werbat »

Asgalird pisze: Konkretnie chodzi mi o zaskoczenie konkretnego osobnika. Dla przykładu, po wpisaniu /z (1-9) - zaatakuje przeciwnika o id (1-9) . Chciałbym to samo zrobić z zaskoczeniem przeciwnika z ukrycia, ktoś pomoże? :) Z góry dzięki.
A to już nie da się w tak 'oczywisty' sposób jak powyższe przykłady dla Lenia Crera ;-)

Generalnie /z jest aliasem do

Kod: Zaznacz cały

ateam:zab_func(matches[2])
Musiałbyś:
1) stworzyć własną funkcję, na przykład zaskocz_func()
2) skopiować tam kod z ateam:zab_func()
3) zamienić 'zabij' na 'zaskocz' - konkretnie linijka

Kod: Zaznacz cały

send(ateam:get_attack_string() .. local_str, false)
powinna wyglądać jakoś w stylu:

Kod: Zaznacz cały

send("zaskocz " .. local_str, false)
4) zrobić aliasa, na przykład

Kod: Zaznacz cały

^/x ([0-9]+)$
który wywołuje zaskocz_func(matches[2])
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Asgalird

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Asgalird »

Werbat pisze: Musiałbyś:
1) stworzyć własną funkcję, na przykład zaskocz_func()
2) skopiować tam kod z ateam:zab_func()
3) zamienić 'zabij' na 'zaskocz' - konkretnie linijka

Kod: Zaznacz cały

send(ateam:get_attack_string() .. local_str, false)
powinna wyglądać jakoś w stylu:

Kod: Zaznacz cały

send("zaskocz " .. local_str, false)
4) zrobić aliasa, na przykład

Kod: Zaznacz cały

^/x ([0-9]+)$
który wywołuje zaskocz_func(matches[2])

Generalnie wytworzyłem coś takiego. Wrzuciłem funkcję z zaskoczeniem, tuż nad funkcję z atakiem. Naturalnie, nie działa ;) Coś przeoczyłem? Coś źle wpisałem?

Kod: Zaznacz cały

function ateam:zaskocz_func(id)
  local id_retrieved = nil

  if ateam.enemy_op_ids[tonumber(id)] then
    id_retrieved = ateam.enemy_op_ids[tonumber(id)]
  elseif ateam.normal_ids[tonumber(id)] then
    id_retrieved = ateam.normal_ids[tonumber(id)]
  end
    
  if id_retrieved then
    local real_id = id_retrieved
    local local_str = "ob_" .. real_id
    send("zaskocz &quot .. local_str, false)
	
	
 if table.size(ateam.team) > 1 and ateam.team[ateam.my_id] == "@" and ateam.attack_mode > 1 then
      send("wskaz " .. local_str .. " jako cel ataku", false)

      if ateam.attack_mode > 2 then
        send("rozkaz druzynie zaatakowac " .. local_str, false)
      end
    end
  else
    scripts:print_log("Nie ma takiego id")
  end
end

function ateam:zab_func(id)
  local id_retrieved = nil

  if ateam.enemy_op_ids[tonumber(id)] then
    id_retrieved = ateam.enemy_op_ids[tonumber(id)]
  elseif ateam.normal_ids[tonumber(id)] then
    id_retrieved = ateam.normal_ids[tonumber(id)]
  end
    
  if id_retrieved then
    local real_id = id_retrieved
    local local_str = "ob_" .. real_id
    send(ateam:get_attack_string() .. local_str, false)
	
	
    if table.size(ateam.team) > 1 and ateam.team[ateam.my_id] == "@" and ateam.attack_mode > 1 then
      send("wskaz " .. local_str .. " jako cel ataku", false)

      if ateam.attack_mode > 2 then
        send("rozkaz druzynie zaatakowac " .. local_str, false)
      end
    end
  else
    scripts:print_log("Nie ma takiego id")
  end
end
Ah, no i próbowałem różnych kombinacji. Akurat ta sprawiła, że całe skrypty mi się wyłożyły.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Crer »

Po pierwsze - dziekuje Werbat za odpowiedz. Po drugie wiecej z Toba nie pije. No dobra, zartowalem, pijemy za rok:)

A po trzecie w pliku imie.txt. nie ma nic odnosnie lokacji startowej, chyba, ze mam jakis stary.

Kolejny problem:
Mudlet buduje baze ziol. Tylko jak z niej korzystac w kwestii bindow na branie deliony czy dziurawca? Czy sa jakies gotowe? Nie moge tego odnalezc w pomocy.

Werbat jak mozesz przeczytaj pliki pomocy i odpisz. Wiem, ze masz czas.
Drubin
Posty: 63
Rejestracja: 06 lip 2015 22:14

Re: Mudlet 3.* - skrypty + mapper

Post autor: Drubin »

Ja nie znalazlem nic takiego (ziola). Napisalem sobie proste aliasy i tyle.
ODPOWIEDZ