CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Taka jest idea, żeby wszystko było $lokalnie, tylko w trakcie muszę podejrzeć kilka rzeczy ;) Ansi na przykład przekleja się inaczej do ANSI triggera, a inaczej łapane jest przez (*) w GMCP - chyba pisałem.

Póki co, wczoraj nic mi z tego ANSI nie działało... A miało być tak pięknie.
Muzikuhr
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2015 22:05

Re: CMUD

Post autor: Muzikuhr »

Hej, mam jedno (dość proste chyba) pytanie.

Mam mapkę co cMUD-a i wszystko działa ładnie gdy jestem sama w drużynie, natomiast gdy prowadzi ktoś inny mapper nie działa w ogóle.

Co mam zrobić, aby zmienić ten wielce zasmucający mnie stan rzeczy?
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Taki przaśny trigger powinien pomóc, chociaż nie wyłapie niestandardowych wyjść:

Pattern:

Kod: Zaznacz cały

podazasz {skradajac sie |}za * na (*){,|.}
Value:

Kod: Zaznacz cały

$dir=%1
#switch ($dir)
   (polnoc) {#mo n}
   (poludnie) {#mo s}
   (wschod) {#mo e}
   (zachod) {#mo w}
   (polnocny-wschod) {#mo ne}
   (polnocny-zachod) {#mo nw}
   (poludniowy-wschod) {#mo se}
   (poludniowy-zachod) {#mo sw}
   (dol) {#mo u}
   (gore) {#mo d}
A mi udało się zrobić coś takiego, co działa... Tylko jest bardzo długie. I będzie dłuższe po dodaniu moich preferowanych kolorów ansi i badziewia z wyrównywaniem. Jakieś pomysły, żeby to skrócić?

Kod: Zaznacz cały

$msg = %json(%0)
$typ=$msg.type
$txt=$msg.text
#if (%match($txt,"%e[0m%e[%d;%dm(*{ranisz|muskasz|masakrujesz}) %e[0m%e[35;1m(*)%e[0m%e[%d;%dm (*), trafiajac %w w (*).",$dmg,$kogo,$czym,$co)) {#say Ty ---> $dmg ---> $kogo "("$czym/$co")"}
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: CMUD

Post autor: Terum »

Cześć,

Chce przesiąść, się z oficjalnego klienta na Cmuda. Kiedyś bardzo dawno temu grałem, używając zmuda ale kompletnie nic nie pamiętam z tamtych czasów. Zainstalowałem jakąś trialową wersję cmuda i już na samym wstępie schody bo nie da się zgrać mappera z kierunkami, w porównaniu do zmuda, którego pamiętam to w cmudzie jest strasznie dużo opcji i przyznam się szczerze, że zupełnie się w tym wszystkim gubię. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi od doświadczonych użytkowników od czego zacząć naukę cmuda i przesiadanie się z oficjalnego klienta. Wiem, że cześć osób powie czytaj wątek od początku, tak też robiłem ale z tego co zauważyłem po kilkudziesięciu stronach to posty wstawiają tu osoby znające się już choć trochę na cmudzie a nie zupełni nowicjusze. No i zupełnie nie znając cmuda trudno mi zakwalifikować pytanie i stwierdzić czy jest ono proste czy też trudne. Ponawiam więc swoja prośbę o pomoc i przekazanie wiedzy co robić krok po kroku w cmudzie by się w niego wdrożyć.
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: CMUD

Post autor: Duar »

1. Skonfiguruj mappera i zacznij rysować mapę.
2. Postaraj się zdefiniować jakieś aliasy które wyrzucają więcej niż 1 komendę do muda.
3. Triggery - np wysubuj sobie speca.

Są to podstawy podstaw. Później polecam paczkę Zurwena.
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Wyprodukowałem takie coś:

Kod: Zaznacz cały

#if (%match($txt,"%e[0m%e[%d;%dm(*{ranisz|muskasz|masakrujesz}) %e[0m%e[35;1m(*)%e[0m%e[%d;%dm (*), trafiajac %w w (*).",$dmg,$kogo,$czym,$co)) {$zlapane=1;#say @nrm_dmg($kto,$dmg,$kogo,$czym,$co)}
Tylko zastanawiam się, czy nie lepiej, żeby #match w pakiecie Messages łapał linijkę "mniej więcej", a dopiero w funkcji ją jakoś rozróżniał i wyłapywał. Żeby funkcja miała do wzięcia tylko zmienną $txt zamiast $kto,$dmg itd...
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: CMUD

Post autor: Jasko »

Narmaniel, moge tylko zgadywac na podstawie tego co napisales co chcesz osiagnac ale:
1) Ta pusta linia przy wyswietlaniu w oknie wiadomosc wylapanych z gmcp to moim zdaniem:
Message with null data (null is a literal value of 4 characters):
SomePackage.Message null
2) Ten ostatni kawalek, w ktorym probujesz przefiltrowac wiadomosci gmcp pod katem tych zwiazanych z walka - ponownie, moim zdaniem najwygodniej by Ci bylo sprawdzac czy w tekscie jest Twoj przeciwnik i potem dalej obrabiac ten tekst wyciagajac dmg, bron, i hitlokacje.

Tak mniej wiecej wygladaloby to moim zdaniem,

#if (%match($msg.text, "<ESC>[0m<ESC>[35;1m(.*)<ESC>[0m", $kogo) != 0) {
kolejny match/regex na pozostale potrzebne Ci dane}

Generalnie jednak moim zdaniem walczysz z wiatrakami - owszem, gmcp ulatwia nieco wylapywanie linii z obrazeniami, ale tak czy inaczej bedziesz musial wlozyc mase pracy zeby uwzglednic wszystkie opisy zadawanych obrazen przez roznego rodzaju bronie...szkoda Twojego czasu.

Takim polrozwiazaniem byloby przypisanie w kolorowach unikalnych kolorow na :


* brak zadanych obrazen *
* niskie zadane obrazenia *
* srednie zadane obrazenia *
* wysokie zadane obrazenia *
i
* przeciwnik *
oraz stworzenie 4 ansi triggerow, ktore by wyswietlaly 4 rozne wiadomosci o tym jak duze kuku zrobiles przeciwnikowi
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

1) Pustej linii się pozbyłem. ;)
2) Tutaj też już ogarnąłem mniej więcej schemat.

Kolory obrażeń ustawiane w Arce odnoszą się tylko do mojej postaci, ciosy drużyny i innych lecą w "opisy walki", więc nie rozróżnia tam jak mocno się drużyna i inni leją.
Sporo skryptów ma skracanie specy na triggerach, ja staram się to zrobić w GMCP. A że walczę z wiatrakami... kto bogatemu zabroni? :P
Amirez
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2011 21:32

Re: CMUD

Post autor: Amirez »

Mam problem z tworzeniem mapy
czy da sie mapowac cmudem offline ewentualnie siedzac w karczmie?

format wyjsc

=> W S NE
Dragar
Posty: 10
Rejestracja: 20 paź 2015 08:41

Re: CMUD

Post autor: Dragar »

Cześć

Da się. Zakładając że masz skonfigurowane rysowanie poprawnie i tak dalej, po prostu idziesz na lokację gdzie nie ma innych wyjść(np tylko na dół, albo siedząc przy stole) i rysujesz. Mozesz wcześniej zrobić reconfigure mappera. Mi działa.

Dragar
ODPOWIEDZ