Zmud pomoc

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Zmud pomoc

Post autor: Thorffin »

Mam nadzieje, że post pod postem w tym temacie nie będzie bardzo zły ;)

Kondycje zamienia mi ładnie, tak jak chcę, ale mam taki problem. Jeśli czyjeś imię mam wpisane do kolorowania to cała linijka jest kolorowana.

Np. [##############] Thorffin.

Jest całkowicie zielone. W subie, który ma to zamieniać, mam %ansi, które koloruje ## w zależnosci od tego ile ich jest. Jak zrobić, żeby te kolory się nie nakładały?

Trigger kolorowania imienia wygląda tak:
Pattern {@imiona}
#cw 10

Trigger zamiany kondycji na ## wygląda tak:
Pattern: ^(*) jest ({@kond})({a|y|e|i}).$
#sub {%ansi(7)[%ansi(@k_cl)%repeat("##", %ismember(%2,@kond))%repeat(" ",%eval(7-%ismember(%2, @kond)))%ansi(7)] %if(@k_all,%1,%1 jest %2%3"."}

Druga rzecz. Jak zrobić, żeby PSUB wrzucił coś przed linijkę? np.

Thorffin jest fantastyczny.

zamienić na

To udowodnione. Thorffin jest fantastyczny.
Aru
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2013 18:48

Re: Zmud pomoc

Post autor: Aru »

Pewnie jest to banalne ale długo by szukać w temacie. Jak zrobić żeby obok nazwy przedmiotu pokazał się komentarz np:

blaszany hełm - dobry

Pzdr.
Awatar użytkownika
Leshiya
Posty: 9
Rejestracja: 03 sty 2010 00:21

Re: Zmud pomoc

Post autor: Leshiya »

Aru pisze:Pewnie jest to banalne ale długo by szukać w temacie. Jak zrobić żeby obok nazwy przedmiotu pokazał się komentarz np:

blaszany hełm - dobry

Pzdr.
Kiedys to mialoby jakikolwiek sens, zanim wprowadzono do uzbrojenia statystyki. Teraz, w chwili gdy z silnego moba mozesz wyciagnac sprzet tak kiepski, ze szkoda sie nawet po niego schylic, tego typu skrypt nie mialby najmniejszego sensu.

Nie lepiej skorzystac z wrzuconego tu gdzies skryptu, ktory Ci kumuluje ladnie staty, sumuje i wyswietla klarownie i przejrzyscie?
And I'm pouring crimson regret and betrayal
I'm dying, praying, bleeding and screaming
Am I too lost to be saved?
Return to me salvation.
Aru
Posty: 45
Rejestracja: 19 sty 2013 18:48

Re: Zmud pomoc

Post autor: Aru »

Nie, gdyż ponieważ potrzebuje to do ziół :)
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmud pomoc

Post autor: Irelia »

http://ethel.pl/arkadia/

Masz tam mój skrypt do ziołek.
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Ildari
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2013 23:06

Re: Zmud pomoc

Post autor: Ildari »

Witam, czy miałby ktoś suby do specy pod zmuda (7.21) i były skłonny się nimi podzielić, interesowałyby mnie przede wszystkim suby dla fanatyka z pierwszej no i pozostałe z trzeciej osoby. Z góry dziękuję.
Gość

Re: Zmud pomoc

Post autor: Gość »

Chciałem podziękować Irelii za fajne skrypty. Bardzo mi się podobają i działają bez większych problemów u mnie (na początku miałem problemy ale wystarczyło kilka istniejących subów wywalić).

Keep up the good work! Mam nadzieję, że coś jeszcze tam dorzucisz ciekawego ;)
Awatar użytkownika
Irelia
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2013 10:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmud pomoc

Post autor: Irelia »

Dzięki wielkie za miłe słowa i motywacje, ciesze się że komuś się to przydało =)
http://ethel.pl/arkadia/ <- Update, bierzcie i jedzcie z tego wszyscy.
Irelia, Niesmiala Pakerka z Miejskiej Silowni, czlowiek.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Zmud pomoc

Post autor: Haern »

W ocenie sprzętu (zresztą nie tylko tam, ale tam zwłaszcza, choć nie czytałem wszystkich plików) polecam wykorzystanie funkcji %ismember i %item. Powinny skrócić skrypt o jakieś 95-98%.
Gość

Re: Zmud pomoc

Post autor: Gość »

Irelia pisze:Update, bierzcie i jedzcie z tego wszyscy.
Jeżeli mógłbym mieć jakąś prośbę/sugestię... czy mogłabyś dodać jeszcze suby takie same jak do poziomów, do komendy 'stan'? W stylu jestes zmeczony [6/10] :)

Aha... i jeszcze jedna rzecz, świetna sprawa z tymi strzałkami, ale niestety bez sensu jest w tropieniu pokazywanie gdy ślady prowadzą "prawdopodobnie" w danym kierunku. Wywaliłbym w ogóle wstawianie w tym przypadku strzałek a ustawił tylko gdy są precyzyjnie wytropione "Najswiezsze prowadza na (*)." i przy pomocy jakiegoś IFa podstawiał odpowiednie strzałki. Ale ja tam się nie znam :D

Pozdrawiam
T.

Edit: No i w poziomach brakuje legendy! ;)

Edit2: kwestię tropienia łatwo naprawić zamieniając trigger na "{Najswiezsze *prowadza na wschod.}" itd, śmiga jak marzenie.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013 20:03 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ