Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne pomysly

Post autor: Godar »

Tak sobie myślę, że przydałoby się zaktualizować skalę cech.

W ciągu ostatnich lat poziomy graczy poszły w górę, moc NPC również adekwatnie wzrosła. Ponadto zniknęły poziomy postaci od zółtodzioba do 'niewiele wie o świecie' (o ile dobrze pamiętam). W efekcie grę zaczynamy z cechami w środku skali (której pierwsza połowa jest tym sposobem bezużyteczna), a na dość przeciętnym poziomie dorabiamy się epickich cech. Minusy takiej sytuacji są dwa:
1) kwestia techniczna - na epikach/nadludziach trudno stwierdzić ile brakuje nam do następnego poziomu
2) kwestia klimatyczna - po prostu wygląda to głupio, kiedy przeciętny wojak jest "nadludzko silny, epicko zręczny" itd.

Proponuję dopasować skalę cech do obecnych realiów, tak aby powiedzmy poziomowi "zwiedził cały świat" odpowiadały cechy: mocny/potężny, zręczny/gibki, twardy/muskularny (albo nawet niżej), a nadludzkie cechy uzyskiwałoby się dopiero na legendzie. Wg mnie wyglądałoby to sensowniej.

Ewentualnie, można dodatkowo analogicznie postąpić z poziomami doświadczenia, które też się zdewaluowały.
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Crer »

W sumie, uwazam to za dobry pomysl :D
Orrgar

Re: Drobne pomysly

Post autor: Orrgar »

To prawda to od lat prosi sie o jakies sensowne ustandaryzowanie by mialo rece i nogi.

Szczczegolnie cechy...

Od siebie dodam ze system zgonow tez jest jak rak na tej grze.

Gosc na wielce traci 4 podcechy i 5 niebotow gosc na legendzie traci 6 miesiecy walenia niebotow dzien w dzien.

Masakra zadna inna gra nie ma tak niegrywalnego systemu.
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Drobne pomysly

Post autor: Amargein »

Nie ma obowiązku wbijania legendy, a grywalny poziom nabija się dość szybko, więc jak dla mnie system zgonów jest ok (w pewnym sensie, bo zgony bolą, oj bolą...).

A co do zmiany nazw cech - podpisuję się pod tym pomysłem. Wolałbym wiedzieć dokładnie, ile tego epickiego intelektu już mam nabite, nawet jakby miał się nazywać "bystry" czy "genialny" tylko. Pewnie, daje się to sprawdzić korzystając z alkoholu i cierpliwie licząc podcechy, ale fajnie by było, gdyby jednak było prościej.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Drobne pomysly

Post autor: Talisa »

Orrgar pisze:To prawda to od lat prosi sie o jakies sensowne ustandaryzowanie by mialo rece i nogi.

Szczczegolnie cechy...

Od siebie dodam ze system zgonow tez jest jak rak na tej grze.

Gosc na wielce traci 4 podcechy i 5 niebotow gosc na legendzie traci 6 miesiecy walenia niebotow dzien w dzien.

Masakra zadna inna gra nie ma tak niegrywalnego systemu.
Myslisz, ze co niektorych graczy trzyma przy grze :mrgreen:
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Drobne pomysly

Post autor: Miril »

Mam dwa drobne pomysły:

1) Komenda "resetuj postepy"

Obecnie jak expię to bardzo szybko dobijam do "niebotycznych" i żeby dalej widzieć jak mi idzie muszę się przelogować. Jest to dość kłopotliwe. Przydałaby się komenda która by "zerowała" ten licznik.


2) Komenda "przypomnij sobie wiedze o ..."

Tak, można o pewne rzeczy wypytać graczy, jak się ich znajdzie (nie każdy idluje na poczcie w Novi), ale przedwczoraj wypytałem masę osób o wioskę "Zimna woda" i nikt nie wiedział gdzie to. Wiem, że gdzieś w Ishtar, więc przeleciałem wszystkie "nazwane" i "nienazwane" wioski jakie znalazłem (chyba tylko w Zerrikanii nie byłem, teraz po czasie myślę, że to może jakaś oaza na pustyni?), ale nigdzie nie było żadnego drogowskazu, tabliczki czy nazwy lokacji, która by sugerowała, że to ta konkretna wioska tak się nazywa.

Skoro na Arkadii funkcjonuje już (albo będzie dopiero?) Wiedza o Ishtar i Wiedza o Imperium, to czy mogę zasugerować drobny smaczek w postaci takiej komendy, która będzie zwracała różne informacje dotyczące miejsc i NPCów?

Zwracałaby 3 rodzaje informacji: kraina geograficzna, bardziej szczegółowa lokalizacja, zarządca/zawód

Na przykładzie wioski, ale pasuje też do miast i zajazdów na traktach (poziom szczegółów zależny od poziomu wiedzy):

przypomnij sobie wiedze o Anchor ->
Poziom 1 -> przypominasz sobie, że Anchor to wioska w Temerii
Poziom 2 -> przypominasz sobie, że Anchor to wioska w Temerii, w polnocnej czesci
Poziom 3 -> przypominasz sobie, że Anchor to wioska w Temerii, w polnocnej czesci, rzadzi tam wojt Muchobij

przypomnij sobie wiedze o Biraldanie ->
Poziom 1 -> przypominasz sobie, że Biraldan mieszka w Redanii
Poziom 2 -> przypominasz sobie, że Biraldan mieszka w Redanii, w Novigradzie
Poziom 3 -> przypominasz sobie, że Biraldan mieszka w Redanii, w Novigradzie, jest zielarzem.

Oczywiście różne miejsca i NPCe wymagałyby różnego poziomu wiedzy, dla przykładu powszechnie wiadomo gdzie jest Novigrad czy Nuln, ale już potrzeba większej wiedzy żeby wiedzieć gdzie jest jakaś zabita dechami wioska. Tam samo z NPCami, każdy wie kim jest Kaspian, ale nie każdy wie jak ma na imię drobny sklepikarz i czym właściwie handluje...
Awatar użytkownika
Akali
Posty: 124
Rejestracja: 05 maja 2015 19:21
Lokalizacja: København
Kontakt:

Re: Drobne pomysly

Post autor: Akali »

Witam,

Możnaby coś w końcu zrobić z tym?

Kod: Zaznacz cały

-------------------------------------------------------------
Twoje relacje w swiecie ulegly zmianie.
-------------------------------------------------------------
Wyświetla się codziennie, a nic nie wnosi, bo nie wiadomo co konkretnie się zmieniło.
Akali, zaklinaczka Smoków Chaosu, kultysta Slaanesha, włóczykij.
Arkadia.ethel.pl :: Licznik Poziomów | Mapa | Wiedza
Arkadia MUD Discord :: https://discord.gg/s3KDVSf
Twitch.tv :: https://www.twitch.tv/nurgiel
Abuan
Posty: 102
Rejestracja: 05 sty 2017 13:06

Re: Drobne pomysly

Post autor: Abuan »

To samo dotyczy wiedzy. Cos rosnie ale nikt nie wie co.

Twoja wiedza o goblinoidach wzrosla nieznacznie bo obejrzalem malego duzego stwora.
I co, za kazdym razem mam wklejac stara wiedze do notatnika i porownywac z tym zaktualizowanym zeby wiedziec co za stwora spotkalem?
Nie mozna dopisac linijki:
Twoja wiedza o goblinoidach wzrosla nieznacznie. Spotkales elfopajaka.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Drobne pomysly

Post autor: Werbat »

I dorobic 'opcje wiedza', na przykład 'opcje wiedza jebac' żeby się nie zdobywało, bo ktoś dla psikusa pokazał jakiegoś itema.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Drobne pomysly

Post autor: Artak »

Werbat pisze:I dorobic 'opcje wiedza', na przykład 'opcje wiedza jebac' żeby się nie zdobywało, bo ktoś dla psikusa pokazał jakiegoś itema.
Powtarzasz się
ODPOWIEDZ