Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Adventicus »

Porozmawiaj z Wietnamczykami czy frankofonami z Afryki. Kanadyjczycy nie są problemem jeżeli jestes w stanie przegryźć się przez ich wstawki językowe.
Pedro
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2020 15:47

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Pedro »

Witam - jestem w zasadzie nowy w mudzie i mam pytanie odnośnie sklepu chociażby Franza w Nuln - czy nie powinno w tekście być zamieszczone że wisi jakaś tabliczka z czymś co można w sklepie kupić albo coś bo jakoś pytam Franza o towary, ceny, liste itp i nie umiem się od gościa nic dowiedzieć.
Druga rzecz w kanałach chyba mnie oblazło jakieś robactwo które daje się we znaki i jak ide do aptekarza z problemem mówiąc do gościa "coś mnie swędzi" w nadziei że coś zaradzi czy coś to nie umiem się nic dowiedzieć o problemie - może by jakaś wspazówka albo doszlifować problem w samym mudzie ? dodatkowo gość od przypraw mówi że skupuje i sprzedaje - czy idzie jakąś pracę u gościa łapnąć i ewentualnie jak zagadać bo jak narazie to dorabiam jako kurier tylko i wyłącznie co już jest trosze męczące. To jak narazie tyle z mich sugestii i przemyśleń :]
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Eti »

Chodzi o sprzedawce ziół? Jemu nie mówisz co Ci dolega, tylko kupujesz zioła do wyleczenia.
Pedro
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2020 15:47

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Pedro »

No ok ale skąd mam się dowiedzieć które konkretnie zioła mam kupić? Chyba że jest też gdzieś jakiś medyk czy coś.
Awatar użytkownika
Rasande
Posty: 31
Rejestracja: 27 lis 2019 19:49

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Rasande »

Metodą prób i błędów, jeśli masz nisko zielarstwo. Po prostu kupujesz/znajdujesz po kilka ziół każdego rodzaju i używasz na każdy możliwy sposób, aż trafisz. Jeśli masz wysoko zielarstwo, to gra Ci podpowiada, na co dane zioło może działać w opisie samego zioła. Pozostaje jeszcze odezwanie się do innych graczy na mudzie. Większość osób zapewne zna odpowiedź na to pytanie, ale wciąż obowiązuje stare dobre "graj na arce".
Rasande I Zwana Okrutnicą, Matka Kóz, Obłaskawicielka Krasnoludów, Żbiczek lub Broggha, jedno z dwóch, nigdy oba na raz
Kaelan
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2023 11:20

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kaelan »

Pod niektórymi potworami mam napisane, że walka z nimi pozwoli mi nauczyć się czegoś nowego np. o goblinoidach. To znaczy, że walka z tymi słabszymi co nie mają tego opisu już mi tej wiedzy nie daje? Jak to rozumieć?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerian »

Jak bijesz snoty to one do jakiegos momentu cie ucza o goblinoidach, ale nadal daja expa.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Pedro
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2020 15:47

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Pedro »

Adair pisze: 29 gru 2019 13:13 Arkadia posiada Discorda, zapraszamy:

https://discord.gg/JHku6RH
Czy ten link dalej jest aktywny bo jakoś nie umiem tego odpalić
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerian »

W oczekiwaniu na TE święta. :)
Pedro
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2020 15:47

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Pedro »

Ok dzięki.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ