Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Nahaan
Posty: 79
Rejestracja: 14 gru 2017 22:41
Lokalizacja: Trzecie wyrko z lewej

Re: Rozwój postaci

Post autor: Nahaan »

Cmentarz jest pusty "za dnia", zwróć uwagę na porę dnia.
Z tego samego kontynentu możesz zwiedzić stolicę Temerii, tam znajdziesz też przeciwników.
".....mam gdzieś w wysłanych maila którego zacząłem od "Ceadmil". w sensie... służbowego..."
Awatar użytkownika
Celebenor
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2023 20:27

Re: Rozwój postaci

Post autor: Celebenor »

Możesz też spróbować szczęscia w walce w cichej wodzie (wioska nad Pianą, opuszczona), są tam stworki, w Wyzimie też są. Albo ruszyć do Imperium, tam jest dużo miejsc do expienia, gobiny, orki, szkielety... A na cmentarzu możesz wejść do krypt, tam są i w dzień.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Rozwój postaci

Post autor: Evandeil »

Dla nowych, gobliny na południe on Nuln. Ale dużo ciekawsza opcja teraz jest szukanie wiedzy. Poznasz świat i exp szybko leci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Rozwój postaci

Post autor: Adventicus »

Ja bym poszukiwanie wiedzy zostawił na czas gdy łatwy exp z bicia nie jest dostępny a poziom masz już na tyle duzy ze Skraśnik z kolegami nie stanowią problemu, zwłaszcza że sporo wiedzy nie jest tak "latwe" do zdobycia.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Rozwój postaci

Post autor: Evandeil »

Wystarczy sie podpiac pod jakas ekipe ruszajaca na skarbce. Dla GP najlepiej jakas neutralna gildia.
Obrazek
Gwendall
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2023 19:26

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gwendall »

Wystarczy podpiąć się popd neutrlną gildię... Która neutralka pozwoli ci się "podpiąć" pod skarbiec?
Memnos
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2024 09:33

Re: Rozwój postaci

Post autor: Memnos »

Witam
Oczywiście jestem początkujący. Zebrałem trochę doświadczenia i mam pytań parę.
1 Czy poziom cechy podnosimy przez komendę +cechy? Mam wybrany układ cech ale jak chcę rozpisać doświadczenie w trakcie medytacji według tego układu to najmniej ważna cecha zmniejsza się poniżej startowego poziomu. To że na razie nie interesuje mnie jej rozwój, nie znaczy że chcę by została obniżona poniżej poziomu startowego. Czy istnieje więc możliwość podnoszenia cech pojedynczo?
2 Czy można podnieść poziom kondycje, manę i zmęczenie?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kerian »

1/ Cos zagmatwales. Ogolnie to jest tak ze cechy rosna "same" i nie schodza ponizej poziomu startowego jak to okresiles. Przyklad: ze za goblina dostaniesz 100 xp to okreslenie wazne srednie i niewazne odpowiada za % rozlozenia tej 100 na wszystkie 5 cech czyli np jak sila wazna to dostajesz np: 44% expa w sile

2/ Mozna. Trzeba expic i expic i expic, a pozniej jeszcze raz expic.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Memnos
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2024 09:33

Re: Rozwój postaci

Post autor: Memnos »

To w takim wypadku co daje komenda +cecha
Rozumiem że kondycja też rośnie sama.

Jeśli chodzi o punkt 1 Chodziło mi o to, że sprawdzając cechy nic się w nich nie zmieniło. Ale jak pójdę pomedytować i wybiorę rozłóż doświadczenie to pokazuje mi na tym samy układzie ważności cech troszkę wyższe cech np. zamiast brakuje ci dużo to brakuje niewiele i tylko jedna cech najmniej ważna dla mnie zrobiła się mniejsza.
Nie wiedziałem że exp rozkłada się automatycznie gdyż nie widziałem postępów. To oznacza że trzeba sporo natłuc tych potworów.

Dzięki
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ethel »

Memnos pisze: 03 lut 2024 09:52 2 Czy można podnieść poziom kondycje, manę i zmęczenie?
Ale masz na mysli podniesienie, z, na ten przyklad, rannego do swietnej kondycji?
Jesli tak - wszystkie trzy regeneruja sie z czasem (na tempo regeneracji maja wplyw takie czynniki jak glod i upicie, niektore magiczne przedmioty moga to jeszcze przyspieszyc).
Wszystkie trzy mozna tez podciagnac ziolami (z tym, ze jest czasowe ograniczenie na ilosc ziol danego gatunku, wiec nie mozna w ten sposob regenerowac sie w nieskonczonosc).

Komenda +cechy zwiazana jest z forma - przerzuca expa z formy w doswiadczenie. Naturalnie - to znaczy jesli masz pelna forme, albo wylaczone budowanie formy - exp idzie w cechy automatycznie.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ