Nowe, lepsze placze na Magów

Archiwum zamkniętych tematów.
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Larius »

To ja proszę o usunięcie również zasłony grupowej i obcięciu wszystkich specy zawodów masowych. Do tego najlepiej zakodujcie ogólnodostępną templarkę. Bo w końcu Mutant wygrywający większość starć 1v1 dzięki przegiętej zbroi to też nadużycie czyż nie?

Jest o wiele więcej problemów niż wycofka Legionisty, która nadaję dużo sensu temu zawodowi. Może usuńcie już lepiej cały zawód i stwórzcie hybrydę tak jak zrobiliście to ze Zbójem niż usuwać tylko wycofywanie się tak charakteryzujące ten zawód.

Pozdrawiam.
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Gość

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gość »

Rafgart pisze: i nie moze byc dostepna masowo (dla wyczulonych - 'elitarnie' tez nie).
W takim razie czy istnieje szansa/plany, żeby dodać taką umiejętność jakiejś grupie? Kiedyś Arkadia była bardziej zróżnicowana przez to, że każdy miał coś wyjątkowego. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że płacz był też większy ;) Osobiście pomyślałem o klubie Straży Krain (nie mam w tym żadnego interesu, nie mam tam postaci, kojarzę jedynie dwie osoby, które są w tym klubie). Taka wyjątkowa umiejętność mogłaby ożywić tę organizację, jednocześnie łatwiej byłoby nadzorować nadużycia, o których Rafgart napisał, ponieważ zmniejszyłaby się liczba graczy z tym umem.


Re: down: Bo ja wiem. SK jest raczej otwarte dla jakiś 17/21 stowarzyszeń.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013 13:59 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Paulie »

Wooku: To wlasnie byloby udostepnienie 'elitarnie'.

Re up: W takim razie 'masowo'. Tak, fajna jest roznorodnosc, w tym przypadku jednak zostal dany wyrazny sygnal, ze wycofania dla graczy nie bedzie.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013 14:36 przez Paulie, łącznie zmieniany 1 raz.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Gunnar
Posty: 185
Rejestracja: 12 lut 2009 21:57

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gunnar »

Można by przywrocic wycofke rycerzom. Przeciez znaja sie na walce w szyku jak nikt, jest ich malo, wiec tez mozna by sprawdzic czy nie uzywaja tej umiejetnosci do zlych celow. Moze to by ich zachecilo do logowania sie czesciej!
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Gruer »

Zawod legionisty tracac wycofke straci swoja wyjatkowosci i niejednokrotnie caly smaczek zabawy zwiazanej z jego posiadaniem. W sytuacji kiedy stracilaby ona sens uczciwym byloby nie zwracanie monet a danie mozliwosci jednorazowej zmiany zawodu na dowolny inny (tak jak bierzemy z etatu).

Nie wiem czy w tej calej pogoni za zlotym srodkiem i tepieniem naduzyc troszke nie popadacie w paranoje.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2013 20:32 przez Gruer, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

to i ja sobie popłaczę

Post autor: Gość »

Zwiększenie opóźnienia rozkazów, obcięcie statystyk wszystkich tarcz, teraz szykuje się wyrzucenie wycofki. Sami legioniści biegali po arce i trzeba było coś z tym zrobić. Tak jak wcześniej z masowo wybieranym przez graczy zbójem.
Eh sprytny pomysł z obcinaniem zawodów, które i tak mało kto chce brać.

Jest natomiast grupa graczy, którym pozwala się zachować zawody w takiej formie, w jakich je wyszkolili. Klawa sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Paulie »

Przeciez obciecie tarcz dotknelo legionistow najmniej z zawodow tarczujacych. Zanim dodano wycofke, to i tak profesja ta byla mocno chwalona za swoje mozliwosci. Przez te 2-3 lata umiejetnosc ta ewoluowala do rangi trzonu zawodu z milego dodatku? Jak to sie stalo? Tak, szkoda jej, ale glowna sila ohma jest szyk i obrona (rozkazy, niestety, zostaly strasznie obciete, nad czym ubolewam). Nie dramatyzujcie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Deli »

Paulie:
Jak dla mnie to wycofka była tym małym "ficzerem", który zachęcał do wyboru legionisty zamiast np. miecznika (który defensy też ma porządne - zwłaszcza teraz - z pawężą albo magicznym lewakiem).
Często ratowała życie przy mobach "dużych", z b.wysoką walką w szyku - a kilka takich jest na arce.

Pozostaje teraz tylko dodać na osłodę dla graczy do miecznika profesję rębajły (z toporami) i będzie gawiedź uradowana.

Ps.
Pozostaje jeszcze wytrącenie u strażnika - ono też może służyć do nadużyć - a przecież jest małym "ficzerem" tylko.

:ugeek:
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Dorim
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2012 12:15

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Dorim »

Rafgart pisze:Zawod legionisty utraci w przyszlosci mozliwosc wycofywania sie (postaci dostana zwrot monet). Przy takim zalozeniu byl on porownywany statystycznie z innymi zawodami w momencie wprowadzenia barbarzyncy.
Mozliwosc wycofywania prowadzi do licznych naduzyc i nie moze byc dostepna masowo (dla wyczulonych - 'elitarnie' tez nie).

Korsarz jest w takim samym stopniu gorszy w obronie, co lepszy w ataku. Zaslania gorzej przed przeciwnikami z wysoka walka w szyku, ale przed cala reszta lepiej i do tego grupowo. Umiejetnosci poboczne sa porownywalne.

Rafgarcie z calym szacunkiem ale na prawde warto bylo by sie tutaj zastanowic jednak nie nad zwracaniem monet graczom.. ale nad daniem mozliwosci wyboru i zmiany zawodu. Jak wspomnial Gruer. Zawod ohma byl wybierany przez wielu graczy ze wzgledu na jego unikatowe mozliwosci jakimi jest wycofywanie sie. Gracze poswiecili pol roku czasu na to zeby ten zawod skonczyc. Nikt wczesniej nie byl swiadomy tego ze ohm w przyszlosci bedzie mial zabrana umiejetnosc z powodu ktorej zapewne 90% graczy sie zdecydowalo wlasnie ten zawod wybrac. Oddanie monet uwazam ze w zaden sposob nie rekompensuje takowej zmiany. Zatem bardzo uprzejmie apeluje o wzajemny szacunek miedzy wizami i graczami i o wziecie tego pod uwage ze nie chodzi tylko o monety "na ktore i tak ktos poswiecal dodatkowy jeszcze czas zeby wytrenowac speca".

Zatem bardzo Was prosze wezcie pod uwage rowniez czas jaki zostal poswiecony na ukonczenie zawodu.. ktory jeszcze raz podkresle wybrany byl ze wzgledu na mozliwosc wycofywania sie.

Dziekuje i pozdrawiam serdecznie
Thornag
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2013 12:52

Re: Nowe, lepsze placze na Magów

Post autor: Thornag »

Deli pisze:
Ps.
Pozostaje jeszcze wytrącenie u strażnika - ono też może służyć do nadużyć - a przecież jest małym "ficzerem" tylko.

:ugeek:

No mam nadzieje, ze to zart a ja nie wyczailem ;P

Taki 'straznik' co nie paruje i unika gorzej od miecznika a specem dodaje HP przeciwnikowi po odebraniu rozbrajania bylby bardzo ciekawym zawodem! Z powodzeniem mozna by brac odkrywce i leciec zdobywac Bodrog :D
Zablokowany