Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Thalon
Posty: 68
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thalon »

To nie byla wycieczka osobista.
Gdyby przed Toba odezwal sie w tym samym tonie jakis elf z gor sinych, _( a ani ich znam, ani widuje) to tez bym tak samo napisal.
A co do osobistej wycieczki to bedzie teraz. Za duzo wiedzy z discorda Panie Pietrov, zdecydowanie za duzo.
Gromgul
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2023 20:08

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gromgul »

1. Bank w Górach Szarych, jaskinia z łupami. ( Tylko dla ogrów )
2. Kowal w Górach Szarych, w jaskini, kilka rodzajów typowych dla ogrów broni. ( Tylko dla ogrów )
3. ...
Thorbjorn
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2023 23:11

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thorbjorn »

Czy wizowie mogliby się w końcu zainteresować zdobywaniem doświadczenia przez postacie o niepełnym zawodzie? Jest jakiś powód dla którego postacie z etatem robią postępy w około 20 min (obwieszone magikami nawet w 10 min), a postacie na poziomie GP muszą się męczyć około godziny czasu? Jest kilka osób które chcą sobie pograć tylko od czasu do czasu bo dzieci, bo dom i żona, a nie mają możliwości klikać sobie z pracy. Taka osoba nie dość ze nie ma kilku kilkunastu godzin dziennie na robienie niebotów to jeszcze wyexpienie 1 postępu to jakaś porażka tylko dla tego, że nie jest w stowarzyszeniu.
Thalon
Posty: 68
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thalon »

Nie mogliby, bo patologia w gildiach jest ciekawsza do obserwacji, niz samotnicy.
Wszyscy jestesmy swinkami morskimi.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Drobne pomysly

Post autor: Bam »

Thorbjorn pisze: 17 paź 2023 14:01 Czy wizowie mogliby się w końcu zainteresować zdobywaniem doświadczenia przez postacie o niepełnym zawodzie? Jest jakiś powód dla którego postacie z etatem robią postępy w około 20 min (obwieszone magikami nawet w 10 min), a postacie na poziomie GP muszą się męczyć około godziny czasu? Jest kilka osób które chcą sobie pograć tylko od czasu do czasu bo dzieci, bo dom i żona, a nie mają możliwości klikać sobie z pracy. Taka osoba nie dość ze nie ma kilku kilkunastu godzin dziennie na robienie niebotów to jeszcze wyexpienie 1 postępu to jakaś porażka tylko dla tego, że nie jest w stowarzyszeniu.
Na moje oko gra została stworzona dla grona uczniów/studentów, którzy nie mieli kasy, ale mieli sporo czasu i dostęp do neta i na tamte czasy była najlepszą rozrywką dla nich.

Czasy się zmieniły, każdemu przybyło ze 20 lat, zaczęliśmy pracować, zarabiać, nie chce nam się dorosłych lat spędzać przed kompem, ale nikt nie stara się tego dostosować pod aktualna ilość graczy i ich aktualny wiek.

Świat jest ogromnie rozbudowany, bardzo ciekawy, ciągle poprawiany, ale trochę jak Europa staje się skansenem.
Ciężej jest spotkać innego gracza i ciężej jest znaleźć powód, żeby wejść z nim jakikolwiek konflikt (jeśli ktoś lubi pvp).

Aktualnie gra około 60 osób online, to tyle co kiedyś można było spotkać na trasie Ubersreik - Nuln, a teraz mamy ponad sto tysięcy lokacji, na których praktycznie nic się nie dzieje.

Szybkość zdobywania expa powinna być zachęcająca dla wszystkich. Niezależnie od ilości posiadanego levela, zawodu, magików czy bycia w jakimś Stowarzyszeniu, tak jak to było kiedyś. Dziś jedyną taką możliwość daje 'zdobywanie wiedzy', ale jest to mocno ograniczone.

No i coś na co nie mam pomysłu, bo niestety wszyscy przywykli już do maksymalnej ilości lokacji, ale fajnie byłoby jakby ilość lokacji 'skurczała się' do ilości zalogowanych aktualnie osób. Czyli 200 osób = 100% lokacji, 60 osób = 30% lokacji. Wtedy nasze postacie nie spacerowałyby samotnie po świecie, bo ktoś akurat gra na drugim końcu arki, a tego co pamiętam ideą arki było wchodzenie w interakcje z innymi graczami, a nie samotne granie.
Endless learning the basics...
Obrazek
Thalon
Posty: 68
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thalon »

Wchodze na lokacje i w ulamku sekundy jestem zaatakowany, wskazany jako cel i przedstawiony.
Gritta w tym samym ulamku sekundy atakuje wskazany cel.
Kierowcy f1 maja testy na refleks i sa naprawde swietni.
Jestem pod wrazeniem.
Z podziwu nie moge wyjsc, ze Was bawi taka gra.
A teraz pomysl dla wizow.
Moze juz najwyzsza pora wprowadzic mozliwosc gry w Arkadie, tylko na oficjalnym kliencie?
No chyba, ze na nim tez mozna robic takie sztuczki...nie wiem nie znam sie.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Mozna...
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Thalon
Posty: 68
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thalon »

No to dupa.
Mozna pisac doktorat jak spiepszyc ciekawa gre.
Pozdrawiam wizow.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ethel »

Thalon pisze: 19 paź 2023 13:38 Wchodze na lokacje i w ulamku sekundy jestem zaatakowany, wskazany jako cel i przedstawiony.
Gritta w tym samym ulamku sekundy atakuje wskazany cel.
Kierowcy f1 maja testy na refleks i sa naprawde swietni.
Jestem pod wrazeniem.
Z podziwu nie moge wyjsc, ze Was bawi taka gra.
A teraz pomysl dla wizow.
Moze juz najwyzsza pora wprowadzic mozliwosc gry w Arkadie, tylko na oficjalnym kliencie?
No chyba, ze na nim tez mozna robic takie sztuczki...nie wiem nie znam sie.
Jesli masz loga z timestampami i nadal podejrzewasz, ze ktos oszukuje, polecam zglosic do mg, a nie plakac na forum.
Z drugiej strony - jesli nie idloexpisz, tylko grasz skupiony, wpadasz na teren wroga i trzymasz lape na bindzie (zwlaszcza jesli grasz tak dzien w dzien, od lat), to wcisniecie tego guzika w ulamku sekundy naprawde nie jest jakims nadludzkim wyczynem.
Plus - ten sam guzik masz w ogolnodostepnych skryptach w mudlecie, wiec o co ten placz? :)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Thaer
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2015 11:48

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thaer »

Proponuję przyjąć zasadę:

Kod: Zaznacz cały

W zawodach lekkoatletycznych za falstart według przepisów IAAF uważane jest rozpoczęcie konkurencji wcześniej niż 0,1 sekundy po sygnale startera.
:mrgreen:
ODPOWIEDZ