Mysliwy

Forum wieści z Arkadii.
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Mysliwy

Post autor: Dogid »

Ulav pisze:To dałeś czadu panie Elanerze!
Srogo.. co.
Awatar użytkownika
Elaner
Posty: 39
Rejestracja: 18 lut 2009 10:38

Re: Mysliwy

Post autor: Elaner »

Niestety nie zwracam honoru.

Istnieje blad i trzeba go naprawic. Byc moze byla zmiana w wycinaniu skor, ktora nie powinna miec wplywu na smoka.
Awatar użytkownika
Ursa
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2011 18:02

Re: Mysliwy

Post autor: Ursa »

Skoro temat powstał, to się też wypowiem...

Hunrim rzucił błyskotliwą myśl, która mnie niemal zabiła ;) U MYŚLIWEGO wycinanie skór to jest "wisienka na torcie". Cieszę się, że mnie w końcu ktoś oświecił, bo całe życie myślałam, że wycinanie skór to jego "chleb powszedni".

Jeśli dobrze przeczytałam - partyzant ma łowiectwo na zadowalająco, co oznacza, że może wyciąć skórę najwyżej wilka. Dodanie umów partyzantowi, by mógł wycinać skórę ze smoka byłoby rzeczywiscie zabójstwem dla myśliwego. I po pierwszej notce w tym temacie wystraszyłam się, że faktycznie tak jest. Bo w sumie każdy wolałby miec zawód bojowy, który w postaci "wisienki na torcie" ma wycinanie skór ze smoka.

A jak się już wypłakać można to dodam, że skóry w skupach są zbyt nisko cenione. I zarobek na nich marny.
"Ni ma gorszyj bestyi na świcie, niżli uzbrojona krasnoludzka baba w pełnym galopie"
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Mysliwy

Post autor: Miuosh »

Ursa pisze:A jak się już wypłakać można to dodam, że skóry w skupach są zbyt nisko cenione. I zarobek na nich marny.
Powiem więcej! Powinno być tak, że im więcej danych skór konkretny myśliwy zanosi do konkretnego skupu, powinien dostawać ze nie lepszą cenę! Coś na zasadzie reputacji, która może rosnąć lub spadać. Taki kupiec w skupie, powinien lepiej sobie cenić stałych klientów/dostawców! Myśliwy powinien móc wyciągać w skupie kasę porównywalną ze sprzedażą przez kupca kamieni itd.
Ug.
Ogre!
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Mysliwy

Post autor: Hunrim »

Ursa pisze: Dodanie umów partyzantowi, by mógł wycinać skórę ze smoka byłoby rzeczywiscie zabójstwem dla myśliwego.
Ależ mnie to ani ziębi ani grzeje, patrzę obiektywnie, równie dobrze można powiedzieć, że zielarstwo myśliwego, które pozwala szukać ziół po nazwie jest zabójstwem dla zawodu zielarza, bo tak naprawdę zielarz nie ma w tym momencie żadnej zauważalnej przewagi. Po prostu widziałem wiele drużyn, które zawsze chodziły z myśliwym i to wcale nie z powodu umiejętności wycinania skór. Poza tym Rafgart wyjaśnił sprawę, więc o co chodzi, skórę smoka dalej wytnie tylko myśliwy....
Sara
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2011 01:12

Re: Mysliwy

Post autor: Sara »

Hunrim:

Tak dla ścisłości. Wczoraj na oczach kilku osadników i klanowych partyzant wyciął skórę ze smoka.
Awatar użytkownika
Elaner
Posty: 39
Rejestracja: 18 lut 2009 10:38

Re: Mysliwy

Post autor: Elaner »

@Hunrim

Wydajesz sie pewny tego co piszesz a jest w tym tyle bledow, ze nie sposob policzyc. Zielarz znajduje wiecej tych samych ziol na lokacji od Mysliwego a szukanie ziol po nazwie jest dla kazdego, nie tylko dla wybranych. Jesli sam chcesz skupic sie tylko na dziurawcach, szukaj ich caly czas a znajdziesz pare sztuk. To samo z innymi ziolami.
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 29
Rejestracja: 12 lis 2011 11:24

Re: Mysliwy

Post autor: Gryffin »

Gdy kilka lat temu grałem w Arkadię, na forum bardzo udzielał się gracz prowadzący postać Fron. Czy ten sam gracz bawi się teraz Hunrimem? ;)

pozdrawiam!

ED: Ilane no rzeczywiście - Fonon. Starosc, pamiec nie ta sama... Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosic wywolanego tu przeze mnie Frona.
Przepraszam i pozdrawiam raz jeszcze!

Bardzo fajnie, ze Rafgart wprost rozwiał wszelkie wątpliwości w temacie Myśliwego. Podoba mi sie takie podejście!
piona!
Ostatnio zmieniony 02 gru 2011 12:44 przez Gryffin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Mysliwy

Post autor: Rafgart »

Blokada na wycinanie skory zaleznie od umiejetnosci moze przestac dzialac tylko w przypadku, gdy czarodziej przeladuje master object danego stworka. Nie ma znaczenia czy to jest smok i czy wycinajacy ma zawod partyzanta.
Nie jest to blad, tak dziala Arkadia. Jak sie na przyklad przeladuje pewien inny obiekt, to z muda znikaja wszystkie drzwi (zdarzala sie to).
Do takiej sytuacji dochodzi tylko jak sa wprowadzane jakies zmiany - akurat jak wczoraj poszliscie na smoka, to ja go testowalem i skore mogl wyciac kazdy.

I jeszcze ogolniej w temacie:
Miejscem do zglaszania bledow jest Arkadia. My mamy logi praktycznie wszystkiego, rowniez tego co, gdzie i z jakim poziomiem umiejetnosci ktos wycial z ciala. Jesli wiec ktos tutaj swiadomie oszukuje, to zostanie ukarany.
Zakladanie takich tematow, czyli histeria i rozgrywanie konfliktow z muda na forum, jest zenujace. Wszelkie przejawy postaw rozczeniowych i cierpietnictwa zwiazanego z jakas pseudo 'wyjatkowoscia' i 'elitarnoscia' sa najprostsza droga zeby ta 'wyjatkowosc' zostala zlikwidowana.
Jak ktos wzial zawod mysliwego, zeby cierpiec w imie niebojowosci, to jego sprawa i niech sobie cierpi po cichu. To nie jest zaden powod do chwaly.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Mysliwy

Post autor: Ilane »

@Gryffin: chyba raczej Fonon. Nie mylmy Fonona z Fronem na miłość Slaanesha :)
@Rafgart: Lubię to!
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
ODPOWIEDZ