CMUD

Forum techniczne Arkadii.
Tirit
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2014 22:08

Re: CMUD

Post autor: Tirit »

Rozwiazalem problem poprzez wyczyszczenie rejestru. Dziekuje za zainteresowanie :)
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: CMUD

Post autor: Jasko »

Jesli ktos cierpi na nadmiar zbednego czasu zachecam do wspolpracy w realizacji projektu nad ktorym rozpoczalem prace, ale ktory ma male szanse na dokonczenie przed najblizszymi swietami ;) Uzytecznosc tego projektu zbyt wielka nie jest, ale jak ktos sie lubi bawic pisaniem kodu to warty jest moim zdaniem poswiecenie kilku godzin. Projekt dotyczy zalozonego ekwipunku i sledzenia jaka zbroja co chroni. Wydaje mi sie ze najprosciej bedzie to osiagnac tworzac nowe floatujace okno z przyciskami przypisanymi do konkretnych hitlokacji + dodatkowy przycisk na dobyta bron, bron w pierwszym temblaku, drugim temblaku, pochwie itp. byc moze rozwijane menu na zawartosc plecaka itd.

Te informacje o dobytej broni, zalozonych zbroja, czy rozwijane menu z zawartoscia plecaka w zalozeniu powinny trafiac pod button1, button2,...osiagnac to by mozna sledzac odpowiednimi triggerami co zakladamy, czego dobywamy, co wkladamy/przechowujemy w plecaku, dodatkowo mozna by sledzic jeszcze jakosc zalozonej zbroi, dobytej broni - w tej chwili mam cos takiego w statusbarze, ale tylko na aktualnie dobyta bron, mozna by dopisac cos takiego na bron w pierwszej pochwie, drugiej pochwie. Kod sam w sobie nie jest zbyt skomplikowany, ale pracochlonny, wymagalby dodania kilkunastu triggerow na biezaco aktualizujacych stan przyciskow i do tego potrzebowalbym pomocy osob zainteresowanych ew. pomoca.

https://www.dropbox.com/s/t15bzk7kb2v7q ... 8.png?dl=0
Narmaniel

Re: CMUD

Post autor: Narmaniel »

Primo - brzydko Ci się wkleił link i wiedzie donikąd, chyba były w nim nawiasy.
Secudno - po co to wszystko? :o
Vayn
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2011 21:17

Re: CMUD

Post autor: Vayn »

Siema!
Długo już napieram w literki, ale mam dość długie przerwy. Poza tym nigdy jakoś nie mogłem przebrnąć przez techniczną stronę.
Zabieram się za Cmuda i mam nadzieję, że zupełnie bez szydery znajdę tu jakąś pomoc.
Do rzeczy.

1) Jest jakiś główny plik konfiguracyjny, w którym jest napisane wszystko co i jak? W sensie wszystkie moje ustawienia. Coś co mógłbym sobie dowolnie ustawiać w sensie wizualnym. Z tego co czytam, to wasze skrypty są dalece bardziej rozbudowane i wymagają indywidualnego podejścia, w którym to package editor raczej słabo się sprawdza.

2) Na serio nie chcę tutaj zamęczać ludzi każdą drobnostką, ale bez pewnego podłoża informatycznego trudno jest zrozumieć pewne rzeczy i tak, gdy czytam manuala przy aliasach napotykam na tego typu "udogodnienie":

Aliases can also contain Arguments (also sometimes called Parameters). Arguments are the text following the shortcut. For example, if you enter fs foo bar, fs is the alias shortcut, foo is the first argument, bar is the second argument. Arguments are assigned to special numeric functions %1 through %99. In the previous case, %1 would contain foo, and %2 would contain bar. You can use these arguments in the alias itself.

For example, define the alias

#ALIAS k {kill %1}

Now when you enter k rabbit, the command kill rabbit is sent to the MUD.

Po co mi to, skoro po "k" mogę sobie wpisać co tylko zechcę.

Szczerze ufam, że gdy przebrnę przez teoretyczne pojmowanie tego typu spraw - wiele ze skryptów będzie zwykłą żmudną formalnością.
Peace.

Wielkie dzięki.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2015 03:48 przez Vayn, łącznie zmieniany 1 raz.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: CMUD

Post autor: Haern »

Przykład zastosowania numerowanych argumentów w aliasach:
#AL zs {zaslon %1 przed %-2}
Kiedy wpisujesz 'zs jasia drugim golemem', CMUD wyśle do Arkadii 'zaslon jasia przed drugim golemem'. edit:Drugi argument to %-2 a nie %2, ponieważ, tak jak pisze Herenvarno poniżej, %2 łapie tylko drugie słowo, podczas gdy %-2 łapie drugie słowo i wszystko co pojawi się dalej.
Drugi przykład:
#AL wz {wloz ziolo do %1 woreczka}
Kiedy wpiszesz 'wz trzeciego', CMUD wyśle do Arkadii 'wloz ziolo do trzeciego woreczka'.
Możliwe są również dużo bardziej rozwinięte zastosowania, no ale chyba na Twoim etapie niepotrzebne.

Co do położenia okien i kolory czcionek, jeśli się nie mylę, są to pliki o rozszerzeniach '.xly' i '.tbz'. Preferencje zapisują się automatycznie, położenie okien itp. zapisuje się przy zakończeniu sesji, lub po kliknięciu na pasku zadań CMUDa w Layout->Save session layout (można tam też zaznaczyć auto-save layout).

PS. Jasnozielona czcionka to nienajlepszy wybór.

Edit: Zgodnie z uwagą Herenvarno, poprawiam %2 na %-2 w pierwszym przykładzie.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2014 18:10 przez Haern, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: CMUD

Post autor: Herenvarno »

Haern pisze:Przykład zastosowania numerowanych argumentów w aliasach:
#AL zs {zaslon %1 przed %2}
Kiedy wpisujesz 'zs jasia drugim golemem', CMUD wyśle do Arkadii 'zaslon jasia przed drugim golemem'.
Akurat niezbyt dobry przyklad.
W tym konkretnym aliasie po wpisaniu:
'zs jasia drugim golemem'
Do muda zostanie wyslany tekst:
'zaslon jasia przed drugim'
Alias jest na tyle niewdzieczny ze kazdy wyraz, ktory umieszczony jest (w tym wypadku) po 'zs' ma swoj numerek zmiennej:
%1 - 'jasia"
%2 - 'drugim'
%3 - 'golemem'
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Werbat »

A nie możecie jak ludzie użyć '%2-' (albo '%-2' w innych przypadkach)? W normalnych klientach się da ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: CMUD

Post autor: Herenvarno »

Werbaciku, sprostowanie Haerna powyzej uwzglednilo te opcje.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: CMUD

Post autor: Werbat »

Ach, no tak. Wy i ta Wasza durna maniera, że zamiast odpisać, edytujecie posty _wyżej_.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: CMUD

Post autor: Yves »

<Mój poziom programowania jest niewysoki.>

Jak zapisać tabelę z gmcp.room.info.exits do innej tabeli?

Edit:Dzięki.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2015 16:40 przez Yves, łącznie zmieniany 1 raz.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
ODPOWIEDZ