Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Enefghar »

Od wielu, wielu lat na arce mamy jeden dosc duzy problem, ktory wywoluje niepotrzebne spiecia. Zlikwidowawszy go, mozemy spokojnie zaczac dalej grac i tak jak sie powinno "zglaszac wszystkie bledy na arce poprzez ?zglos".

Otoz problemem tym jest nagminne nie odpisywanie do graczy. Sam kilkukrotnie zglaszalem jakis pomysl na arce i wlasciwie tylko raz dostalem jakas odpowiedz, ktora mimo bycia odmowna mnie usatysfakcjonowala. (kupe lat temu pytalem sie o stworzenie gildii dla mrocznych elfow... ide do kata sie wstydzic...).
Dlatego tez moje pytanie:
Vaxonie, Rafgarcie... (nie bede wszystkich wymienial...) moze czas najwyzszy wprowadzic zasade (bez)wzglednego* odpisywania na listy graczy, czy na zglaszane przez nich bledy/pomysly? A wystarczy zrobic sobie doslownie pare aliasow i swiat bylby piekniejszy.
Naprawde my gracze potrzebujemy chocby sygnalu, ze nasz glos zostal uslyszany. W sumie przypomina mi sie sytuacja kiedy dzwonilem do kumpla i powiedzialem, ze na piwo idziemy o 18 (przyjmijmy ze w naszych warunkach bylo to ?zglos). Po czym gosc sie rozlaczyl. On przyjal do wiadomosci informacje, ktora mu przekazalem, ale ja nie wiedzialem czy mu sie przypadkiem komorka nie rozladowala, albo cos mu zrobilo krzywde, dlatego zadzwonilem jeszcze raz (w naszych warunkach - post na forum).

*(jak ktos faktycznie placze to mozna sobie odpowiadanie darowac, ale zazwyczaj przedstawiany w liscie/?zglos problem jakims problemem jest i chocby prosta odpowiedz skladajaca sie tylko z "Nie" i podpisu jest wyciagnieciem reki w kierunku gracza.)

Kod: Zaznacz cały

alias: niemaczasu *

napisz list
%1
Odpowiedz

W sumie fajny pomysl, ale sa inne priorytety i raczej tego nikt nie zakoduje.

Milosciwie wam panujacy Viz.
**

Kod: Zaznacz cały

alias: nieich *
napisz list
%1
Odpowiedz

Nie. Jestes glupi.

Milosciwie wam panujacy Viz.
**

Kod: Zaznacz cały

alias: placz *

napisz list
%1
Odpowiedz

Nie podoba sie to nie graj.
Jestes glupi.

Milosciwie wam panujacy Viz.
**
do_kill %1

Kod: Zaznacz cały

alias: ktossiezajmie *

napisz list
%1
Odpowiedz

Ktos sie tym wkrotce zajmie.
Prosze o cierpliwosc.

Milosciwie wam panujacy Viz.
**

Kod: Zaznacz cały

takmabycich *

napisz list
%1
Odpowiedz

To nie blad. Tak ma byc.
Nie podoba sie to nie graj.

Milosciwie wam panujacy Viz.
**
I na koniec maly zarcik:

Kod: Zaznacz cały

alias: swieta *
napisz list
%1
Odpowiedz

Zakodujemy/poprawimy to przed swietami.

Milosciwie wam panujacy Viz.
**

Ile zajmie wtedy odpiwanie na list/?zglos? Jedna wizosekunde? A przynajmniej gracz wie na czym stoi i nie ma niepotrzebnych spiec, czy odwiecznego "bledy zglaszamy na arce".

PS. Pozwolilem sobie doprawic posta szczypta zlosliwosci. Mam nadzieje, ze to nie bedzie wyznacznikiem jego wartosci.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

W miare możliwości staramy się odpisywać na wszystkie listy jakie przychodzą pod alias 'mg'. Jest Was (graczy) jednak znacznie więcej niż nas (MG) i nie ma możliwości by wszystkie listy uzyskały odpowiedź. Wszystkie listy do nas trafiają i wszystkie są czytane. Odpowiadanie na list jedna i tą samą formułką według mnie niczego nie zmieni. Każdy list wysłany pod alias 'mg' dostaje cała drużyna (tj. Mistrzowie Elander oraz Dymitr, Czcigodny Yarrid oraz ja) i zapewniam, że żaden z nich nie został pominięty.
Vaxon Gernstein
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Enefghar »

Nie no.. Ja oczywiscie to rozumiem. Moze dlatego nigdy nie pisalem na forum z zapytaniem czy ktos sie zajmie moja sprawa. Nie chodzi mi o to, by na kazdy list odpowiadac jedna/kilkoma do wyboru formulka/mi, ale w wiekszosci przypadkow nawet glupie "Nie." predzej dotrze do gracza niz calkowity brak odpowiedzi. Czekanie na "efekt" nawet zgloszonej literowki wywoluje niepotrzebna frustracje, ktora moze zostac ucieta nawet prostym stwierdzeniem "Zgloszenie zostalo dodane do listy rzeczy do zrobienia. Ktos to wkrotce naprawi". Dostajac taka odpowiedz mozna na poprawienie tej literowki czekac miesiace. Tutaj chodzi o efekt psychologiczny, ktory jesli nie zlikwiduje, to przynajmniej zmniejszy wylewanie frustracji na forum, co wkurza tak mnie, jak i reszte graczy, a w szczegolnosci was - wizow.

EDIT: A juz wiedza o tym, ze cos nie jest bledem (np. slaba jakosc jakiejs tam broni, ktora wg. nas powinna byc duzo lepsza) jest o niebo lepsza niz "domyslanie" sie tego faktu.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Widzisz, odpowiedzenie na list w jakikolwiek sposób nastawia odbiorcę na to, że coś zostanie zrobione (a odruchowo liczy na to, że zostanie zrobione jak najszybciej). Jeśli zaś akurat nie będzie nikogo kto by taką literówkę poprawił to spowoduje to frustrację zgłaszającego, bo 'przecież obiecali'.
Vaxon Gernstein
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Enefghar »

Widzisz.. Twoja odpowiedz upewnia frustratow, ze jednak moze ktos poprostu odlozyl "problem" na pozniej, bo akurat nie bylo nikogo kto by sie tym zajal i byc moze o nim zapomnial, wiec trzeba przypomniec...

Oboje wiemy, ze i tak zrobicie jak uwazacie. Mimo wszystko ja jednak uwazam, ze proste stwierdzenie "to nie jest blad, nikt sie tym nie zajmie.", lub "tak to jest blad i postaramy sie to naprawic." bedzie odebrane duzo lepiej, mimo iz na wykonanie takiej naprawy sobie poczekamy. Mysle, ze my gracze przyzwyczailismy sie do czekania, bo jak sam wiesz niektore rzeczy trwaja latami (choc moze sie tak wydawac - do niczego tu nie pije).

Dlatego o tym pisze. Ale tak jak juz napisalem - zrobicie jak uwazacie. Do niczego nie jestem w stanie was zmusic, a przeciaganie dyskusji i przerzucanie sie argumentami tez nic nie da.

Dlatego z mojej strony EOT. Mam jedynie nadzieje, ze choc troche zwiekszy sie liczba, chocby krotkich, odpowiedzi i zmniejszy liczba frustratow na forum.

E. :ugeek:
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Awatar użytkownika
Clemens
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2009 09:35

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Clemens »

Mam pytanie do następującej sytuacji:

1. Walcze sobie z NPC.
2. Przestaje atakowac NPC.
3. Ponawiam atak na NPC.

Między punktem 2 a 3 powstaje dziwne opóźnienie w działaniach postaci, przy czym NPC wyprowadza w tym czasie kilka ciosów jakby przerwanie walki jego nie dotyczyło.

Pytanie:
Tak ma być?
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

To, że ty przestajesz walczyć nie powoduje że i NPC przestaje walczyć. Jeśli więc, nim ponowisz walkę, wyprowadza on ciosy to sytuacja ta jest jak najbardziej normalna.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2009 14:44 przez Vaxon, łącznie zmieniany 1 raz.
Vaxon Gernstein
Awatar użytkownika
Viliander
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2009 17:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Viliander »

Czy istnieje taka możliwość, aby poza szerokością ekranu, dało się również ustawić wysokość ekranu na 0 (czyli nieograniczona)?

Wysokosc jest nieograniczona, tekst to strumien. Ograniczona jest ilosc tekstu, ktora gracz dostaje na raz. I to musi pozostac.

Rafgart
Edian
Posty: 12
Rejestracja: 24 cze 2009 16:47

Pytanie odnośnie odmiany nazw w Arkadii

Post autor: Edian »

Czy w Arkadii nazwy są automatycznie odmieniane (przez przypadki, liczby) czy też dodając nowy przedmiot trzeba go ręcznie odmienić?
Jak to wygląda z perspektywy programistów?

Nazwy czerpie sie ze slownika. Czyli kazda trzeba odmienic tylko raz. W tej chwili wiekszosc rzeczownikow juz jest w slowniku.

Rafgart
Sunird
Posty: 62
Rejestracja: 13 lut 2009 11:23

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Sunird »

[edit bo nie zrozumiale moze byc]

Szanowni wizowie.

Na arce jest tylko kilka gildii ktore maja na tyle aktywnych graczy by sami sobie wyjac etat. W zwiazku z tym robi sie pewne akcje wspolnie z innymi gildiami. W czasach gdy znano tylko smoka bialego mahakamskiego ktory etat dawal w ramach zmuszenia graczy do szukania innych npc wprowadzono blokade czasowa na zabicie jednego npc by druga frakcja bedaca w druzynie dostala etat. Skoro juz wszystkie npc sa znane a bywa tak ze respawn nastepuje w moment po zabiciu npc, czy nie mozna by pozwolic by przy drugim zabiciu etat wpadal sojusznikowi? Jezeli boicie sie ze taki team bedzie stal w miejscu respawna przez godzine czekaja na respawn, to moze wystarczy wydluzyc gorna granice czasu respawnu dla takiego npc, ale jesli wszechobecny random spowoduje jednak ten respawn to moze uznawajcie ten chwalebny czyn! I tak slabszym trudniej niz silniejszym.

Pytanie jest takie czy po zabiciu jednego npc etatowego istnieje minimalny czas jaki musi minac by zabicie go dawalo etat innemu stowarzyszeniowi. Jezeli tak to czy mozna go wywalic.

Istnieje i nie zostanie usuniety. Musi byc gwarancja, ze za kazdym razem trudnosc zdobycia etatu jest podobna - a wiec np ochrona npca na innych lokacjach jest cala itp.

Rafgart



Jasna sprawa tak na to patrzac, dzieki za odpowiedz
Ostatnio zmieniony 26 cze 2009 16:32 przez Sunird, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany