Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Forum wieści z Arkadii.

Czy jesteś za rozdzieleniem PvP i PvE?

Tak
38
39%
Nie
59
61%
 
Liczba głosów: 97

Ank
Posty: 34
Rejestracja: 14 maja 2009 17:15

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Ank »

Aiwazz pisze:W tej sondzie brakuje jeszcze jednej opcji na temat autora tematu...

Re Ank: Wlasnie dlatego Elanderowi sie nalezy Nobel :]
Z pretensjami do Obamy
Stay tuned for 80 years of crap
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Pulp »

Może byłaby bardziej tajemna, gdyby nie można było tych miejsc rozkminiać brute-forcem.
Tabulariks
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2009 11:35
Lokalizacja: Konstantynopol
Kontakt:

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Tabulariks »

Aiwazz pisze:W tej sondzie brakuje jeszcze jednej opcji na temat autora tematu...
Pomysl podzialu Arkadii na SIMS'y i CS'a uwazam za wyjatkowo poroniony. To juz w ogole nie bedzie Arkadia tylko jakies niewiadomo co. Jak juz ktos powiedzial wczesniej, caly urok Arkadii polega wlasnie na powiazaniu relacji pomiedzy graczami wzajemnie i otaczajacym ich swiatem. Twoj pomysl to tak, jakbys mial stado owiec, i poucinal im po 2 nogi, zeby nie mogly Ci uciec. Tylko ze na inne pastwisko jak im sie skonczy trawa tez juz nie pojda i w efekcie zdechna z glodu.


Re Ank: Wlasnie dlatego Elanderowi sie nalezy Nobel :]
Nie wiem jak oddzielenie wpływu zgonów z PvP od PvE spowoduje rozerwanie "powiązania relacji pomiędzy graczami wzajemnie i otaczającym ich światem".
Przy owcach i pastwisku odpłynąłem już zupełnie.

Propozycja o której pisałem ma na celu de facto rozkręcenie PvP i gildii bojowych, ponieważ aktualnie, szczególnie w Ishtar, dawne zawodówki kiepsko przędą. Ponadto uważam, że pomimo trudnej materii (jak pisał Rafgart) Administracja powinna spróbować działać i wprowadzać zmiany.

Pozdrawiam, Tabi.
Zapraszam na Dropbox, serwis umożliwiający synchronizację i archiwizację plików oraz katalogów (2GB za free) oraz dostęp do nich z PC, Mac, iPhone i Android!
Po rejestracji zarówno ja jak i Ty otrzymamy dodatkowe miejsce na dane :).
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Aiwazz »

Tabi, ale Simsy i CS ogarniasz ?
Tabulariks
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2009 11:35
Lokalizacja: Konstantynopol
Kontakt:

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Tabulariks »

Aiwazz pisze:Tabi, ale Simsy i CS ogarniasz ?
Postaram się jaśniej przedstawić moją propozycję. Jestem przeciwny obecnemu sadomasochistycznemu systemowi, jestem przeciwny zamienieniu PvP i PvE na Arakdii w Sims i CS. Chcę, żeby było po środku, OK?
Zapraszam na Dropbox, serwis umożliwiający synchronizację i archiwizację plików oraz katalogów (2GB za free) oraz dostęp do nich z PC, Mac, iPhone i Android!
Po rejestracji zarówno ja jak i Ty otrzymamy dodatkowe miejsce na dane :).
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Aiwazz »

Nie ok. bo np. mi sie podoba tak jak jest.
Pytanie raczej, skoro tak Ci zle to po co sie meczysz ? Nie graj.
Grethard
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2009 11:18

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Grethard »

zastanowiłem się i też mi się wydaje ze to by było zbyt drastyczne i zatłukło arke :) Lepiej by była ta lekka nutka adrealinki ale zeby zrobili tak by mozna bylo jeszcze latwiej niz teraz uciec / przerzyc walke :) i to bez lamania zasad....(ta wiem o zmeczeniu itp itd... ale dokladasz do skryptu co iles lokacji palaszowanie zielska i na jedno pewnie wyjdzie - nie wiem nie stosuje zaawansowanych skryptow pogoni/ucieczki wiec byc moze kit pisze ;) )
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Herenvarno »

Morglum pisze:"Nie da sie jednak zmienic ilosci traconego expa w systemie, gdzie expiec mozna w nieskonczonosc."
Dla tego chyba w wiekszosci gier nie mozna expic w nieskonczonosc. Gdyby sie dalo to przepasc miedzy starymi i nowymi graczami odbioerala by chec do grania tym nowym. Bo ci starzy byliby nie do dogonienia. I na arce sa takei polsrodki ktore maja blokowac powstawanie takiej przepasci. Ale to tylko pol srodki, bo gracze i tak beda expic nawet jak mob bedzie im dawal przyslowiowy 1 xp. Dlatego moze warto ustalic max cech dla wszystkich ras jaki mozna wbic. I tak tych co expia do nadzludzi uwazam za masochistow :)
Na to tez jest rozwiazanie, nie bardzo wiem jak to wyjasnic, wiec dam to na przykladzie.
Wyobraź sobie ze rasa przykładowego BG możne uzyskać max 100.000 zręczności (licząc w PD),
każdy następny punkcik zręczności kosztuje coraz więcej PD.
wszystko po staremu, tak jak było (nie licząc max cechy) Teraz wyobraź sobie ze masz aktualnie 2000 zręki, a przy jednorazowym zalogowaniu nie możesz wyexpić więcej niż 10% zręczności która pozostała ci do zdobycia (w tym wypadku 10% z 98.000). W sumie zawsze coś tam zyskasz, jednak nigdy nie osiągniesz full cechy (jeśli limit dzienny PD jest ułamkiem, to możliwość uzyskania PD jest zaokrąglona w dol {np. limit dzienny = 103,027 PD, to mozemy uzyskac co najwyzej 103,000 PD}) Balans wystarczy przeprowadzić jeden raz. Później jest ciągle aktualny. Prawie zawsze masz coś do zdobycia z doświadczenia, jednak coraz trudniej cokolwiek ugrać.
Ostatnio zmieniony 01 maja 2010 09:57 przez Herenvarno, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Haern »

Juz widze odjazd sie zaczyna od tematu i propozycji Tabulariksa. No ale co tu zrobic, skoro wszystko sie ze wszystkim laczy. Nie mozna zmienic jednej rzeczy i zostawic reszty nie zmienionej, bo sie posypie.
A aktualnie w Ishtar owszem jest troche recesja, ale uwazasz Tabi, ze jest to spowodowane tym, ze po zgonie traci sie 1/3 expa? Bo dwa trzy cztery miesiace temu PK bylo ozywione, a zgon dalej kosztowal tyle samo. Wiec nie widze powiazania. Widze natomiast powiazanie z pewnymi innymi sprawami, ktore jednak nie do tego topicu naleza (na przyklad zamkniete gildie - jak tu wygrac/przegrac wojne?, lub tez oslabienie AC przez zabranie plaszczy, lub tez...). Raz nie graja raz graja, normalne.
Zamiast rozdzielania PvE i PvP dodac niebojowe zawody! I kowalstwo gornictwo itd...:P No ale to po swietach. A, no i obciac elitarki ;)
Tabulariks
Posty: 40
Rejestracja: 13 lut 2009 11:35
Lokalizacja: Konstantynopol
Kontakt:

Re: Propozycja rozdzielenia PvP i PvE

Post autor: Tabulariks »

Jestem właśnie przeciwny obcinaniu. A elitarki są na Arce potrzebne, między innymi dlatego, że to również dzięki nim ten mud ma swój czar. Pominę już kwestię, że połowa ras nie ma i nie miała dostępu do elitarek :).

Pozdrawiam, Tabi.
Zapraszam na Dropbox, serwis umożliwiający synchronizację i archiwizację plików oraz katalogów (2GB za free) oraz dostęp do nich z PC, Mac, iPhone i Android!
Po rejestracji zarówno ja jak i Ty otrzymamy dodatkowe miejsce na dane :).
ODPOWIEDZ