Zmiany w opisach sprzętu

Forum wieści z Arkadii.
Kilron
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2009 17:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Kilron »

Witam wizów, witam graczy.

jak zapewne wielu z was zdaje sobie sprawę, od pewnego czasu w opisach sprzętu, szczególnie mobów z grupy 'chaosu i jego tworów' oraz 'zielonoskorych' (te zauważyłem lub dostałem o nich informację), zaczęły zachodzić zmiany w opisach sprzętów uniemożliwiające sprzedanie zdobycznego ekwipunku w sklepach na rzecz oddawania ich kapłanowi do zniszczenia za symboliczną srebrną monetę.

Na przestrzeni ostatniego tygodnia zmiany dosięgły również obozu mutantów pomiędzy Salignac i Kreutzhoffen. Co prawda nie wszystkie sprzęty mają nowe opisy. Jest jednak pewne duże ALE, które chciałbym wypowiedzieć i wskazać szerszemu gronu. Zacznijmy od obecnych opisów spaczonego sprzętu, które na szybko wyjąłem/podniosłem:
→ ocen tasak
Oceniasz starannie duzy poszczerbiony tasak.
Masz przed soba duzy tasak o poszczerbionym ostrzu. Jest raczej ciezki, ale niezle wywazony. Wbrew pozorom moze on sie okazac calkiem skuteczna i wygodna bronia. Na rekojesci zauwazasz naciecia, ktore lacza sie razem w gwiazde chaosu.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.
→ ocen berdysz
Oceniasz starannie stalowy ciezki berdysz.
Ciezki i z pozoru nieporeczny topor we wprawnych rekach moze sie okazac straszliwa bronia. Mimo sporego ciezaru bron jest calkiem dobrze wywazona, a ostrze w miare zadbane i niezbyt wyszczerbione. Na zelezcu widac glebokie naciecia, ktore lacza sie razem w gwiazde chaosu.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.
→ ocen miecz
Oceniasz starannie duzy poszczerbiony tasak.
Masz przed soba duzy tasak o poszczerbionym ostrzu. Jest raczej ciezki, ale niezle wywazony. Wbrew pozorom moze on sie okazac calkiem skuteczna i wygodna bronia. Na rekojesci zauwazasz naciecia, ktore lacza sie razem w gwiazde chaosu.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.
→ ocen drugi miecz
Oceniasz starannie krotki zebaty miecz.
Bron ta na pewno pamieta lepsze czasy, mowia ci o tym wyraznie liczne rysy i szczerby na jej ostrzu. Jednak waga, oraz wciaz ostre zeby, czynia z tego miecza bron, z ktora ciagle nalezy sie liczyc - szarpane rany pozostawione przez to ostrze na pewno beda obficie krwawic i zle sie goic. Nadtrawiony rdza jelec ma forme gwiazdy chaosu.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.
→ ocen halabarde
Oceniasz starannie stara wysluzona halabarde.
Bron ta kiedys musiala nalezec do straznika miejskiego albo gwardzisty. Na drzewcu bowiem dostrzegasz niewyrazne inskrypcje, ktore niewatpliwie kiedys zawieraly nazwe miasta i oddzialu. Jednak rzut oka na poszczerbione ostrze pozwala ci stwierdzic, ze musiala opuscic miasto bardzo dawno temu. Mimo to wciaz pozostaje grozna bronia. Na jej zelezc widac gleboko wyryty symbol jednego z bogow chaosu.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.
→ ocen kolczuge
Oceniasz starannie stara polatana kolczuge.
Jest to stara, wojskowa kolczuga, ktora najlepsze czasy ma juz dawno za soba. Liczne dziury zalatano dosc niedbale kwalakami kawalkami innych zbroi lub utwardzanej skory. Na lewym ramieniu ma blaszany naramiennik z wytrawionym symbolem chaosu.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.
Kolejność opisów wybrałem nieprzypadkowo. Wszystkie one są wykonane NIEDBALE jak ten opis kolczugi powyżej, na szybko, zapewne bez sprawdzenia ich spójności, i o wątpliwej jakości. Błędy w tak krótkich opisach są rażące, kłują w oczy i niszczą immersyjność rozgrywki. Biorąc pod uwagę, że:
1. sprzedaż niespaczonych kolczug była ostatnimi czasy głównym źródłem dochodu dla Leśnych Elfów, a jeszcze osobiście zachomikowałem 120 sztuk z poprzednim opisem:
Oceniasz starannie stara polatana kolczuge.
Jest to stara kolczuga, zlozona z kawalkow roznych zbroi, polaczonych lancuszkami, sznurkiem i kawalkami galazek. Calosc trzyma sie razem jedynie cudem.
Wyglada na to, ze jest w znakomitym stanie.

a ~70 sztuk z nowym opisem trafiło do pojemnika dzisiaj

2. część sprzętu podstawowych mobów w obozie nie została przyjęta przez kapłana w Loren, między innymi hełmy i tarcze (które zresztą fizycznie łatwiej byłoby ozdobić znakami chaosu niż np. wytworzyć jelec broni w kształcie gwiazdy chaosu)

3. łatwiej wymienić stowarzyszenia które nie są wrogie Leśnym Elfom niż listę wrogów bliższych i dalszych, przez co samodzielne expienie z szansą na zarobek w rejonach dalszych od Loren zalatuje zgonem na życzenie,

twierdzę (i jest to przemyślenie prywatne i opinia na podstawie niemal dwudziestu lat obserwacji rozwoju i zmian Arkadii) że osoba odpowiedzialna za zmiany we wskazanych opisach sprzętu celowo szykanuje gildię Leśnych Elfów z Lasu Loren.


Tymi słowami kończę wywód, błędy w opisach poszczególnych przedmiotów zostały zgłoszone, na upartego zgłosiłbym też błędy stylistyczne, ale patrząc na całokształt poruszonych kwestii nachodzi mnie ochota żeby zwyczajnie przerwać grę na kolejne dwa-trzy lata.

Kilron

EDIT: Może to też być odpowiedź na zgon Daheda z ręki Ilphasa w dniu wczorajszym, co uświadomiłem sobie dosłownie przed chwilą, i jeśli faktycznie tak jest, to żal mi cię, człowieku...
Kilron
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2009 17:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Kilron »

Ja przepraszam, ale czy to poprawiała ta sama osoba która wprowadziła zmiany w opisach? Wstyd i żenada...

Obrazek
Maggot
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2018 13:47

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Maggot »

lol, trzeba bylo nie robic wojen z cala arkadia skoro sie boisz odejsc dalej od bazy :D
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Kerian »

[EDIT] :D
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Kilron
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2009 17:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Kilron »

Maggot pisze: 26 lis 2023 07:45 lol, trzeba bylo nie robic wojen z cala arkadia skoro sie boisz odejsc dalej od bazy :D
Wiesz że poruszyłeś najmniej istotny wątek z całego mojego posta?.. Mógłbym nawet grać nie wychodząc z Loren na trakt na południu i na łąki na zachodzie, siedzieć wyłącznie w lesie, Tobie nic do tego. A
Kerian pisze: 26 lis 2023 08:30 Ja proponuje żeby wszystkie elfy, w ramach protestu, przestały grać do czasu naprawy tego haniebnego procederu. :D
Tą propozycję możesz sobie wsadzić w ulubione expowisko, przysypując stertą opisów pisanych na kolanie. A te opisy z 'haniebnego procederu' nie tylko LE dotykają, w obozie i SGW, i Alderazzi, i nawet niezrzeszonych można spotkać, im też zaproponujesz żeby przestali grać?
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Eti »

Kilron, Kerianem się nie przejmuj. Znów troluje, jak to on.

Błędy w opisach rzeczywiście rażą.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Kerian »

Przeciez on nie placze, ze zmienili opisy. On placze, ze obcieli mu zarobek. Opisy sa tylko wymowka.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Dogid »

Widać był to łatwy i przyjemny zarobek.
Przynajmniej w Ishtar nie utną..
Kilron
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2009 17:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Kilron »

Kerian pisze: 26 lis 2023 15:09 Przeciez on nie placze, ze zmienili opisy. On placze, ze obcieli mu zarobek. Opisy sa tylko wymowka.
Każdy sobie dopowie co będzie chciał... Tylko... Nie masz racji. Nie płaczę że zmienili opisy, nie płaczę też że obcięli zarobek. Płaczę o to w jaki sposób zostało to przeprowadzone. Gdyby opisy były spójne i z sensem, bez błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i literówek, słowem bym się nie odezwał. Dla przykładu, trochę poprawiłem opis kolczugi:
Jest to stara, wojskowa kolczuga, ktora najlepsze czasy ma juz dawno za soba. Liczne dziury zostaly zalatane dosc niedbale kawalkami innych zbroi i utwardzonej skory. W miejscu lewego ramienia przytwierdzony jest naramiennik z brązu z wytrawionym symbolem mrocznych bogow.
Kolejną przykładową kwestią jest brak wiedzy u autora opisów w temacie różnicy między wytrawianiem kwasem a nadżerką spowodowaną przez rdzę - dla Twojej informacji, są to dwa kompletnie różne procesy chemiczne, a coś takiego jak nadtrawianie rdzą w ogóle nie istnieje - umieszczenie czegoś takiego w opisie tym bardziej pokazuje że zmiany były implementowane doraźne, na szybko i bez głębszego zastanowienia...
Awatar użytkownika
Dahed
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2014 10:53
Lokalizacja: Nuln

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Dahed »

Kilron pisze: 25 lis 2023 20:06 EDIT: Może to też być odpowiedź na zgon Daheda z ręki Ilphasa w dniu wczorajszym, co uświadomiłem sobie dosłownie przed chwilą, i jeśli faktycznie tak jest, to żal mi cię, człowieku...
Tak, potwierdzam. Mam w rodzinie wiza i z zemsty w 1 dzień naprędce przekodował Wam sprzęt. Stąd te błędy stylistyczne.

A tak na poważnie... Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaki tu musiał zajść proces dedukcyjny, który połączył te dwie rzeczy z sobą.
Tak, Ilphas zabił Daheda, tylko i wyłącznie przez moją głupotę i nierozwagę. Byłem po zgonie, bo dzień wcześniej dopadło mnie MC - również z mojej winy. Generalnie zabawna seria. Ilphasa nawet doceniłem bo zachował się potem bardzo ładnie, niewielu by tak postąpiło.
Gram już trochę i w swojej karierze nigdy, wobec nikogo nie miałem urazy za to, że zabił mi w postać w GRZE :lol: Padłem już wiele razy i zapewne dalej będę padał, ale najzwyczajniej staram się bawić literkami. Naprawdę mam ważniejsze rzeczy w życiu niż spiskowanie i utrudnianie innym ludziom gry. Przeceniasz moje możliwości ;) Mnie do tego nie mieszaj.

Pozdrawiam,
Dahed
ODPOWIEDZ