Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Cortranna
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2011 02:29

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Cortranna »

Przeciez pisze, ze Ci co sie znaja na terminalach beda w stanie sami wyszukac sobie klienta i na pewno nie beda pytac sie na Wiesciach. Grrhhhh... . Tu chodzi tylko absolutne podstawy dla kogos, kto np umie wlaczyc przegladarke i to mu wystarcza. Do chodzenia po Novi numeryczna nie jest konieczna, a juz szczegolnie dla tych co graja z laptopa ponizej 17 cali, jak np. dla mnie.

Arkdiska (nie musza ludzie wiedziec z czego dokladnie sie sklada) wspomnialam, bo mial jedna wazna ceche, dzialal od razu "po otworzeniu pudelka" - po zainstalowaniu paczki sie wlaczalo program i wszystko chodzilo i buczalo.
Bardzo fajnie, ze mamy tylu zapalonych znawcow skryptowych, ale jak pisalam, czasy sie zmienily. Sio dinozaury! :twisted:

hasmar:
wpisz ?jpowiedz, albo ?justaw
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Tu jest kilka starszych, ale dzięki temu darmowych programów:
http://ea.fleurka.pl/software.html
Ja zaczynałem od Zmud 4.62 i go polecam na początek.

Zmud 7.25 i Cmud są niestety płatne.



Hasmar: nie zmienia się.
Awatar użytkownika
Zxar
Posty: 29
Rejestracja: 17 mar 2009 00:12

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zxar »

Ja ze swojej strony polecam klienta o nazwie Mudlet http://www.mudlet.org/.
Bardzo szybki, _calkowicie bezplatny_, chodzi na wszystkich platformach i po pierwszym szoku okazuje sie, ze mozna do niego napisac kazdy skrypt. Jest tez ciagle aktualizowany i ladnie wyglada ;)
GIT!
Cortranna
Posty: 27
Rejestracja: 31 maja 2011 02:29

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Cortranna »

Fajne wodotryski, ale manual wywoluje u mnie natychmiastowy PMS. Do tego to sa porady dla poczatkujacych. LUA do takich rzeczy nie nalezy :D. Najwieksza przewaga cMuda jest help oczywiscie, wszystkie funkcje sa dokladnie i logicznie opisane wraz z przykladami, a sama skladnia jest bardzo prosta po pewnym czasie.

Ale tak jak Mimi napisal, najprostsza w obsludze i dajaca najwiecej przy tym mozliwosci jest stary dobry Zmud 4.62.
Serion
Posty: 12
Rejestracja: 06 sie 2011 17:50

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Serion »

Pobawiłem sie troche zMUDem i cMUDem i nie wywarly na mnie wrażenia.
zMUD mial smieszne bledy ktore czasem blokowaly jego odpalenie...a cMUD - nie wiem...moze zrazilem sie zMUDem...

Za to chwale sobie klienta WWW. Wszystkie aliasy, duże kombo czynnosci, aliasy, kolorki, brak bledow (ja nie widze)...no mi sie podoba
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Deli »

Jest jeszcze MushClient :) Freeware.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Od początku gry w Arkadię klikam w TF-a. Pozwolę sobie nie zgodzić się z twierdzeniem, że to klient dla 'geekowych konsolowców' - kiedy zaczynałem, umiałem zalogować się na szkolne konto novellowe i wpisać telnet.exe lagoon.freebsd.org.pl, a potem tam 'tf'. Fakt, przez grę, TF-a, irca i w ogóle to całe 'oldskulowe' (z perspektywy 2011 roku) środowisko pracy zacząłem jakoś mocniej klikać w komputery i teraz, owszem, jestem geekiem, bardzo konsolowym - ale na początku nie byłem i dało się.

Odstraszanie ludzi do tej drogi jest złe. A nuż im się spodoba, zaczną grzebać w tym wszystkim i - tak jak ja - nauczą się robić z komputerem coś więcej, niż 'wejść w internet ikonkom na pólpicie'? ;-) A TF to naprawdę fajny klient (brak mappera nie jest wadą! dzięki temu łatwiej opanować świat, naprawdę - znam dużo muda 'na pamięć', nie muszę mieć do tego kwadracików w prawym górnym rogu, co jest IMHO lepsze, bo jak mi się 'klient posypie' nadal mogę grać :P).
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Vae
Posty: 62
Rejestracja: 07 sie 2011 04:25

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vae »

Mimi pisze:Jak chcesz być złodziejem, musisz ukraść,
a jak oszustem - oszukać. Proste :)
Odnosnie Ranalda.

Ja sie juz powoli poddaje, w tej drugiej czesci to na glowe moge dostac.
Czy mam go oszukac pytaniami czy jakos inaczej?
Twardy z niego zawodnik, pali glupa strasznie. Tylko na jedno pytanie troche inaczej reaguje jednak nie moge tego rozwinac.

Jakas mala wskazowka w ktora strone dazyc?

V

Edit;
Mam figurke, ale zostala ona ukradziona. Wiec jakby ktos mogl mi podac wskazowki nawet na prv jak moznabylo go oszukac byloby swietnie.
Lepiej byc oszustem niz zlodziejem :)

V,
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Vae:

Nie jest tajemnica, ze jednym ze sposobow na rozwiazywanie questow na Arkadii jest stanie na lokacji z NPC i czekanie az ten powie cos istotnego w danej sprawie.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Vae: z tego co pamiętam warto zwrócić uwagę na słowa kapłana.


Pytanie do wizów odnośnie nowego systemu zapamiętywania:
Czy osoby, które mam zapamiętane zawsze będą zawierać się w przedstawionych? - tzn. zapamiętanie zabezpiecza przed zniknięciem z przedstawionych?
Czy też po jakimś czasie mogę mieć osoby, które mam zapamiętane, ale już zniknęły z przedstawionych?
Zablokowany