Re: Nowsze płacze na magów
: 20 cze 2019 15:34
Rafgart, dzięki za odpowiedź na moje bezsensowne zgłoszenie. Jednak sesja wypacza umysły. 
Oficjalne forum Arkadii, polskiego MUD-a, tekstowej gry fabularnej.
https://arkadia.rpg.pl/forum/
przekonales mnie naprawde, rzeczywiscie dobra zmianaMelvyn pisze: 20 cze 2019 16:18
- Usunięcie kary za zgon - Usunięcie całkiem też myślę, że to lekka przesada. Acz poniekąd jakieś ułatwienie i usunięcie problemu, że ktoś zginął przez laga czy nie wiadomo co jeszcze, można łatwiej odrobić i skończą się płacze.
O ile rozumiem nowy mechanizm, to nie jest overkill. Doświadczenie w postaci poziomu nie jest widoczne, więc jego utrata też, natomiast cechy - czyli to, na co realnie doświadczenie się przekłada - mają przecież spadać. Różnica wcale nie tak przełomowa, jak w pierwszej chwili się wydaje, odrabianie cech nadal wymaga expowania (osobna sprawa, w jakiej skali).Nolt pisze: 20 cze 2019 15:51 Usuwamy w ogole utrate doswiadczenia przy smierci
Rozumiem, ze utrata doswiadczenia byla dotkliwa ale usuwanie jej calkowicie moim zdaniem to lekki overkill.
16 postępów w jedno popołudnie? No nie wiem, może i tak...Gritta pisze: 20 cze 2019 16:44 A to nie jest tak, że bieganie za kimś kilka h/planowanie pułapek/czajenie się kilka godzin ukrytym na ekspiwisku nie opłaca się, jeśli ten ktoś może zgon odrobić w jedno popołudnie? (no, jeśli exp będzie jeszcze bardziej utrudniony, to dzień)
Mam nadzieję, że to jakiś wstęp do otwarcia siedzib stowarzyszeń. Przy możliwości ich zdobywania, takie osłabienie na kilka godzin mogłoby mieć kluczowe znaczenie. Wydaję mi się również, że ta nowa kara będzie bardziej odczuwalna dla stowarzyszenia, po zgonie postać będzie mało przydatna na jakiejkolwiek wyprawie.Gritta pisze: 20 cze 2019 16:44 A to nie jest tak, że bieganie za kimś kilka h/planowanie pułapek/czajenie się kilka godzin ukrytym na ekspiwisku nie opłaca się, jeśli ten ktoś może zgon odrobić w jedno popołudnie? (no, jeśli exp będzie jeszcze bardziej utrudniony, to dzień)