Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Karid »

Rafgart pisze:
Obrona to nie tylko szablon, rowniez szereg innych 'przeszkadzajek', bonusow i zwiazanych z nimi obowiazkow.
Tak jak napisalem w tamtej notce, w tej chwili jest zachowana pod tym wzgledem rownowaga w poszczegolnych konfliktach. Zeby ja utrzymac, trzebaby otwierac pewne walczace ze soba gildie jednoczesnie, co zdecydowanie utrudnia cale przedsiewziecie.
O tym czy szablon zostanie uzyty zadecyduje specyfika gildii. W Imperium jest wiele wyjatkow i rowniez w Ishtar na pewno bedzie to brane pod uwage - np jak bedziemy otwierac Siedliszcze, to musi byc gwarancja, ze nikt nie przyjdzie o 7 rano w niedziele i nie spali statkow.

Rafgart
Proszę zwrócić uwagę, na główny konflikt w domenie. KS + WKS vs Scoja + Sine. Gildie KS i WKS, są gildiami otwartymi, w których gracze muszą zadbać o swoje gildie robiąc w nich różne rzeczy zajmujące sporo czasu. Zostały już dawno tak zrobione. Natomiast z drugiej strony konfliktu, jest gildia darmowa dla graczy w dodatku zamknięta przed innymi. SE nie muszą zadbać o gildię tracąc na to czas, ani martwić się możliwością zdobycia gildii.
Wydaję mi się że to jednak jest sytuacja daleka od równowagi, bez wnikania niuanse mechaniki konkretnych gildii.

Jesli napisalem, ze 'bedziemy otwierac Siedliszcze', to czemu piszesz, ze jest otwarte? Korsarze nie zostali ukonczeni i spodziewam sie, ze niemozliwosc zdobycia to jeden z mniej waznych problemow z tym zwiazanych.

Rafgart


Nie neguje, nie zagłębiam się też w szczegóły siedliszcza.
Chodziło mi jedynie o to, że KS muszą zadbać o swoje statki, poświęcając na to czas i wysiłek w postaci określonych działań w ramach gry. Tak samo WKS musi zadbać o garnizon, czy scoja o obóz. Natomiast gildia która jak najbardziej czynnie uczestniczy w konflikcie i chętnie przychodzi zdobywać, ma darmową siedzibę, o która nie musi zadbać ani jej bronić.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009 01:43 przez Karid, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaskiniowy ogromny troll zaatakowal schylajac sie nisko i lekko dotknal Hunverta w glowe prawa stopa.
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gorgun »

Czy sytuacja, w której gracz ma takie samo imię jak npc jest błędem? Zwykle, jeśli przy zakładaniu postaci próbuje się wpisać imię npca jest wyświetlany komunikat, że to imię jest zarezerwowane.

Jest bledem, ktorego raczej sie nie da poprawic.

Rafgart
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Karid »

Witam,
Jest w mudzie polecenie globalnie dostępne "szukaj".
Czy jest to prawidłowe, że kilka osób posiadających stosowne umiejętności,
nie jest w stanie używając tego polecenia znaleźć ukrytych osób (oczywiście z umiejętnościami pozwalającymi ukryć się)?
Pytanie wydaje się tym bardziej zasadne, że polecenie szukaj trwa w czasie,
a gracz ukrywający się w czasie krótszym niż trwa szukanie może wykonać atak z ukrycia lub wymknąć się z lokacji. Wydaję się więc zasadne, żeby polecenie "szukaj" wykonane przez osoby posiadające odpowiednią umiejętność były w stanie wykorzystać to polecenie skutecznie.

Ponadto, czy skuteczność spostrzegawczości nie powinna być bonusowana jeżeli w jednej drużynie jest kilku graczy z ta umiejętnością ?

Prosiłbym o przeanalizowanie tej sytuacji, bo aktualny (działający od lat) system ukrywania należy raczej nazwać system niewidzialności.

Oczywiście całość uwag nie dotyczy specyficznego terenu, np terenu gildii o specjalnym bonusie, który jest zrozumiały.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy tak zwane 'bouncowanie' jest legalna praktyka czy użyciem speca niezgodnie z przeznaczeniem.


O ukrywaniu juz pisalem, system nie ulegnie zmianie. Beda jednak wprowadzone pewne korekty, by wyeliminowac mozliwe przekrety zarowno w jedna jak i druga strone.

Bouncowanie nie jest zakazane. Jest zle widziane masowe bouncowanie innych graczy. Nie dotyczy to obrony siedziby stowarzyszenia, kiedy gracze moga sie chwytac takich sposobow (podobnie jak pewnie nikt by sie ich nie czepial za zabicie w takiej sytuacji duzo slabszej postaci). Ta interpretacja funkcjonuje niezmiennie od lat i jestem przekonany, ze jest wam doskonale znana.

Zle widziane jest rowniez przenoszenie konfliktow z muda na forum, proby wymuszania czegokolwiek na forum i odstawianie na forum histerii z powodu niepowodzen na mudzie.

Rafgart


Sytuacja z "niewidzialnością" w miejsce ukrywania jest ciągnącym się smrodem od lat. Uniemożliwia to normalną grę. Piszą o tym osoby zaangażowane w konflikt ze scoja nie dlatego że histeryzują, a dlatego że to one odczuwają skutki tego błędu na co dzień. Wielokrotne pisanie na forum, zgłaszanie błędu nie odnosi skutku, bo nikt nie chce/nie może/nie umie tego naprawić by działało poprawnie, a codziennie działa na nerwy ku uciesze wykorzystujących sytuacje.
Skoro forum jest złym miejscem do pisania takich uwag, pytań i próśb o naprawienie sytuacji proszę wskazać odpowiednie.
Zdaję sobie sprawę że temat jest trudny do naprawienia, ale od lat wierzę że ktoś kiedyś wreszcie jakoś tą sytuacje unormuje.
Gdy inne gildie dysponowały mechanizmami dającymi 'nadmiarową" przewagę, notki na forum szybko doprowadziły do zmiany zawodu i obcięcia mechanizmów. W tym jednym przypadku mijają już długie lata, a absurd niewidzialności jak był tak jest, można więc chyba odczuwać poważny dyskomfort.

Pozdrawiam, dziękuje za zainteresowanie i odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2009 20:46 przez Karid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ilengrim
Posty: 27
Rejestracja: 05 mar 2009 18:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Ilengrim »

Witam.

Chcialbym zapytac o jedna sprawe. Mianowicie chodzi mi o wulgaryzmy w świecie arkadii.
Nie mam nic przeciwko przeklinaniu na Arkadii, ale czy takie teksty:

- mezczyzna-> Zenek widzialem Twoja stara jak prala w rzece.
- mezczyzna-> Zenek widzialem Twoja stara jak prala w rzece, brzydsza nawet od Ciebie.
- mezczyna krzyczy: matka zenka ma wasy na klacie

I wiele, wiele innych.

Chcialbym sie dowiedziec jak administracja zapatruje sie takiemu zachowaniu? Czy nalezy zglaszac mg takie przypadki?

Pozdrawiam.
Obrazek
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Ilengrim:
Należy zgłaszać.
Vaxon Gernstein
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Homerofe »

Witam
Skoro zaczyna sie super fajna era w ktorej wystarczy donos i bedzie kara za standardowa "kurwe" ktora kogos bardzo obrazi, poruszy i w ogole zniszczy mu swiatopoglad to czy mozna by bylo zalozyc nowy temat dla MG w ktorym zamieszczany bedzie taryfikator + imie + kara?

Ta gra sie robi zenujaca - teraz potezniejszym specem bedzie czekanie w ukryciu na jakis tekst niz atak. Na jakiej zasadzie to mozna ocenic? Moja postac przeklina bo lubi - na lokacji bedzie ktos schowany, a jemu bardzo to przeszkadza - PARANOJA. DLaczego nie moge powiedziec "sram na was i ide bo mi sie samochod zepsul" - w swiecie arki nie ma samochodow wiec moze to byc wyraz wlasnie wymyslony przez moja postac i moze oznaczac wszystko. Dlaczego moje bluzgi sa traktowane jako element nieporzadany, a chodza po arce dziwki i prostytutki, ktore moga deprawowac mlodych graczy? Dlaczego brzydkie wyrazy albo chamskie odzywki wplywaja tak zle na wrazliwe osoby ktore nie potrafia kogos zlapac na arce tylko szukaja na forum, a nie rusza tych osob opis wyrywanych flakow, miazdzonych kosci i innego rzygania pod tablica? Dlaczego osoba niepelnoletnia, ktora gra w arke moze kupic alkohol i siedziec w karczmie? itd itp

Zenek - krasnal - korsarze - powiedzial kurwa - rozmowa ostrzegawcza
Franek - ogr - MC - powiedzial ja pierdole - kasacja spostrzegawczosci
Jasio - elf - komando - wiazanka o matce i wypierdalaniu - umknelo uwadze

(Calkiem na marginesie I. - czy tak samo pietnowales kolege z gildii tego na V. po jego wiazance?)

Rafgart - odnosnie tego ukrywania jeszcze - wspominales o obcinaniu zawodu wiory, a jest to zbedne i nic nie zmieni. Bonusy sa w kretynskich miejscach i nie sa wcale zmieniane - tym bardziej po zgloszeniach na arce. Dlaczego nie ma jakiegos standardu?
Awatar użytkownika
Ovidus
Posty: 104
Rejestracja: 16 mar 2009 12:17

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Ovidus »

Takie male pytanie. Skoro to gra dla graczy to czemu jakies wieksze, mniejsze zmiany nie moga byc realizowane przez np. ankiete. Sa rzeczy ktore zostaja wprowadzone z woli MG, ale moim zdaniem elementy typu "obciecie, usuniecie, zmiana,..." mogly by byc wprowadzane wiekszoscia glosow osob grajacych. W koncu to oni najbardziej odczuja. Jesli nie w ten sposob to moze chociaz uzasadniac wprowadzane zmiany. Wiem, ze pod wiekszoscia zmian kryje sie wiecej powodow, niz tylko "byly placze na forum". Wedlug mnie wprowadzanie czegos na "slepo" jest tylko loteria "moze sie spodoba, a moze nie". Koniec koncem gracze beda mieli do graczy pretensje ze za czyms nie przystaneli, a i w jakiejs czesci beda mogli wspoluczestniczyc w niektorych zmianach. Jak ankieta za malo, to mozna dodac opisanie powodu: dlaczego "tak",a dlaczego "nie". Nie wiem jak wiekszosci, ale mi osobiscie zapytanie o "przetrwalosc sprzetu" na forum przypadlo jak najbardziej do gustu. Uwage moge miec jedynie do tego, ze zamiast zapytac sie wprost tak lub nie, przerodzilo sie to w dyskusje. Ile graczy tyle pomyslow, tyle rozwiazan, tyle gustow -a o nich sie nie dyskutuje.
Pozdrawiam.
"Nie ma nic pewniejszego w świecie od błyszczącego złota i zdrady elfów."
Mithandir
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2009 00:47

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Mithandir »

Rozwijajac troche mysl Czcigodnego Vaxona:

Jesli ktos uwaza, ze zachowanie innych postaci lamie zasady i nie powinno miec miejsca, jak najbardziej powinien zglaszac je do MG. Po to miedzy innymi istnieje instytucja Mistrza ds. Graczy, by takie rzeczy rozsadzac i rozstrzygac. Oczywiscie nie kazde zgloszenie oznacza automatyczna kare, ani dla zglaszajacego ani zglaszanego. MG zapozna sie z sytuacja i wytlumaczy zglaszajacemu, ze Arkadia nie jest przedszkolem, albo wytlumaczy zgloszonemu, ze nie jest mordownia ani burdelem, tylko gra dla ludzi, rowniez mlodych, ale zawsze na minimalnym poziomie.

Odnosnie samych przeklenstw, sprawa zostala dokladnie opisana przez Mistrza, wowczas jeszcze Czcigodnego, Dymitra wiele lat temu. Przytaczam pozniej tresc jego notki, oryginal znajdziecie na Arkadii jako 'wiesci 60'.

Mithandir

Notka z wiesci:
Ave smiertelni!
Choc nie wszyscy o tym pamietaja, Arkadia jest gra polegajaca na
odtwarzaniu rol w fantastycznym swiecie. Nie kazdy jego mieszkaniec
jest rycerzem w lsniacej zbroi czy wypudrowana szlachcianka - niektorzy
klepia biede, badz tez sa zwyklymi szumowinami. Kazda z tych osob ma
wlasny jezyk i okreslony zespol zachowan, zalezny wylacznie od naszej
wyobrazni i wrazliwosci.
Od kazdej z tych osob wymagane jest jednak minimum wyczucia realiow
literackich i odrobina dobrego smaku. Kto ma z tym trudnosci, niech
siegnie do literatury, ktora pelna jest dobrych wzorcow.
Jezyk wspolczesny, wulgarny i chamski, podobnie jak takowe zachowania,
nie pomagaja w kreowaniu odpowiedniego nastroju i sa po prostu niepozadane.
Jako tworcy tego swiata chcielibysmy zwrocic Wam na to uwage, by
w przyszlosci jak najmniej osob narzekalo na rozne dolegliwosci.
Druzyna MG
Laurenia
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2009 08:42

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Laurenia »

Witam,
Od kilku miesiecy gram postacia o imieniu Laurenia i nigdy nie mialam problemow z logowaniem. Teraz po miesiacu przerwy chcac sie zalogowac ukazal sie komunikat, ze nie ma postaci o takim imieniu.
To znaczy, ze moja postac zostala skasowana, a jesli tak to dlaczego?
Pozdrawiam

Podaj swoje imie:
Od tej pory dane miedzy mudem a twoim klientem sa kompresowane (MCCP)

laurenia
Nie ma postaci o takim imieniu.
Podaj swoje imie:

To nie jest odpowiednie miejsce na prywatną korespondencję. Do takiej służy adres mailowy arkadia at arkadia.rpg.pl.

Yarrid
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gniot »

Witam.
Czy to ze oslepiona / ogluszona osoba dostaje taki komunikat :
" Ktos przymierza sie do odciecia ci drogi ucieczki."
nalezy traktowac jako blad i zglaszac ?

Tak ma byc.

Rafgart
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Zablokowany