Pytania do Czarodziejów

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Orling »

Czy zawody masowe są/powinny być (domyślnie) zrównoważone?

Powinny, stajemy wiec wobec koniecznosci przyszlego obciecia nozownika.

Rafgart
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Turan »

Czy zostana wprowadzone jakies poprawki do systemu ukrywania/spostrzegawczosci?
Chodzi przede wszystkim o sumowanie spostrzegawczosci czlonkow druzyny w przypadku gdy przeszukuja w jednym czasie lokacje.
Byc moze rozwiazaloby to sytuacje gdy np. jeden gnom ukryty jest w malym pomieszczeniu poczty i kilkuosobowa druzyna nie moze go znalezc, nie wspominajac o zobaczeniu.
Podobne nonsensowne sytuacje zdarzaja sie na mostach, w malych pokoikach itd.

Czy w erze kosmicznej popularnosci zawodow z ukrywaniem (niewidzialnoscia) doczekamy sie niezbednych poprawek i balansu?

Nie bedzie zadnych zmian w systemie ukrywania. Problem jest w konkretnych lokacjach, w ktorych trzeba zglaszac blad.

Rafgart
Gorgun
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2009 10:35

Pytania do Administracji

Post autor: Gorgun »

Czy skrypt (do łowienia ryb), w którym po złapaniu ryby tworzone jest macro (pod klawiszem end), po naciśnięciu którego zacina się rybę, następnie po wyciągnięciu ryby skrypt pod przyciskiem end ustawia kilka komend (ocen rybe, zaloz rybke na wedke, zarzuc wedke), itd jest nielegalny? Do tego skrypt przy tekście wywołującym akcję podświetla tekst i wysyła sygnał dźwiękowy.
Aiwazz
Posty: 128
Rejestracja: 13 lut 2009 08:19

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Aiwazz »

Czy w tym roku na Arkadii bedzie prima aprilis ?
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Vaxon »

Jeśli żadna komenda nie jest wysyłana bez Twojej wiedzy i ingerencji to skrypt jest legalny.
Vaxon Gernstein
Awatar użytkownika
Clemens
Posty: 19
Rejestracja: 01 kwie 2009 09:35

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Clemens »

Witam

Prima aprilis jak widac jest stad moje pytanie czy po dzisiejszym dniu bedzie cofka czy tez nie?

Pozdrawiam

>re poniżej<

Dzięki za błyskawiczna odpowiedz
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2009 15:20 przez Clemens, łącznie zmieniany 1 raz.
Vaxon
Posty: 44
Rejestracja: 13 lut 2009 12:11

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Vaxon »

Cofka, tak jak w poprzednich latach, nie jest planowana.
Vaxon Gernstein
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Pytania do Administracji

Post autor: Goldfinger »

Witam!

Wiem, że te pytania, już były, ale nie dokopałem się do tego na TN, a tutaj nie widzę, więc może warto by przypomnieć odpowiedzi.

1. Czy są różnice między naliczaniem expa za wykonanie zadania "na wdechu" (od początku do końca bez przerw w grze?), a wykonaniem go z przerwami (wylogowanie, śmierć postaci, apokalipsa?).
-- Są zadania, które pozostają aktywne w wypadku wylogowania/ zalogowania późniejszego, bądź nawet śmierci postaci (nie wiem jak w przypadku apokalipsy). Czy można je wtedy "bez bólu nad straconym expem" dokończyć? I czy to reguła dla wszystkich zadań?

Jesli zadanie sie zapisuje, to mozna do jego wykonywania wrocic w kazdym momencie. Ilosc doswiadczenia moze zalezec od tego jak sie je wykonalo, ale na pewno nie zalezy od ilosci przelogowan/smierci po drodze.

2. Jak się ma naliczanie expa za zadanie, przy którym postać nie zrobiła w 100% wszystkiego co mogła po drodze, a np. w 95%
-- (dajmy na to zdobyła klucz, ale zastała drzwi otwarte, bo ktoś wcześniej wlazł do rzeczonego pokoju w zupełnie innym celu; klucze się zrestartowały, ale drzwi nie zatrzasnęły się).

To zalezy od konkretnego zadania i decyzji jakie podjal koder.

3. Dlaczego nagroda w postaci expa za zadanie wydaje mi się symboliczna, absolutnie niewspółmierna do ilości czasu poświęconego na jego wykonanie?

Ilosc doswiadczenia za poszczegolne zadania jest bardzo rozna, glownym czynnikiem sa tu wzgledy historyczne (kiedy zostalo zakodowane, jaki byl wtedy swiat itp).

Ogolnie obecny system zadan jest bardzo zly z wielu powodow i ma zostac zmieniony. Teoretycznie wszystko jest gotowe, jednak implementacja nowych rozwiazan w swiecie wymaga olbrzymiej ilosci pracy i nie wiadomo kiedy zostanie to zrobione.

Rafgart
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2009 19:34 przez Goldfinger, łącznie zmieniany 1 raz.
Gragzurg
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2009 23:34

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Gragzurg »

Mam wrażenie, czy Tretogor naprawdę zamknięte jest na głucho i nigdy mnie nie wpuści? :P
Pukanie,stukanie,walenie,wołanie,sznurki,dzwonki nic nie działa.
Poza tym stałem 24 h pod bramą naiwnie wierząc, że w konkretnych godzinach się otwiera.
I nic. O co chodzi?
Awatar użytkownika
Kasmir
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2009 16:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytania do Czarodziejów

Post autor: Kasmir »

Sposrod 87 osob przebywajacych obecnie w swiecie Arkadii, znane tobie to:

Anak Mohrissen z Twierdzy pod Gora Carbon, krasnolud
Takeo z Tir Tochair, gnom
Uklar z Tir Tochair, gnom
Ulav z Tir Tochair, gnom

<zapamietani>

Pamietasz Anaka, Asandre, Borsa, Cannarda, Dramliego, Eladriela, Eve, Faige, Farandara, Folka, Gabriela, Gislana, Gorthola, Hefta, Hiira, Huggusa, Ingwiego, Jiggereda, Kagaina, Khalida, Loco, Marfa, Takeo, Thaera, Tropha, Trybie, Uklara, Ulava, Vayneele, Violle, Xerksa i Yaka.

Wydaje ci sie, ze twoj umysl jest w stanie pomiescic jeszcze piecdziesiat siedem imion.

<ostatnio dramli>

Ostatnie logowanie : Cz, 2 IV 2009, 10:29:54
Aktywnosc : aktywny
Czy to, że aktywna zapamiętana osoba nie wyświetla mi się po wpisaniu komendy "kto" jest błędem, czy może Wizowie zakodowali ten pomysł z ukrywaniem swojej obecności na arce dla "niezaufanych"?

PS. Z góry przepraszam niewyiksowanie imion, mam nadzieję, że nikt nie poczuje się w żaden sposób urażony.
"Jam jest częścią tej pradawnej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro"
Zablokowany