Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ennyen »

No musial sie odezwac fachowiec, ktory kod arki ma wytatulowany na przedramieniu. Tylko bylo chwile poczekac.
Szkoda ze zadnych konkretow. Pisz jak jest jesli WIESZ ze jest inaczej, a nie gryziesz w kostki, gram w muda ponad 10 lat i nie znam kodu. Ty znasz, napisz jak jest PROSZE! :)
Wiec dlaczego komplet zbroi ze zjaw, jest dla mnie tak samo wydajny teraz, jak wtedy gdy mialem doswa?
Byla juz wtedy dobrze dopasowana? Kolega pytal o plyte ktora na niejedno nie funkcjonowala mu w ogole, znaczy sie pewnie byla za ciezka skoro na zwiedzil w niej wymiatal.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2010 22:16 przez Ennyen, łącznie zmieniany 1 raz.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Coronius »

Ennyen pisze:No musial sie odezwac fachowiec, ktory kod arki ma wytatulowany na przedramieniu. Tylko bylo chwile poczekac.
Szkoda ze zadnych konkretow. Pisz jak jest jesli WIESZ ze jest inaczej, a nie gryziesz w kostki, gram w muda ponad 10 lat i nie znam kodu. Ty znasz, napisz jak jest PROSZE! :)
I co z tego, ze grasz 10 lat? To niby jakis wyznacznik, ze wiesz wszystko?
Jesli tak, to dlaczego mi na pw swego czasu stwierdziles, ze 'moze przeciwik nie mial zbroi' gdy chodzilo o smoczego ogra, ktorego jest na arce cala jedna sztuka i ktory akurat zbroje ma?

Zwykle obserwacje pokazuja, ze cechy nie modyfikuja w zaden sposob zbroi (albo robia to w tak malym stopniu, ze jest to niezauwazalne), wiec skoncz, bo Haern ma najzwyczajniej w swiecie racje.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ennyen »

Pisze tylko o obserwacjach, ktore mam jak kazdy inny. Masz inne uzasadnienie tego, ze plyta nie nadaje sie dla gracza o malej sile na niejedno? Nie potrafie innego znalezc.... Cechy nie modyfikuja zbroi? Zaraz zaraz. Kolega pytal o parowaniu zbroi. Wg ciebie kara za przeciazenie nie istnieje? O to mi chodzilo i staralem sie dosc dokladnie to napisac. To ze jakis wspolczynnik bezposrednio czegos nie mnozy to nie znaczy, ze nie wplywa np przez przeciazenie ( mala sila przy duzej masie zbroi) itd. Nie bede sie o slowka klocil bo to bez sensu, zwlaszcza ze potencjalnie nikt nie wie jak jest na prawde, wiec wyskakiwanie z tekstem jak kolega powyzej jest bez sensu ;) Chyba, ze gosc wie jak to na prawde w kodzie jest, chetnie poslucham!

Dol:
ac to oczywistosc, sie czepiles ... hyh kredkami ci narysowac na co odpowiadalem ? Prosz:
zakladalem byle jaki napiersnik i walczac z mobami slabymi i mocnymi parowal wiecej ciosow niz postaci na niejedno.
Nie ma kredek niestety...

Dol:

ad b) a wiec jednak kompleksik, nie ma sprawy, miales racje.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010 00:37 przez Ennyen, łącznie zmieniany 4 razy.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Coronius »

Ennyen pisze:Pisze tylko o obserwacjach, ktore mam jak kazdy inny. Masz inne uzasadnienie tego, ze plyta nie nadaje sie dla gracza o malej sile na niejedno? Nie potrafie innego znalezc.... Cechy nie modyfikuja zbroi? Zaraz zaraz. Kolega pytal o parowaniu zbroi. Wg ciebie kara za przeciazenie nie istnieje? O to mi chodzilo i staralem sie dosc dokladnie to napisac. To ze jakis wspolczynnik bezposrednio czegos nie mnozy to nie znaczy, ze nie wplywa np przez przeciazenie ( mala sila przy duzej masie zbroi) itd. Nie bede sie o slowka klocil bo to bez sensu, zwlaszcza ze potencjalnie nikt nie wie jak jest na prawde, wiec wyskakiwanie z tekstem jak kolega powyzej jest bez sensu ;) Chyba, ze gosc wie jak to na prawde w kodzie jest, chetnie poslucham!
Expilem sekondem na niejedno w płycie (tej błyszczącej od kowala w quenelles) i powiem szczerze, ze wolalem miec wieksze obciazenie, przez co wolniej chodzilem na trakcie, niz ta Twoja wieksza mobilnosc, ktora w walce mi nic nie pomagala, bo i tak szybciej na expie odzyskiwalem zmeczenie niz sie meczylem pomimo obciazenia na poziomie daje we znaki/dosc klopotliwy.

Ale zeby nie bylo nieporozumien: cechy NIE modyfikuja tego jak zbroja paruje. Kredkami trzeba Ci to narysowac, zebys zrozumial? Zboja ma jakiestam AC i to modyfikuje o ile oslabia ciosy w ciebie.

re up: Rafgart odpowiedzial i tym samym pokazal, ze:
a) jednak trzeba Ci kredkami rysowac
b) z elitarnych gildii, to elitarne juz sa tylko umy :)

re up 2:
Tak, mam kompleks, ze nie jestem w gildii, gdzie 90% nie potrafi wyjsc poza las mutkow/orcal, gdzie elitą są kupcy/gladiatorzy/kandydaci do nurgla. Cale zycie o tym marzylem, a tu taki pech :D
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Im wyższe cechy tym lepiej postać się broni.
Im lepiej postać się broni, tym mniej celne są ciosy, które otrzymuje.
Im mniej celne sa otrzymywane ciosy,tym bardziej są osłabiane przez zbroje.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Vayneela »

Coronius pisze:(...)gdzie elitą są kupcy/gladiatorzy/kandydaci do nurgla.
Hm?
Losowosc oceny jest potrzebna by zroznicowac graczy. Glownie chodzi tu o kupcow, caly czas bowiem zyjemy naiwna nadzieja, ze dajac odpowiednie narzedzia znajda sie na Arkadii gracze chcacy parac sie kupiectwem (takim prawdziwym, gdzie woli sie pamietac swoich klientow a nie funfli).
(...)

Rafgart
To moze zamiast dawac nam odpowiednie narzedzia po prostu naprawcie nam gildie? Tak jakby do kazdego awansu potrzebna nam interwencja wiza, a nowo awansowani nie moga sie szkolic. A pozniej mozemy porozmawiac o tym, czy funfel tez moze byc kleintem czy juz nie.

v.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010 11:57 przez Vayneela, łącznie zmieniany 1 raz.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Haern »

Ennyen - nie znam aktualnego kodu Arkadii. Znam stary kod (publiczny) Arkadii, znam tez troche kodu innych mudow. Kwestia dedukcji i oceny, na podstawie jakiejstam mojej szczatkowej znajomosci kodu mudow, Twojej teorii. Coronius i Pulp dobrze napisali, mimo ze kredkami.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Hmm a pan coronius to rzeczywiscie jakis problem ma skoro odpowiadajac na posty En. musi se pojezdzic po paru innych gildiach.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Rork

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rork »

Powinniście przywyknąć do niego jak do pustaków w wieży.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Coronius »

Gniot pisze:Hmm a pan coronius to rzeczywiscie jakis problem ma skoro odpowiadajac na posty En. musi se pojezdzic po paru innych gildiach.
Doksztalc sie z historii postaci, ktore sa w TW, a nie glupoty pieprzysz.

dol: z osobami o watpliwej wartosci intelektualnej nie bede dyskutowac :D
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010 16:31 przez Coronius, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ