Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Pulp »

Raglak pisze:Liczy sie sprzet, cechy i umy, skill i zgranie odgrywaja znaczenie piatorzedne.
Powiedziałbym wręcz, że zgranie jest tępione ;P

A co do limitu expa... bez sensu. Taki zakonnik osiagawszy ów limit, miałby praktycznie pewność, że nie przegra pojedynku z żadnym graczem. Poza tym na arce jest zbyt mało płaszczyzn rozwoju postaci, aby ograniczać tę podstawową.
Ghazar
Posty: 87
Rejestracja: 15 lut 2009 21:54

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ghazar »

Zgadzam sie z Pulpem. Dla znacznej wiekszosci graczy element expienia jest bardzo wazny - lubimy patrzec jak nasza postac "rosnie w sile". Pomysl dla mnie z limitem jest zupelnie chybiony.
Obrazek
Kagain
Posty: 122
Rejestracja: 16 lut 2009 13:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Kagain »

Pulp:
Ta konkretna zasada w ogóle jest:
A - debilnie napisana
B - od lat debilnie przestrzegana
bo jeśli dosłownie ją interpretować to można zapuścić bota na 7 wędek i łowić całą dobę. Wystarczy tylko być przy komputerze.
Jak jest w rzeczywistości to wszyscy wiemy.
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Krobelus »

Torgen, jak wszyscy beda miec na podobnym poziomie umy bojowe to jest za wprowadzeniem limitu ;]
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Torgen »

Ale sie fajnie wstraszyliscie ze nie mogli byscie juz robic mega jakis poziomow. No coz, to byl moj pomysl wiec w dalszym ciagu bede uwazac go za dobry. W koncu i tak chyba jakies 90% arki expie nie po to zeby patrzec na swoja postac tylko po to zeby brac udzial w walkach i moc dokopac przeciwnikowi. Dlatego czym wyzszy level tym bardziej boli zgon. A juz jak ktos osiagnie Owianego + ilestam to bedzie masakra. Wtedy nawet z masowym zawdoem osoba taka bedzie prawie ze nie do zabicia. I bedziecie krzyczec zeby mu umy obciac bo na takim poziomie to hoho. I ze balansu nie ma i w ogole. Ale skoro wam taki stan odpowiada to sie tak bawcie.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Godar »

Przecież parę osób ma (miało) już legendę i nikt nie płakał. Każdy prędzej czy później padnie (głupi błąd, pad neta, zwyczajny pech). A jak sam powiedziałeś, im wyższy lvl tym zgon bardziej boli. Śmierć postaci na legendzie to z pół roku ostrego expa. A nikt normalny nie ma czasu ani cierpliwości żeby przez parę miesięcy dzień w dzień po parę godzin klepać "zabij trolla". Kilku jest takich wariatów, ale nie wydaje mi się, żeby to było niebezpieczne dla balansu. Jak ktoś nie ma nic ciekawszego do roboty to niech sobie expi. Z jakiej racji mu tego zabraniać.
Równie dobrze można powiedzieć, żeby obciąć umy ZT o połowę, bo jak taki zrobi "niejedno" to już żaden GP mu nie da rady.

Chociaż z punktu widzenia mojej postaci to bardzo fajne było by wprowadzenie górnej granicy expa na poziomie doswa :) Wtedy bym sobie coś pograł... A tak wszyscy mają jakieś "zwiedził" i mnie lewym jajem kładą. No ale co zrobić, się gra - się ma. Ja sobie raz na czas poerpegować i najwyżej i też jest fajnie :P
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Goldfinger »

`bo jeśli dosłownie ją interpretować to można zapuścić bota na 7 wędek i łowić całą dobę. Wystarczy tylko być przy komputerze.
Jak jest w rzeczywistości to wszyscy wiemy.`

Tak nie jest. Pamiętam, że było tępione zbieranie ziół mechaniczne na giga-aliasie, a to jest bardziej przewidywalne i zaplanowane niż reakcja bota na pociągnięcie linki. I tutaj tłumaczenie, że 1. dokładnie wiem co zrobi postać; 2. patrzę cały czas na ekran i mogę zareagować na wszystko tylko nie chce mi się dziennie klikać tego samego - nie przeszło.
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Krobelus »

Torgen tyle ze ty mozesz wyexpic legende jak kazdy inny i miec elitarne umy , ja moge miec tylko legende gnomem i masowe wiec nie wiem po co placzesz o poziomy innych. Chcesz byc jak pies ogrodnika miec cos co inni nie maja a zabrac dostep do czegos co kazdy ma kto zasluzyl sobie.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Ennyen »

wyexpic legende jak kazdy inny
Zebys nie pomyslal, ze jest za rozowo, wez pod uwage zakrzywienie expa dla elitarnych umow.
W naszym przypadku nieznakow we 3 osoby w timie praktycznie nie da sie zrobic na bardzo doswach. Koncza sie npce, pol impa trzeba by wyciac najwiekszych npcow. We dwie osoby ilosciowo bardzo silnych npcow bitych na skraju kondycji przez 2 bardzo doswow musi byc w setkach. Solo jakos tam idzie, ale mizernie i wiecznie na granicy ryzyka. Zrobic zwiedzil to jest rzeczywiscie wyzwanie, potem juz tylko szukac wrazen ;)

Dol:
Napisz jeszcze, ze nie masz mozliwosci uzywania umow innego zawodu masowego. Mozliwosc wyboru mial kazdy. Rasa, zawod, pochodzenie ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010 12:31 przez Ennyen, łącznie zmieniany 1 raz.
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Krobelus »

Tak, macie wolniejsze expo bo macie elitarne umy ktore robia pogrom w porownaniu do masowych zmien na masowe i exp jak my jak ci nie pasuje, chetnie wolalbym sie z toba zamienic bo patrzac na ghazara dla chcacego nic trudnego.

Ps: jak czujecie sie tak pokrzywdzeni przez los zmiencie wszyscy na masowe umy i wtedy KAZDY bedzie mial tak samo, tylko nie placzcie na forum z reformami, ktore bez wykasowania elitarnych umow jak dla mnie nie maja sensu

Re down : Piszac "wyexpic jak kazdy inny legende" mialem na mysli ze macie taka mozliwosc a ja nie mam mozliwosci miec elitarnych umow i zmienilas temat doczepiajac sie jednego malo istotnego kawalka zamiast zostac przy komentarzu do pytania o smieszna reforme
Ennyen pisze:
wyexpic legende jak kazdy inny
Dol:
Napisz jeszcze, ze nie masz mozliwosci uzywania umow innego zawodu masowego. Mozliwosc wyboru mial kazdy. Rasa, zawod, pochodzenie ;)
Ty tez masz, a patrzymy na to co jest tu i teraz a nie co bylo w przeszlosci(przyjmowanie do elitarek w 90% po znajomosci, albo staranie 2-3 letnie :D)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2010 12:38 przez Krobelus, łącznie zmieniany 7 razy.
ODPOWIEDZ