Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Grrid »

Zurwen: Mianowicie?

Sam nie mialem za duzo okazji, aby moc porownac czy to sila czy ilosc...

re down:
Yhm
Ostatnio zmieniony 24 sty 2010 13:18 przez Grrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Jak się okażę, że jest tak jak myślę, to prześlę swoje spostrzeżenia do odpowiednich osób ;]
A póki co, nie ma co się tym przejmować.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gerdia »

Turan pisze:Witam,
Ciekawym rozwiazaniem byloby takze branie przez kowala wszystkich uszkodzonych przedmiotow do naprawy na raz, po czym oddawalby je pojedynczo i rozpoczynal naprawe kolejnego.
Imo pomysł bardzo chybiony.
Zawsze znajdzie sie idiota, który na złość/z nudów nazbiera xx
popsutych rzeczy, żeby zablokować kowala na długi czas.

G. :|
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Turan »

Gerdia,
Ktos musi byc naprawde wielkim idiota aby tracic czas na zbieranie gratow do kowala i wydawanie na to monet tylko po to by komus uprzykrzyc gre. Po za tym zawsze mozna wprowadzic limity przedmiotow, ktore kowal w danej chwili moze naprawiac/kuc.
Mimo wszystko wierze w madrosc graczy i nadal uwazam pomysl za dobry.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rotkiv »

Kowal bedzie mogl byc blokowany przez nieaktywnego gracza, gdy ktos obecnie zalogowany bedzie musial czekac az kowal skonczy prace (np. kucie 15 nagoli zlecone przez kandydata, czy 3 plyt).

Lepiej jest jak jest.
Turan
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2009 22:51

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Turan »

W przypadku kucia nowych przedmiotow moglyby byc nalozone niskie limity np. max 2 zamowione przedmioty, wyjatki - plyty max 1.
Jednak jezeli chodzi o naprawe limit moglby siegac 5 przedmiotow. Zalozmy, ze zlecajacego gracza nie byloby na lokacji - kowal przetrzymuje graty i przyjmuje zlecenie od kolejnego chetnego.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Rotkiv »

I po co to wszystko?


Edycja:
W ogole to powinienes takie pomysly zglaszac w dziale "Bank Pomyslow", a nie zasmiecac jednej z niewielu przestrzeni gdzie gracz moze normalnie komunikowac sie z wizem.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Myślę, że ten problem można by rozwiązać wprowadzając oddzielną komendę dla zamówień zestawów przedmiotów i pojedyńczych przedmiotów. Kowal wykonywałby dany przedmiot z listy zestawów (przez wykonywał rozumiem, że upływałby czas do wykonania przedmiotu) w wolnych chwilach tzn. wtedy gdy gracz nie chciałby coś u niego naprawić/zamówić pojedyńczy przedmiot. W przypadku kiedy pojawiłby się gracz i zamawiał/naprawiał coś, upływ czasu do wykonania przedmiotu z listy by się zatrzymał, zaś kowal zająłby się aktualnym zleceniem. Kolejne 'grupowe' zlecenia umieszczane byłyby na koniec listy i po ich wykonaniu można by je 'odebrać' (jak np. w Varieno).
Prościutki mechanizm i powinien zadziałać ;]

Rotkiv: Swojego czasu kandydaci dostawali zadania typu 'przynieść po dziesięć par naramienników i nagolenników z kuźni Karak Kadrin'. Na wykonanie tego zlecenia trzeba było poświęcić gdzieś 2-3 godziny, stojąc w kuźni. Tak byś zostawiał zamówienie i mógł zająć się czymś przyjemnym.

Turan: W Varieno znajduje się kuśnierz (osoba zajmująca się obróbką skór), nie snycerz (osoba zajmująca się obróbką drewna).
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Bierdol
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2010 00:29

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Bierdol »

Zurwen, nazwij rzecz po imieniu. To co proponujesz to jest tylko i wyłącznie "ułatwiacz". Nie mam nic przeciwko tyle, że trzeba zachować jakieś proporcje i rozsądek. Co będzie następne ? Zamówienie listowne z dostawą DHL (Druidzki Handlarz "Lebioda") pod siedzibę gildii ?
Kobito, siedmiokrotne zbliżenie może ci zapewnić jedynie luneta.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Oczywiście, że ułatwiacz. I ja nie tyle proponuję, co w zasadzie zgadzam się z propozycją kogoś innego i podałem sposób jak rozwiązać problem powstały w drodze dyskusji.
Widzisz jakieś minusy tej propozycji, czy po prostu jesteś przeciwny ułatwieniom z założenia?
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
ODPOWIEDZ