Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Folko
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2009 12:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Folko »

Ja odnośnie tego nożownika. Faktycznie, wartość bezwzględna tego obciążenia, które nożownikowi nie pozwala się ukryć najbardziej efektywnie jest niska. Praktycznie każda (poza drobnymi wyjątkami) kolczuga utrudnia ukrywanie się. I ok, niech będzie. Ale pomysł, żeby te gildiowe czy rpgowe itemy nie wliczały się do wagi ekwipunku uważam za dobry. Dajmy na to, że ukrywanie utrudnia +/- 10 kg, to pierścionki, tuby, sztućce, kubki, lutnie, ołówki zebrane do kupy mogą stanowić już jakąś obciążającą dla nożownika wartość. Do tego doliczyć trzeba plecaki, sakiewki, woreczki na zioła (sam ostatnio je ograniczyłem, z plecaka nie korzystam), jakieś pierdoły typu przewiązana chusta (sprawdziłem, wlicza się do wagi ekwipunku) i mamy dziwaczny efekt: każdy nożownik lata na golasa, jest pozbawiony paru fajnych emotów, no bo szkoda obciążać postać.

I parę groszy do sztyletów: też myślę (sorry Huggo!), że te specjalne sztyle typu stiletto czy kozik od Xaviera mało obecnie dają. Lepiej wziąć dwa porządne sztyle o konkretnej wartości bojowej, niż próbować żonglować nożami w trakcie walki, która zwykle i tak trwa parę sekund. Poza tym... one ważą :P A zbroje typu skórzany kaftan itp., to sobie można podarować. Nie dość, że waga, to jeszcze nie wiadomo czy one coś w ogóle parują :)

EDIT: Co do ukrywania, ostatnio mnie zaskoczyło, jak Tipi (miał jeszcze partyzanta) zaczaił się na rynku w Nuln i ja go nie widziałem. Mój nożownik - nieobciążony i w nocy - stał na rynku w Novi schowany parę minut, ktoś wlazł i się ze mną przywitał... Wciąż uważam, że coś tu jest nie tak. Chociażby to, że partyzant cały czas ma uma o 10 stopni wyżej.
Kosh
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2009 09:33

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Kosh »

A tuba swoje waży w przeciwieństwie do reszty itemków.

Oceniasz, ze otwarty niepowtarzalny wysluzony mapnik wazy 1200 gramow, zas jego objetosc wynosi 3500 mililitrow.

Re down:
Zawsze mogę nie grac - waga wtedy nie ma znaczenia:)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2009 13:10 przez Kosh, łącznie zmieniany 1 raz.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Re up:
Zawsze mozesz wywalic pioro mapy i kalamarz albo oddac mapnik Fluxie.
A tam..pisze o mniej drastycznych posunieciach ;)

Re Folko:
A co ze zbrojami skorzanymi robionymi na zamowienie ? Smoczy unifrom* tez za duzo wazy ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

Krobelus pisze:Dlaczego moja notka z zapytaniem( czy jest to błąd czy nie, chodziło o zmianę broni w zawodzie, prosiłbym o odpowiedź) została usunięta i nie mogę dostać od nikogo informacje o tym od dłuższego czasu?
a dwa posty wyzej:
Rafgart pisze:Ostatni raz przypominam, ze ten temat nie sluzy do zglaszania bledow i pomyslow.
Co wiecej, jesli pozostale 'pytania' nie zmienia swej formy z niekonczacego sie koncertu zyczen, zali i prob wymuszenia, to temat zamkniemy i bedzie otwierany tylko po wprowadzeniu globalnych zmian.
:roll:


edit:
to zglaszasz blad gnomie, a wizy juz rozstrzygaja i naprawiaja lub nie
na nic wiecej raczej nie ma co liczyc :|
Ostatnio zmieniony 01 gru 2009 15:34 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Krobelus »

widzisz gdzies roznice zglosic blad a zapytac czy to jest blad czy nie?
I tak nie rozumie pewnych spraw na temat tuby odpisali ze zgłaszać jako błąd natomiast z ze zmianą broni kasują notki, widać trzeba trafić w humor wiza i łaskawość.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2009 15:44 przez Krobelus, łącznie zmieniany 3 razy.
Folko
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2009 12:45

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Folko »

Re Gniot:
Smoczy uniform, tego po zmianach jeszcze nie miałem, no, ale nie jest to kolczuga czy napierch, który można ściągnąć z pierwszego lepszego NPCa :) Ta zmiana akurat najmniej boli, w ogóle zmiany są dobre, tylko ta rpgowa drobnica mogłaby zostać wywalona z ogólnej wagi ekwipunku i byłoby spoko.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gniot »

Zawsze mozesz sobie zrobic ubozsza wersje ze skory jaszczurki :D
A co do reszty to juz dobra wola wizow... niby teraz jest bardziej realnie... w koncu lyzeczka tez cos wazy nie wspominajac o cwiekowanej nieporecznej tubie ;)
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Zurwen »

Krobelus pisze:widzisz gdzies roznice zglosic blad a zapytac czy to jest blad czy nie?
I tak nie rozumie pewnych spraw na temat tuby odpisali ze zgłaszać jako błąd natomiast z ze zmianą broni kasują notki, widać trzeba trafić w humor wiza i łaskawość.
A rozumiesz, że proszono parę razy, żeby zamiast 'pytać czy jest to błąd' na forum, zgłaszać to na Arkadii nawet jeżeli nie mamy pewności? I nie zaśmiecać "Pytań" pseudo zapytaniami, będącymi w zasadzie sugestią?

Na przykład: Czy zamierzone jest, że szarża zakonna odpala się w 2 sekundy? Może powinno się to zmienić?

Re down: Naginasz fakty, żeby ci pasowało.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2009 01:12 przez Zurwen, łącznie zmieniany 1 raz.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Krobelus
Posty: 113
Rejestracja: 25 mar 2009 12:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Krobelus »

Zurwen pisze:
Krobelus pisze:widzisz gdzies roznice zglosic blad a zapytac czy to jest blad czy nie?
I tak nie rozumie pewnych spraw na temat tuby odpisali ze zgłaszać jako błąd natomiast z ze zmianą broni kasują notki, widać trzeba trafić w humor wiza i łaskawość.
A rozumiesz, że proszono parę razy, żeby zamiast 'pytać czy jest to błąd' na forum, zgłaszać to na Arkadii nawet jeżeli nie mamy pewności? I nie zaśmiecać "Pytań" pseudo zapytaniami, będącymi w zasadzie sugestią?

Na przykład: Czy zamierzone jest, że szarża zakonna odpala się w 2 sekundy? Może powinno się to zmienić?
$6 Zabronione jest oszukiwanie i czerpanie korzysci z bugow. Jesli
odnajdziesz jakis pozwalajacy na to blad, powinienes go zglosic.
Jesli nie jest dla ciebie jasne, czy dana wlasnosc jest bledem,
mozesz skontaktowac sie z administracja.

To po kiego grzyba piszą żeby się kontaktować z administacją arkadii a twój przykład jest daremny ;] Re Bot zresztą zwisa mi już to nie ciągnijcie tego tematu dalej i tak wiem że nie mam liczyć na to że ktokolwiek się tym zajmie a odpowiedzi graczom( w tym mi) wizowie nie udzielają po 2 tygodniowym czekaniu, pisząc na domenę mg i jak ponowisz na forum zostaje notka skasowana.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2009 21:54 przez Krobelus, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Vinzt »

Krobelus:
Kontakt z Arkadią to parę możliwości wszędzie i od wieków podawanych:
- alias MG
- adres e-mail dostępny w kilku miejscach
- komenda 'zgłoś'

To są możliwości kontaktowania się z 'Arkadią'.

No a poza tym podpierasz się punktem zasad, który nijak się ma do Twojego problemu. Jaką Ty korzyść wyniesiesz z tego, że sobie nie możesz ładnie broni zmienić? :shock:

edit specjalnie dla Krobelusa z zakładki 'Kontakt' ze strony głównej:
Kontakt
Istnieją dwa sposoby kontaktu z kreatorami Arkadii. Pierwszym i najważniejszym jest list do Mistrza ds Graczy, czyli wysłanie listu w świecie Arkadii na alias pocztowy 'mg'. Należy go używać do zgłoszenia łamania zasad, problemów z postacią, kontem czy innych _ważnych_ spraw wymagających interwencji czarodziejów. Drugą formą kontaktu jest list na adres arkadia(at)arkadia.rpg.pl. W sprawach dotyczących strony internetowej Arkadii należy pisać na adres www(at)arkadia.rpg.pl.
ODPOWIEDZ