Komentarze do Pytan

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Homerofe »

Elkle pisze:Tez mam zawod z ukrywaniem, ale w odroznieniu od ciebie wiem co to random. I to wlasnie dlatego tym nozownikiem sie nigdzie nie moge schowac :P

A czy jakikolwiek inny sklep z asortymentem w ishtar jest zaopatrzony inaczej niz na Skellige? Bo moze jakbys nie plakal tylko we wlasnym interesie, to bylaby wieksza szansa, ze cos sie zmieni.

Co do magikow, to poszukaj tych wypowiedzi wizow, bo ja sobie nie przypominam. I nie sadze, zeby Tankred z obstawa byl slabszy od ozywienca z kopalni w Ubersreiku, a sila magikow jest porownywalna (oba skrajnie beznadziejne).

Co do listow gonczych, to ile razy zglaszales, ze Mekan nie jest podpiety i po przelogowaniu na statku przestaja cie npce bic?

Ach i ziola. Mialam zielarza, wykosilam na tym chora kase. Nigdy mi zadne ziola nie znikly. Teksty o tym, ze zawod jest do niczego sa czysta histeria.
1.) W odroznieniu do ciebie nie wierze tu w moc randoma i nie mam problemow z ukrywaniem sie.

2.) Sprawdz na arkadii i sie wypowiadaj :) podpowiem: wiekszosc o ile nie wszystkie

3.) Napisalem wczesniej, ze mi sie nie chce szukac :twisted: Chyba nie bardzo wiesz jak sie wyjmuje ozywa a jak Tadka. Zdania moga byc podzielone bardzo ale moim skromnym ozyw jest mocniejszy - magikow rzeczywiscie nie ma co porownywac, o ile kilof nie jest zly, przydatnosc pierscienia spora - to w epoce obcietych cech twierdzac ze buty sa beznadziejne jestes poprostu smieszna.

4.) Co do listow gonczych z mekanu rowniez polecam sprawdzic na arce :) ale wypowiedz rozbawila mnie bardzo - taka jest wlasnie potega mitow

5.) Tez mialem zielarza, tez zrobilem chora kase, ziola znikaly ale zostalo poprawione chyba bo juz sie nie spotyka takich kwiatkow. Nie wiem skad ci sie wziely teksty o tym, ze zawod jest beznadziejny, ja go sobie bardzo chwale i goraco polecam innym. Wspominalem natomiast o bledzie z ktorego korzysta praktycznie kazdy, a to czyni zielarza niepotrzebnym.

Powodzenia przy nowej, wlasnej i lepszej interpretacji tego tekstu :)

Ennyen: tez zglaszane na arce i tez bez odezwu, przy wiekszych lagach nie dalo sie schowac znalezionego ziola do sloika.

Cardharas nizej: jakos mnie nie podniecaja wyprawy OHM i w dalszym ciagu nie wiem do czego pijesz :) wiec albo ja slabo czytam ze zrozumieniem albo ty fatalnie piszesz zeby sie cokolwiek dalo zrozumiec. Jest jeszcze opcja 2 w 1. Jak promocja to promocja!
Ostatnio zmieniony 16 mar 2009 19:27 przez Homerofe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Caradhras
Posty: 112
Rejestracja: 27 lut 2009 01:30
Lokalizacja: Craag Ros

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Caradhras »

Homer to ci powiem prosto z mostu i po imieniu bo widze ze u ciebie czytanie ze zrozumieniem nieco kuleje ... Nigdzie nie napisalem ze jestes Korkiem czy sympatyzujesz z nimi jesli zas idzie i owego NPC czyt. Katona to drzewiej byl czesto wycinany przez Berkow ... obecnie zas jest wrecz punktem stalym kazdej wiekszej wyprawy OHM co do Wiorek sie nie wypowiem bo nie wiem ale sadze ze ow magik wyjmowany jest najczesciej przez nas wiem bo tam bylem swoja droga jego kolezka z obstawy ma calkiem sensowny mlotek (co mi osobiscie pasuje) :D


Tak nawiazujac do generanego tonu skarg i zazalen wnosze o poprawienie skutecznosci tarcz i dodanie ogluszania do speca na bronie obuchowe OHM :D (oczywiscie bylby to dobry prezent na swieta :D )
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Huggus »

Elkle Kurde ile to czlowiek niusow moze sie dowiedziec czytajac forum. Dzieki za rady, ze tez sami na to nie wpadlismy, na pewno skorzystamy!


Nie ma to jak forumowi znawcy którym gdzieś coś sie kiedyś przyśniło i za wszelką cenę starają się pochwalić swoją (nie)wiedzą.
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Elkle
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2009 01:14

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Elkle »

Ale panowie, nie podniecajcie sie tak niezdrowo od razu :) Moze i to jest mit, moze nie. Sensem tego co napisalam bylo, zeby nie zglaszac bledow u innych, jesli sie ich nie dostrzega u siebie. Jak sie wam tamto nie podoba, to np ze w Baccali nie atakuja za Mekan.
Awatar użytkownika
Gilanel
Posty: 24
Rejestracja: 18 lut 2009 09:13

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gilanel »

Ennyen pisze:choc atakujacych z ukrycia ogrow chyba chwilowo juz nie ma
Oj, sa... widzialam! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gromowlad
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2009 21:31
Lokalizacja: Karak Zabrze

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gromowlad »

Taghor pisze:Jezeli sie powtorze to przepraszam z gory. Kiedys byly jakies plany wprowadzenia magii czy czegos co mozna tak nazwac, czy takie plany sa dalej?

Planow nigdy nie bylo, kiedys cos Hakon chyba pisal, ale raczej w sensie 'zakodowanie magii to nie taki wielki problem'. :?
Funkcje magii na Arkadii zawsze pelnily ziola. Tak tez pewnie zostanie, tyle tylko, ze zostanie przebudowane w system warzenia mikstur.

Rafgart
Warzenie mikstur to by była wielka rzecz. Tutaj tylko wielka prośba by nie zaprzepaścić szansy i by mikstury i składniki dla nich miały neutralny (nie tylko elfi, jak zioła) charakter.

Wersja uboga:
Mikstury maja te same nazwy i wygląd ale składniki na te same mikstury można pozyskiwać z rożnych źródeł: zioła, kamienie, skóry i inne części ciał potworów i zwierząt.

Wersja rozszerzona.
Każdy typ mikstury np.: napój leczniczy - można przygotowac na trzy sposoby np.: Dla elfa- wyciąg ze stokrotki, dla krasnoluda piwo korzenne, dla mutanta/ogra ekstrakt z krwi noworodka. Kazdy z nich będzie miał dokładnie te same działanie ale rożne składniki. Oczywiście gracz technicznie niezależnie od rasy sam będzie mógł wybrać który napój chce przygotować, chodzi o to żeby miał wybór. Niech chociaż te najczęściej używane mikstury maja zamienniki.

Zdaje sobie sprawę, że to sporo pracy ale jeśli chodzi o opisy myślę, że cała rzesza ogrów, krasnali i mutantów się rzuci do roboty byle tylko nie jeść zielska.
Proszę tylko otworzyć temat w BO i napisać ile mikstur ma być i jaki maja mieć charakter/ogólne działanie i ile i jakich składników brakuje.

Dla krasnali/ludzi/hallingów/gnomów/ogrów system mikstur mógłby być oparty na rodzajach piwa.

Piwo + składniki nr 1 + składnik nr 2 + .... --- proces warzenia----> "Pewien rodzaj" piwa (mikstura o odpowiednim działaniu)
Trueno de Karak Varn fortaleza.

Niechaj broda twej matki długo ogląda piękno tego świata,
a kilof twój zgniata skałę przez długie lata.
Gość

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gość »

mikstury na piwie - przedni pomysł - tylko troszeczkę komiczny
jakie właściwości ma piwo, które dają mu tutaj przewagę nad wodą ? :mrgreen:

spirytus/destylat/gorzałka - to co innego (jak w Witcherze :P )
niektóre substancje zawarte w składnikach mogą potrzebować alkoholu jako rozpuszczalnika

ale chyba najsensowniej by było:
składnikA+składnikB+składnikC -> uwarz miksturę
przy czym zgadzam się, że te składniki mogłyby wykraczać poza domenę ziół - klimacicho
Awatar użytkownika
Gromowlad
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2009 21:31
Lokalizacja: Karak Zabrze

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gromowlad »

W zaproponowanej przeze mnie metodzie piwo nie musi mieć właściwości żadnych jednak dzięki dodatkowym składnikom może je zyskać. Tutaj piwo występuje tylko jako nośnik jak woda w zupie czy eliksirze. Domyślać się można ze skoro krasnale opanowały sztukę warzenia piwa do perfekcji to przez sporządzanie rożnych jego gatunków mogą uzyskiwać rożne efekty.

Krasnolud nie musi uważać, że wypił lecznicza miksturę w postaci piwa ale że wypił gatunek piwa, który poprawia jego regeneracje. A ten gatunek piwa robi się poprzez dodanie tego i tamtego. Inny zaś gatunek piwa składa się z innych składników i działa inaczej.

Oczywiście piwo realnie i podobne napoje nie mają takich przegiętych właściwości jednak "mikstury" na Arce częściowo mają zastąpić magie. A Krasnolud nie powie, że użył magii tylko, że to piwo na niego tak działa. Tak jak Kowal Run nie powie, że używa magi a tylko, że zaklina runy. Nie powie, że nosi kiecke tylko, że to kilt. :)
Trueno de Karak Varn fortaleza.

Niechaj broda twej matki długo ogląda piękno tego świata,
a kilof twój zgniata skałę przez długie lata.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 270
Rejestracja: 24 lut 2009 18:39

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Eve »

Do krasnoludów faktycznie piwo pasuje idealnie ;) (to ciągłe leczenie..)
Jednak skoro już mówimy o jakimś płynie tobardziej uniwersalna jednak byłaby woda. Bo o ile w tym wypadku jest to strzał w 10 to w przypadku innych ras średnio pasuje.

Chyba, że górze będzie się chciało bawić w szczegółowy i faktycznie do kazdej rasy czy też grupy podobnych, będzie to inny środek.
To by było ciekawe, nie wiem tylko na ile realne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Gromowlad
Posty: 27
Rejestracja: 15 lut 2009 21:31
Lokalizacja: Karak Zabrze

Re: Komentarze do Pytan

Post autor: Gromowlad »

Nie musi być dla każdej rasy. Poza tym piwo pasuje do każdej prócz elfów.
Z tego co wiem to ogry juz opisały coś na kształt eliksirów/trucizn pod swojego szamana. Czyli sprawa dla negatywnych była by załatwiona.
Ponadto nie każdego eliksiru musi być po 2 lub 3 rodzaje. Wystarczy ze te podstawowe najczęściej stosowane będą miały kilka odpowiedników tak by ich częste używanie pasowało do odgrywanego charakteru postaci.


BTW:
Grzaniec Historia grzanego piwa sięga czasów średniowiecznych. Od początku był to napój rozgrzewający, uważany za napój leczniczy. Podtrzymywał ludzi na zdrowiu w mroźne dni.

Przepis:
* 1 litr jasnego piwa
* 5-6 goździków
* 1-2cm korzenia imbiru
* kawałek kory cynamonu lub łyżeczka sproszkowanego
* kopiasta łyżka miodu (lub 2-3 łyżki jeśli mamy płynny)

Więc jeśli uznać że Arka to świat fantasy to inne dodatki mogą powodować inne skutki a bazą może być piwo.


re na dole:
Piwna propozycja pod warunkiem, że będą tez normalne eliksiry.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009 15:16 przez Gromowlad, łącznie zmieniany 1 raz.
Trueno de Karak Varn fortaleza.

Niechaj broda twej matki długo ogląda piękno tego świata,
a kilof twój zgniata skałę przez długie lata.
ODPOWIEDZ