Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

re up:
W ZH tez 'zniknela' a po paru minutach sama sie naprawila. Poprostu pewnie byl blad jakis podczas ladowania listy itemow i sie samo naprawilo :P
Weren
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009 15:17

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Weren »

Witam,

Chcialem sie spytac o nastepujaca rzecz. Chce wyslac na arce list, ktory w realu zajmuje prawie 3 strony a4. Przekopiowalem go sobie elegancko do notatnika i gdy wklejam na arce ladnie to wyglada. Po wyslaniu jednak dostaje tylko fragmenty (niektore akapity). Jest na to rada? Wlasnie zauwazylem, ze akapity ktore zaczynam od myslinkow sie nie laduja, to jest zwiazane z tym?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

A klient Ci tego jakoś nie interpretuje? Nie wiem, myślnik jako znak specjalny, może jakiś alias masz pod to podpięty?

Anyway najprostszą metodą jest chyba dodanie spacji przed każdą linią - od lat tak piszę listy i się sprawdza, już nie 'zabijam powazaniem' ;-)
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Weren
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2009 15:17

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Weren »

Hmm...teraz, gdy laduje tekst z pliku to widze calosc, ale gdy dochodzi do czytania to jakby co drugiego akapitu nie ma. :roll:

Czy bledem moze byc ladowanie za dlugiego tekstu? Moze jesli wysle go w kilku listach bedzie dobrze?Hmm..
Rork

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rork »

Zalezy z czego korzystasz.

Albo wklejaj po linicje (powodzenia :P) albo daj w zMudzie 'send file to mud' i zaladuj z txt. Ja stosuje ta druga metode i dziala bezproblemowo z kazda dlugoscia listu, ramkami itp.
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Enefghar »

Obawiam sie ze chyba moze tez takiego dlugiego listu nie przeslac... Sa jakies ograniczenia od pamietnych bledow z periodykiem.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Awatar użytkownika
Vinzt
Posty: 132
Rejestracja: 25 mar 2009 14:42

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vinzt »

Z tego co pamiętam, to MUD potrafi na raz wciągnąć określoną niewielką ilość setek linii (nie pamiętam - 300? 200? może 400?)

Jeśli to tak długi list, to spokojnie go można wysłać tak jak Rork pisze. Funkcja zmudowa/cmudowa 'Send to MUD' wysyła po kolei linie. Ważne tylko, żeby co jakiś czas klepnąć enter w tych liniach, żeby je ładnie podzieliło na mniejsze.

Ja taki problem pamiętam podczas wysyłania pomysłów np lokacji, które słały sporo tekstu i rodziło się mnóstwo opisanych wyżej błędów.

re dół:
Mi bardziej chodziło o jednorazowo wysłany zlepek tekstu - czyli jakby w jedną linię wklejanie tekstu który po podziałach systemu MUDa dzieli ten tekst na np 300 linii (tą funkcją, w której się daje domyślnie tak :D).

Bo rozumiem, że tutaj nie jest problemem sama ilość tekstu, co raczej wklejenie go do MUDa. Czyli na jeden raz wkleić można tekst obejmujący kilkaset linii. A to, że maksymalnie jest to tysiąc, to inna sprawa i faktycznie też o to może chodzić.
Ostatnio zmieniony 03 lis 2009 00:15 przez Vinzt, łącznie zmieniany 1 raz.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vayneela »

Około tysiąca linii na jeden list/książkę/pismo, o ile starcza pamięć nie zawodzi.

v.
Rork

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rork »

No właśnie. To przez brak enterów probuje wkleic ci w jedna linijke 300 znaków a potem po enterze tekst wkleja dalej. To wyjasnia brakujace fragmenty. Tez kiedys tak mialem.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Miuosh »

Zawsze mnie to interesowało:
Potezny skoltuniony ork ledwo muska cie szarym kamiennym toporem, trafiajac cie w prawe ramie.
Obsliniony skoltuniony goblin probuje cie trafic szara goblinska szabla, lecz tobie udaje sie uniknac tego ciosu.
Powaznie ranisz masywnego sepleniacego goblina dlugim masywnym korbaczem, trafiajac go w nogi.
Uspokajasz sie.
Lekko ranisz masywnego sepleniacego goblina lewa piescia, trafiajac go w korpus.
Lekko ranisz masywnego sepleniacego goblina prawym kolanem, trafiajac go w korpus.
Masywny sepleniacy goblin wyprowadza szybkie pchniecie szara goblinska szabla w ciebie, lecz tobie udaje sie zbic je z linii ataku dlugim masywnym korbaczem.
Obsliniony skoltuniony goblin wykonuje zamaszyste ciecie szara goblinska szabla mierzac w ciebie, lecz tobie udaje sie je zbic z linii ataku dlugim masywnym korbaczem.
Potezny skoltuniony ork ledwo muska cie szarym kamiennym toporem, trafiajac cie w glowe.
Ranisz masywnego sepleniacego goblina dlugim masywnym korbaczem, trafiajac go w glowe.
Dlaczemu czasem, kiedy mam dobyta broń, to wskakują mi jakby (?)dodatkowe rundy kiedy to wale z piąchy? To jest jakiś błąd? Jakiś dodatkowy bonus od walki wręcz, czy cus?
Ogre!
Zablokowany