Pytania do wizów 2

Forum wieści z Arkadii.
Gwendall
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2023 19:26

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Gwendall »

Chciałbym zapytać o możliwość przywrócenia pewnego typu obrażeń sztyletom jakie można wyjąć z pewnych mobów na pewnym cmentarzu w Imperium. Ów przedmiot nadal posiada opisy walki wskazujące na ten typ obrażeń, których juz owa broń nie posiada. Taka zmiana zapewne mile przyjęta zostanie przez wszystkich parających się zawodem nożownika, gdyż usprawni walkę z kilkoma rodzajami mobów.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 302
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Kerian »

Czy możliwe jest uchylenie rąbka tajemnicy i ujawnienie co testuje umiejętność "otwieranie zamkow" nożownika?
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Gwendall
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2023 19:26

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Gwendall »

Ciekawe pytanie. Niesrety mam wrażenie, że jest to pozostałość jakiegoś dawno zapomnianego pomysłu na um złodziejskie, który nie doczekał się realizacji, a szkoda.
Dogid
Posty: 138
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Dogid »

Gwendall pisze: 06 mar 2024 01:11 Ciekawe pytanie. Niesrety mam wrażenie, że jest to pozostałość jakiegoś dawno zapomnianego pomysłu na um złodziejskie, który nie doczekał się realizacji, a szkoda.
Bodaj dawny quest w Oxen.
A skoro już była wprowadzona umiejętność.. to czemu nie dać wytrenować.
Awatar użytkownika
Erkal
Posty: 7
Rejestracja: 23 kwie 2015 21:59

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Erkal »

Czy jest w planie dodanie niezywych, uzytecznych obiektow do GMCP takich jak woreczki, plecaki itp?
Astor
Posty: 38
Rejestracja: 05 sty 2015 22:57

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Astor »

Cześć!
Czy dodanie skavenom z halabardami wytrącania broni to celowy zabieg? Kolejne miejsce, gdzie można poćwiczyć podkręcone by było ciężej cokolwiek ubić.
Moje pytanie brzmi - czy wszystko co ma drzewce w rękach będzie wytrącać bronie graczom?
Torgen
Posty: 408
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Torgen »

Czy te ciagłe zmiany i grzebanie w mięsie ze zwierzat się skończa? Najpierw nie można było miesa sprzedać, potem wróciło do stanu sprzed. Teraz zaś mięso spadlo z ceny 8 zł na 1,50 za sztuke (waga mięsa nadal ta sama). Serio musicie to ucinać? Bo za dużo kasy uzbieramy? Co my za te mithryle kupimy? Zamek? Auta?
Awatar użytkownika
Seoari
Posty: 11
Rejestracja: 02 cze 2024 10:13

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Seoari »

ostatnio po godzinie łowienia dostałam 180 srebrnych monet i ileś tam miedziaków... czy nie można jakoś tego zdenominować od razu? Koszt wędki, sieci, haczyków i późniejszej denominacji powoduje że, jest to w ogóle nieopłacalne... a poza tym chyba jest jakaś blokada na ilość złowionych ryb, nie wiem czy zależna od postaci czy lokacji na której się łowi... No ale... odbiera to całą chęć i sens łowienia. Plisek. Pomyślcie coś o tym. <prosi ładnie>
Dogid
Posty: 138
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Dogid »

Gratuluję pomysłu znefienia polowań i nowych cen mięsa. Naprawdę ktoś miał zajebisty pomysł balansu. Dla tych którzy polowali i zarabiali na tym - właśnie nastał czas na przebranżowienia.

Zwracam uwagę, na skóry.. które są nic nie warte obecnie a do tego w większości niemożliwe do wycinania.
Zamiast tutaj pokombinować, dać możliwość lepszego/gorszego wycinania w zależności (od skilla lowiectwa) i różnych cen skupu to lepiej zaingerować w mięso. To skóry były przedmiotem handlu, exportu i stanowiły często niezłe źródło zarobku w przeszłości. Mięso nie miało takiej siły przebicia. Skóry były materiałem na ubrania, sprzęty itd.

Naprawdę zarobek ma być z:
- monety z npc'ow (może czas tutaj na sprawdzenie, które npce mają za dużo przy sobie przypadkiem)
- kamienie (w ishtar przykładowo mamy głównie AŻ 37 lokacji moczarek z bagiennikami), kilka lokacji z trollami i reszty generalnie nie ma co liczyć.
- paczki.. to aż niepoważne, że tyle paczek jest do odniesienia. 1-2 paczki z każdej poczty przecież by wystarczyły - aż wstyd, że na poczcie może być nawet i 6 paczek.
- w ishtar szczątki (do tych co zrobią questa oczywiście) z aż jednym miejscem gdzie można je sprzedać.... no i gdzie zarobek znów jest uzależnienie od skilla łowieckiego. W moim odczuciu i tak zostało to 'zbalansowane' bo od jakiegoś czasu trafiają się stwory z których nic nie wytniesz choć wcześniej zawsze coś dawało się wyciąć.

Właśnie wprowadzacie kolejne ograniczenie w imię nie wiadomo czego.
Kupców zajmujących się miesem/skorami i tak się nie uświadczy. A resztę zajmujących się polowaniami wkurzyło.
Venson
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2011 22:10

Re: Pytania do wizów 2

Post autor: Venson »

Dogid zapytaj karzczmarza/zielarza/kusnierza o zamowienie.To że wizowie od jakiegos czasu robia powoli z arki bieda MUD, to akurat wporzadku bo obecnie role waluty przejęły zapiski pylki itp.
Musisz być twardy jak słoik musztardy.
ODPOWIEDZ