Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Thalon
Posty: 68
Rejestracja: 14 lut 2009 04:50

Re: Drobne pomysly

Post autor: Thalon »

Wysoki bialowlosy mezczyzna mowi: Szukam roboty. Najme sie kazdej pracy.
A co jakby naprawde, mozna by najmowac npecow?
A nie...po co komu gildie, jak moglbym sobie wynajac 10 npcy i kosic skrabce.
Znowu glupi pomysl.
Ech.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Jeśli nie pełny zawód dla każdego to...

Pełny zawód dla każdego, ale... jeśli postać jest w gildii to ma naliczony podatek od jakiejś dynamicznej (update co tydzień) sumy godzin zalogowanych wszystkich członków gildii.

Czyli ludzie solo maja 100% speca, a gildie mające wysoki online maja obniżone umy o jakiś niewielki procent.



No i jeśli nie domki to może wynajęcie pokoju w Novigradzie czy Nuln? To by było bardzo mile, mieć swój własny safelock na Arkadii... I jeszcze żeby dało się go jakoś urządzić po swojemu...
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Gwendall
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2023 19:26

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gwendall »

to ja może zaproponuje przywrócenie pewnego typu obrażeń zgodnego z opisami walki pewnym nożem z Imperium
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kerian »

Albo taki pomysł.

Zeby dalo sie zrezygnowac z zaplaty za dostarczona paczke,
by dostac jakas ilosc expa.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Lorcan
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2023 15:23

Re: Drobne pomysly

Post autor: Lorcan »

1. Zwiększenie możliwości przesyłania informacji pomiędzy postaciami poprzez redukcję zmęczenia zwierząt pocztowych.

Często skomunikowanie postaci zmusza nas do wysyłania kilku listów pod rząd. Po zmęczeniu się zwierzęcia gracze przechodzą na discorda: "Ptak się zmęczył. Idę tu i tam, jestem tu. Zmiana planów." Każdy kto nie korzysta z Discorda jest narażony na stratę czasu spędzonego w grze z powodu braku komunikacji, bo jak dotrze na umówione miejsce to się okazuje, ze już nieaktualne ale nie było komu wysłać/odebrać bo zwierzaki zmęczone. Raz, drugi i korci iść na discorda, bo to frustrujące.


2. Możliwość wzywania kolejnych zwierząt bez kary w postaci zmęczenia zwierzęcia jako rozwinięcie punktu 1.

W końcu te zwierzaki na coś by się przydawały zamiast tylko dawać tytuł zaklinacza. Masz trzy zwierzaki, poświęciłeś na to masę idla, to wzywasz kolejnego i wysyłasz na pocztę skoro pierwszy się zmęczył zamiast przechodzić na komunikację alternatywną.
Awatar użytkownika
Laduenia
Posty: 22
Rejestracja: 02 lip 2015 22:28

Re: Drobne pomysly

Post autor: Laduenia »

Nie mam ochoty na konfrontację i hate, ale może jednak realniej byłoby jednak dać sobie spokój z wysyłaniem listu tylko po to by wysłać jedno zdanie lub jedno słowo, tylko postawić na sumienność i posłańców, tak jak przystało na czasy i rozwój tego świata.
Poczta to nie czat czy komunikator, tylko kawałek papieru, który z założenia podróżuje przez krainy, kontynenty, oceany.
Jak tak dalej pójdzie, to zaczniemy prosić o rzeczywisty czat, arkadyjski odpowiednik discorda. I ja wiem, że sporo osób czytając to już się pośliniło z zachwytu.

Dla przeciwwagi chętnie bym zgłosiła pomysł, by system pocztowy był jeszcze powolniejszy, zwierzęta jeszcze bardziej podatne na zmęczenie (zawsze to zaleta posiadania większej ich ilości i tu w sumie punkt 2 powyżej może nie byłby taki tragiczny), a postacie otwarte na wyzwanie jakim jest umiejętność zorganizowania się bez discorda.
Ledwo zipiący i wściekły zwierzak twojej postaci powiedziałby ci to samo!
Ledwo zipiący i wściekły zwierzak twojej postaci powiedziałby ci to samo!
_129382104_capture.jpg (75.24 KiB) Przejrzano 488 razy
A na używanie discorda jest przecież paragraf w zasadach Arkadii. :shock:
Pietrov
Posty: 18
Rejestracja: 05 gru 2017 23:11

Re: Drobne pomysly

Post autor: Pietrov »

Laduenia pisze: 29 mar 2024 11:27 Nie mam ochoty na konfrontację i hate, ale może jednak realniej byłoby jednak dać sobie spokój z wysyłaniem listu tylko po to by wysłać jedno zdanie lub jedno słowo, tylko postawić na sumienność i posłańców, tak jak przystało na czasy i rozwój tego świata.
Poczta to nie czat czy komunikator, tylko kawałek papieru, który z założenia podróżuje przez krainy, kontynenty, oceany.
Jak tak dalej pójdzie, to zaczniemy prosić o rzeczywisty czat, arkadyjski odpowiednik discorda. I ja wiem, że sporo osób czytając to już się pośliniło z zachwytu.

Dla przeciwwagi chętnie bym zgłosiła pomysł, by system pocztowy był jeszcze powolniejszy, zwierzęta jeszcze bardziej podatne na zmęczenie (zawsze to zaleta posiadania większej ich ilości i tu w sumie punkt 2 powyżej może nie byłby taki tragiczny), a postacie otwarte na wyzwanie jakim jest umiejętność zorganizowania się bez discorda.

_129382104_capture.jpg

A na używanie discorda jest przecież paragraf w zasadach Arkadii. :shock:
Tez jestem za tym. Ja bym dodatkowo poszedł w strone, ze nie pojawia się komunikat od kogo otrzymalismy poczte (bo niby z jakiej racji) a nawet że w ogóle byśmy takiej informacji nie otrzymywali.
Leskap
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2024 16:55

Re: Drobne pomysly

Post autor: Leskap »

Zmiany w tą stronę spowodują że wszyscy będą z discorda korzystać jeszcze bardziej.

Ale jak już chcecie w tą stronę iść- to wtedy wyłączyć wszystkie timeouty na eventach. Bo te zwierzaki wtedy się właśnie męczą, bo często trzeba wysłać kilka listów na raz.
ODPOWIEDZ