Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Rasande
Posty: 31
Rejestracja: 27 lis 2019 19:49

Re: Rozwój postaci

Post autor: Rasande »

Memnos pisze: 17 lut 2024 12:26 Czy jest miejsce gdzie nie można atakować graczy?
Zabił mnie Bezwzgledny masywny ogr w mieście Bogenhafen czterema ciosami. Zabrał wszystko, ciała też nie ma (w karczmie której się obudziłem też nic nie było). W miejscu w którym mnie zabił też nic niema.
Generalnie nie ma takich miejsc, w których atakowanie nie jest możliwe*. Natomiast zgodnie z zasadami:

Kod: Zaznacz cały

   $7   Zabijanie postaci innych graczy jest na Arkadii mozliwe, istnieja
        jednak pewne ograniczenia. Zabronione jest zabijanie innych:
            - bez przyczyny lub pod byle pretekstem; co wiecej, ofiara musi
              znac powod ataku
            - wielokrotnie z tego samego powodu
            - na lokacji startowej po zalogowaniu
        Zabicie drugiej postaci jest uznawane za ostatecznosc przy
        rozwiazywaniu konfliktow, dlatego tez obowiazkiem gracza jest uzyskac
        przed atakiem absolutna pewnosc, ze nie dojdzie do zadnej pomylki. 
Więc jeśli nie znałeś powodu albo powodem było np. to, że stałeś na lokacji obok kogoś, obok kogo nie powinieneś, to delikwenta należy zgłosić, bo jego zachowanie było nieregulaminowe.

*W sumie to jest, ale ono nie służy do kitrania się przed kimś i afaik nie przerywa trwającej już walki.
Rasande I Zwana Okrutnicą, Matka Kóz, Obłaskawicielka Krasnoludów, Żbiczek lub Broggha, jedno z dwóch, nigdy oba na raz
Memnos
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2024 09:33

Re: Rozwój postaci

Post autor: Memnos »

Zabił mnie bez powodu. Byłem sam przed miastem przyszedł z miasta zaatakował mnie to uciekłem do miasta do sklepu. Znalazł mnie tam i dobił. Obudziłem się w karczmie w tej miejscowości ale nie było ciała. Poszedłem do sklepu gdzie minie dobił ale też nic. przeszukałem lokację ale znalazłem tylko plecak ale nie pamiętam czy był mój ale była tam tylko butelka oleju i kartka na której można napisać notkę. Ogólnie ciała nie ma i wszystko co miałem puf. Zgłosiłem MG i czekam.
Memnos
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2024 09:33

Re: Rozwój postaci

Post autor: Memnos »

Panie i Panowie
Kto sprawdzi się lepiej korsarz czy strażnik?
Obaj mi pasują pod względem erpegowym. Potrzebuję by postać była wstanie walczyć z 2 góra z 3 na raz mobami. W miarę uniwersalna postać która sprawdzi się drużynowo jak i samotnie na szlaku, a chciałbym trochę zwiedzić świata. No i oczywiście dorwać czasem kogoś z listów gończych.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 277
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kerian »

Korsarz...
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ethel »

Wspieram kolege wyzej - korsarz to bardzo przyjemny zawod do zwiedzania swiata, plywanie i wspinaczka to bardzo mily dodatek. Nadaje sie tez na samotnego expa - nie najgorszy spec i tarcza ladnie radza sobie w wiekszosci popularnych miejsc.
Druzynowo tez sprawdza sie bardzo ladnie, zwlaszcza zaslona przed grupa moze czasem uratowac jakiegos gapcia.

Straznika nie polecam, jesli zamierzasz grac solo - to zawod, ktory przede wszystkim blyszczy w druzynie. Nie wszedzie samotny straznik dobrze sobie poradzi - niektore mocniejsze moby moga sprawic wiecej problemu niz korsarzowi, a exp solo nie nalezy do lekkich i przyjemnych.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Gwendall
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2023 19:26

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gwendall »

Glad jest optymalnym wyborem. Ma lepszego defa jak i lepszy ofens od korsarza a radzi sobie wyśmienicie na solo jak i w małych drużynach. Oczywiscie bierz co chcesz, co bardziej pasuje. Pozdrowienia od nożownika.
Memnos
Posty: 17
Rejestracja: 03 lut 2024 09:33

Re: Rozwój postaci

Post autor: Memnos »

Czy jest gdzieś metoda na sprawdzenie poziomu stażu?
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ethel »

Bezposrednio - nie. Posrednio? Mozna kombinowac.
Komenda gzpomoc zwraca orientacyjny czas do konca stazu (bardzo duzo, duzo...)
Jesli nie liczyles od poczatku i troche sie zagubiles, to najprostsza metoda jest trenowanie ciosu specjalnego do momentu, az przeskoczy na nastepny poziom umiejetnosci (trening dajacy wrost do poziomu 'troche' = 11%, pobieznie = 21% i tak dalej)
W skryptach mudletowych masz tez licznik stazu - przy zalozeniu, ze przegrasz tygodniowo 5h, bedzie liczyl w punkt (to znaczy: 100% stazu = 240 punkcikow, kazdy tydzien = kolejne 10). Jesli juz zaczales zawod, ale nie odpaliles licznika, mozesz recznie ustawic, w ktorym miejscu stazu jestes.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ