Zmiany w opisach sprzętu

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Ethel »

Jesli macie w Lorenowie taka palaca potrzebe posiadania ladnych opisow, wrzuccie tu paczke tych do poprawienia, chetnie pomoge z dobroci serca.
Co do "trawienia rdza" - spiesze wyjasnic, ze jest to jedynie stylistyka, zakladam, ze nikt tu nie mial na mysli trawienia w rozumieniu chemicznym, tylko, ze tak to ujme, pozerania przez rdze. Zreszta - to zwrot relatywnie czesto pojawiajacy sie w literaturze, wiec nie doszukiwalabym sie tu zlej woli.
Plus pamietajmy, ze opisy - i te dobre, i te zle jakosciowo - pisza zwykle ludzie niekoniecznie posiadajacy jakas szczegolowa wiedze na temat procesow chemicznych - to chyba nie jest obowiazkowe?
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Kilron
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2009 17:26
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Kilron »

@Dahed - dzięki za wypowiedź, nie miałem na myśli że konkretnie z Twojej inicjatywy cokolwiek wyszło, tylko że mogło wyniknąć akurat jako następstwo Twojego zgona. Oczywiście mógł to też być przypadek, zbiegło się w czasie, a powodem zmian w sprzęcie jest zbyt duża ilość monet wyciąganych z obozu. Z tym że 5mth tygodniowo z 200 zniesionych w tym czasie kolczug dla mnie akurat nie jest podstawą do kodowania ad hoc tak słabych opisów - zielarz w 3h wyciąga z łąk porównywalną kwotę w chwastach...

@Ethel - oczywiście że wiem że po drugiej stronie kabla też są ludzie, z tym że zazwyczaj zmiany które widziałem w obozie mutków były wyjątkowo dobrze przemyślane, może z jakąś literówką, ale spójne i bez większych błędów. Jeśli chodzi o same opisy, to jeśli pan informatyk jest noga z polonistyki, to niech się zwyczajnie za pisanie opisów nie bierze. Co do wyrażenia "nadtrawione rdzą" w literaturze, pokaż mi przykłady, bo wujek google sobie z wyszukaniem tego w internecie, nawet z użyciem cudzysłowu, nie radzi. A błąd stylistyczny pozostaje błędem, który powinien zostać zgłoszony..

Jeśli chodzi o sposób wprowadzania zmian, pierwszy raz widziałem żeby zmiany zostały wprowadzone tak niechlujnie, do tego nie w sprzęcie który mamy w pojemnikach (co się zdarzało od czasu do czasu, więc oddawaliśmy do zniszczenia rzeczy które przez jakiś czas już u nas zalegały), a w samych kodach generujących moby obszaru i dodających im sprzęt, poza apoką. Co mnie tym bardziej dziwi, bo ostatnią większą zmianą w obozie jaką zauważyłem było dodanie potworom spec-ataków, wykonanych bardzo estetycznie i spójnych z potworami samymi w sobie. Nie spodobało się komuś ile kolczug może jeden elf z obszaru w jeden wieczór wynieść, to trzeba uciąć nie bacząc na koszty? Też wątpię że wyłącznie o to chodzi.

Gdyby te zmiany o których wspominałem były przemyślane i zaplanowane, zmienione zostałyby wszystkie rzeczy, które mają przy sobie podstawowe moby. Gdyby osoba kodująca je przeczytała chociaż raz swoje wypociny, nie mógł bym napisać że po zgłoszeniu błędu w kolczudze w takiej formie:
1]Opis:
2]...niedbale kwalakami kawalkami innych...
wysłałem drugie zgłoszenie:
1]KWALAKAMI
bo coś w poprawianiu na szybko błędu z opisu nie wyszło...

Obrazek

Ale to i tak wyłącznie moje opinie i przemyślenia na podstawie obserwacji, moje słowo przeciwko nawet nie wiem czyjemu, bo wątpię że nagle ktoś się odezwie ze stwierdzeniem 'moja robota' i motywacją za tym płynącą. Zresztą, nawet i nie o to mi chodzi, niech sobie wizowie między sobą załatwiają tą sprawę, o ile ktokolwiek z szanownego gremium uzna że należy. Ja z mojej strony twierdzę że przez prawie 20 lat łażenia po świecie Arkadii nie miałem wątpliwego szczęścia gorszych opisów niż cytowane w pierwszym poście znaleźć i zgłosić. I zdania nie zmienię.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Gritta »

Wtrącę się poprawnościowo.

Kilronie, nadtrawić ma znaczenie również "zniszczyć". W tym rozumieniu zdanie z nadtrawionym jelcem, który ma kształt gwiazdy chaosu, jest sensowne i poprawne - "podniszczony rdzą jelec" i tak dalej.

O trawieniu rdzą znajdziesz chociażby cytat w Kordianie, żeby nie szukać bardziej egzotycznie:
ASTAROTH
Wszystkie koła, wszystkie druty
Całe, rdza wieków nie trawi;
"Trawienie rdzą" w literaturze występuje całkiem często. "Nadtrawienie" po prostu podkreśla, że proces jest w trakcie trwania/nie zaszedł całkowicie. "Nadtrawienia rdzą" faktycznie nie jestem w stanie znaleźć, ale nie jestem też w stanie wyszukać jakichkolwiek wystąpień np. "szorstkiej gruszki", co nie znaczy, że nie można tak powiedzieć i jest to błędem stylistycznym. To znaczy po prostu, że nikt tak nie napisał.

Jeśli jesteś zaś koneserem złych opisów, to zapraszam do warowni Damarisa. Tam są jedne z najgorszych opisów (i pewnie starszych) na Arce. Trzy zdania opisu to, jak na standardy tej gry, całkiem przyzwoita jakość opisu złomu; jest od groma takich, które wyglądają znacznie gorzej. W dobie GPT, który potrafiłby wypluć ich sporo i znośnych. W dobie CLARIN-a, który niemal bezbłędnie wyłapuje wszystkie błędy. Fakt pozostaje taki, że potem i tak patrzy się tylko na cyferki, a słabej kolczugi dla erpega byś nie nosił, tym bardziej zachwycał się opisem czegoś, co po prostu sprzedawałeś. Ale jeśli to był zarobek typu "5mth tygodniowo", to sam na ziołach na kosiarkę czy na mięsie w swoim lesie lepiej zarobisz. Albo nawet na rybach. Więc uszy do góry!

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Adventicus »

LE płaczą bo po 20+ latach kodowania im dobrze ktoś im nagle coś obciął? Prawie jest mi ich żal ... prawie.
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Dogid »

Bla bla bla...
Przypominam o istnieniu komendy 'oczysc bron' u kowali.
Ktora niby kiedys miała w zamysle reanimować takie przechodzone sprzęty.
Choć na zbroje nie działa.
Awatar użytkownika
Evandeil
Posty: 175
Rejestracja: 26 maja 2009 21:48

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Evandeil »

Slabe opicy sprzetu to najmniejszy problem w ostanich zmianach wprowadzonych przez wizow. Jest cala masa zmian, ktore zabijaja te gre. Parcie w jedynym 'slusznym' kierunku itp itd. Ale to jak gadanie ze sciana.
Obrazek
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Jasko »

Gritta pisze: 29 lis 2023 22:23 Wtrącę się poprawnościowo.

Kilronie, nadtrawić ma znaczenie również "zniszczyć". W tym rozumieniu zdanie z nadtrawionym jelcem, który ma kształt gwiazdy chaosu, jest sensowne i poprawne - "podniszczony rdzą jelec" i tak dalej.

Tez sie wtrace poprawnosciowo,
Nadtrawione a wytrawione to dwa zupelnie inne slowa - o ile mozna powiedziec ze cos jest nadtrawione przez czas, nadtrawione przez rdze, to z wytrawione przez czas juz sie nie spotkalem, https://pl.wikipedia.org/wiki/Wytrawianie_(metalurgia)
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Adventicus »

@Jasko to ja się zapytam w ten sposób, bo niestety terminologii polskojęzycznej nie znam (od lat mieszkam gdzie mieszkam i właściwie poza arka jezyka nie używam), ale acid etching nie było by wytrawianiem kwasem?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Zmiany w opisach sprzętu

Post autor: Gritta »

Jasko pisze: 23 gru 2023 23:38
Gritta pisze: 29 lis 2023 22:23 Wtrącę się poprawnościowo.

Kilronie, nadtrawić ma znaczenie również "zniszczyć". W tym rozumieniu zdanie z nadtrawionym jelcem, który ma kształt gwiazdy chaosu, jest sensowne i poprawne - "podniszczony rdzą jelec" i tak dalej.

Tez sie wtrace poprawnosciowo,
Nadtrawione a wytrawione to dwa zupelnie inne slowa - o ile mozna powiedziec ze cos jest nadtrawione przez czas, nadtrawione przez rdze, to z wytrawione przez czas juz sie nie spotkalem, https://pl.wikipedia.org/wiki/Wytrawianie_(metalurgia)
Tak, i doszliście już wcześniej do wniosku, że rdzą się metali nie wytrawia, a jelec, do którego się odnoszę był "nadtrawiony rdzą", nie wytrawiony, czyli opis jest ok. :roll: Wytrawiony był naramiennik, a konkretniej znak na nim, więc też wszystko się zgadza.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
ODPOWIEDZ