Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta »

Każde +staz to 0,4% zawodu. Tygodniowy idl to 4% zawodu. Jeden +staż to koszt trzech punktów formy, której jeden punkt na niskich lvlach expi się dłużej niż jeden zwykły postęp, a na wyższych - trudno mi powiedzieć kiedy, ale zgaduję, że okolice wielce - wpada równie szybko, co zwykłe nieznaki.
Dzięki formie można więc nabić więcej procent, niż przypada za idl. Może to być np. jedno użycie +staż, a możesz ich zrobić dwadzieścia.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Kern
Posty: 12
Rejestracja: 07 gru 2011 01:22

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kern »

Tak dla 100% pewności.

Czyli pakując exp w staż można pełen zawód uzyskać znacznie szybciej niż tylko za pomocą iddla?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta »

Odpowiedź brzmi "tak". Odpowiedź na pytanie czy zrobienie zawodu w 3 miesiące jest proste, jeśli nie ma się wsparcia kolegów, sprzętu i znajomości mechanik brzmi "nie".

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Rozwój postaci

Post autor: Duar »

Prosta matematyka:

+staz = 0,4% zawodu,
+staz = cała forma (3 postepy)

czyli

4% zawodu = 10 x +staz = 30 postępów = 2 nieboty
Gritta pisze: 19 sie 2020 12:49 Odpowiedź na pytanie czy zrobienie zawodu w 3 miesiące jest proste, jeśli nie ma się wsparcia kolegów, sprzętu i znajomości mechanik brzmi "nie".
Zgodnie z w/w matematyką zrobienie 2 niebotow w 7 dni, solo, bez wsparcia kolegów, dobrego sprzętu, na poziomie zwiedzil+ jest banalnie proste i może to zrobić każdy, a skraca czas robienia zawodu do 3 miesięcy :)
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta »

Z mojego doświadczenia wynika, że grając solo, bez magików, gp robi się postęp w granicach 40 min albo więcej. Z tego zaś wynika, że należy expić 20 godzin tygodniowo, a do tego zarabiać, dojść na exp, naprawiać eq itd -> liczę 30h. Czyli, bardziej realistycznie, trzeba grać powyżej czterech godzin dziennie, codziennie, mocno focusując exp. Teraz powiedz, czy dla casuala jest to normalna ilość czasu spędzana w grze, czy już bardziej w tym miejscu arkowy maniak :P

I wiem, że ta gra ma taką grindową specyfikę - sama miałam okresy ciśnięcia bez przerwy po 40h albo grania po 16h dziennie, robiłam też stabilne postępy poniżej 10 minut. Tyle, że umówmy się, to nie jest scenariusz casuala.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Puk
Posty: 18
Rejestracja: 05 lis 2020 15:40

Re: Rozwój postaci

Post autor: Puk »

Czołem!
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Więc pytam!

- Czy jeśli wytrenuje zaslanianie, rokazy i walke w szyku, to wpłynie to na szybkość mojego expa? (że będzie mi expić wolniej, a na ogrze obiezyswiacie z poczatkowymi um, to juz sie chyba wolniej nie da:D)
Feril
Posty: 86
Rejestracja: 25 paź 2011 20:59

Re: Rozwój postaci

Post autor: Feril »

Puk pisze: 09 lis 2020 16:49 Czołem!
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Więc pytam!

- Czy jeśli wytrenuje zaslanianie, rokazy i walke w szyku, to wpłynie to na szybkość mojego expa? (że będzie mi expić wolniej, a na ogrze obiezyswiacie z poczatkowymi um, to juz sie chyba wolniej nie da:D)
Na podstawie informacji na wiki https://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/D ... wa_postaci. , powinna wplywac (będziesz expil wolniej).

Z tym ze notka jest z 2013, wiec nie wiem czy ta zasada jest nadal aktualna.

Co do samego expa, sa spore roznice miedzy expowiskami. Przynajmniej na poczatku (jak pozniej, nie wiem, bo moja postac to kurczak). To samo tyczy sie sprzetu. Roznice moga byc z zakresu 10-15 min, a 40+ min na postępy na poczatkowych poziomach, w zaleznosci w co swoja marionetke ubierzesz i dokad ja poslesz.

Chyba ze Twoj ogr jest juz troche odkarmiony, wtedy z tego co pisza ludzie, ogolnie z xpem bez magikow, znajomych, dobrego zawodu, jest bez szalu i jak w kosciele - godzinka.
Awatar użytkownika
Puk
Posty: 18
Rejestracja: 05 lis 2020 15:40

Re: Rozwój postaci

Post autor: Puk »

Feril pisze: 10 lis 2020 18:02
Puk pisze: 09 lis 2020 16:49 Czołem!
Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Więc pytam!

- Czy jeśli wytrenuje zaslanianie, rokazy i walke w szyku, to wpłynie to na szybkość mojego expa? (że będzie mi expić wolniej, a na ogrze obiezyswiacie z poczatkowymi um, to juz sie chyba wolniej nie da:D)
Na podstawie informacji na wiki https://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/D ... wa_postaci. , powinna wplywac (będziesz expil wolniej).

Z tym ze notka jest z 2013, wiec nie wiem czy ta zasada jest nadal aktualna.

Co do samego expa, sa spore roznice miedzy expowiskami. Przynajmniej na poczatku (jak pozniej, nie wiem, bo moja postac to kurczak). To samo tyczy sie sprzetu. Roznice moga byc z zakresu 10-15 min, a 40+ min na postępy na poczatkowych poziomach, w zaleznosci w co swoja marionetke ubierzesz i dokad ja poslesz.

Chyba ze Twoj ogr jest juz troche odkarmiony, wtedy z tego co pisza ludzie, ogolnie z xpem bez magikow, znajomych, dobrego zawodu, jest bez szalu i jak w kosciele - godzinka.
To lepiej nie ryzykować :D
Godzinka to taki średni czas nieznaczka hrhr.

Dzięki!
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kregan »

Puk pisze: 10 lis 2020 21:08
To lepiej nie ryzykować :D
Godzinka to taki średni czas nieznaczka hrhr.

Dzięki!
Wytrenuj te drużynówki. Czy z gildii podróżniczej, czy od obiezyswiata sa tak nisko, ze nie odczujesz. Spora częśc ludzi zaklada, ze bedzie grala sama, i wiekszośc z nich konczy wczesniej czy pozniej w druzynie, a brak tych umów stwarza wtedy spore problemy. Tu nie ma co kutwic, a juz zdecydowanie nie na zaslonach.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Puk
Posty: 18
Rejestracja: 05 lis 2020 15:40

Re: Rozwój postaci

Post autor: Puk »

Kregan pisze: 11 lis 2020 20:43
Puk pisze: 10 lis 2020 21:08
To lepiej nie ryzykować :D
Godzinka to taki średni czas nieznaczka hrhr.

Dzięki!
Wytrenuj te drużynówki. Czy z gildii podróżniczej, czy od obiezyswiata sa tak nisko, ze nie odczujesz. Spora częśc ludzi zaklada, ze bedzie grala sama, i wiekszośc z nich konczy wczesniej czy pozniej w druzynie, a brak tych umów stwarza wtedy spore problemy. Tu nie ma co kutwic, a juz zdecydowanie nie na zaslonach.
Oczywiście że je kiedyś wytrenuje!
Ale póki co sobie gram, patrząc jednym okiem, a w drużynie jestem tylko jak Brat się lognie :)
ODPOWIEDZ