Przywrócenie PvP

Forum wieści z Arkadii.

Jaki masz stosunek do PvP?

Chciał(a)bym, żeby wszyscy musieli grać w grę PvP.
10
21%
Chciał(a)bym, żeby wszyscy musieli grać w grę PvE.
2
4%
Chciał(a)bym grać tylko PvE, ale nie przeszkadzają mi gracze PvP, jeśli mógłbym wybrać pomiędzy systemami.
16
33%
Chciał(a)bym grać tylko PvP, ale nie przeszkadzają mi gracze PvE, jeśli mógłbym wybrać pomiędzy systemami.
2
4%
Chciał(a)bym czasami pograć na zasadach PvP, czasami PvE z możliwością zmiany.
12
25%
Mam to gdzieś, Arkadia i tak zaraz umrze.
6
13%
 
Liczba głosów: 48

Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Gixx »

Ador pisze: 16 sty 2020 10:42 Na obecnym poziomie odrabiania zgona, problemem nie jest sama utrata expa ale cos innego - bardziej utrata reputacji, ekwipunku etc.
W wielu przypadkach nie jest nawet nawiazywana walka, wiec problem tkwi nie tylko w mechanice, ale i w mentalnosci graczy.
W mojej opinii utrata expa nigdy nie była sama w sobie problemem, żeby istniało PvP. Problemem jest brak zachęty, nie nadmiar kary. Jeśli nagroda jest zerowa, to znoszenie kary nic nie da. Co więcej znoszenie kary jeszcze umniejszyło potencjalną nagrodę - tu nie chodzi o to, żeby ktoś coś stracił, tylko żeby bić się z kimś kto jakkolwiek poważnie traktuje sprawę.

Niskie kary zazgon prowadzą do tego, że rozgrywka staje się totalnie krótkoterminowa i jałowa. Dla większości osób PvP wydaje się być równoznaczne z PK. Jak na mnie PvP wcale nie musi być prowadzone jedynie przy pomocy maczugi i tylko wtedy, kiedy da się kogoś zaskoczyć.

Być może byłyby to zaawansowane reformy, ale wydaje się, że wcale nie bardziej pracochłonne, niż zakodowanie systemu wiedzy i systemu skarbców, które niestety wyglądają na bardzo wizogodzinokosztowne i jedynie czasowo interesujące zmiany. Zaznaczając, że takich pomysłów może być mnóstwo i wiele z nich mogłoby skutecznie ożywić PvP, podrzucam jeden z nich:

Alternatywna wersja otwarcia gildii:

Problemem z otwarciem stowarzyszeń jest to, że boimy się trywializacji i ordynarności procederu, nagminnego rozkradania słabszych gildii, zlevelowania słabszych graczy itd.

Wystarczy według mnie dać sensowne limity, żeby osiągnąć w tej materii satysfakcjonującą na wielu płaszczyznach rozgrywkę. Skrótowe zasady mogłyby wyglądać następująco:

* Koszt otwarcia cudzej gildii wynosi np 1000 mithrylu. Kwota nieprzesadnie duża, ale jakoś sensownie ograniczająca liczbę napadów, których da się dokonać.
* Kiedy otwarcie gildii zostanie opłacone, to zostaje wyznaczony termin walki. Np za każdym razem najbliższa sobota, godzina 21. I atakujący i broniący się mieliby szansę zgromadzić posiłki i przygotować się do walki.
* Zwycięzca, przegrany i każdy uczestnik otrzymuje stosowny tytuł, zwycięzca może zabrać do siebie flagę podbitego stowarzyszenia, czy jakiś inny klimatyczny przedmiot, który może sobie nosić i pokazywać go innym, ale który można odbić napadając na to stowarzyszenie, które go trzyma.

Rozgrywkę taką można by sensownie balansować i rozwijać, np zamieniając część opłat na questy ofensywne i defensywne, które wykonywane regularnie mogłyby zwiększać, bądź zmniejszać kwotę, która już jest wpłacona.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Kerian »

Miałem skomentować, ale pomyślałem sobie, że dam se spokój. Ewidentnie masz w głowie sieczke. Miło czytać, że są ludzie w gorszym stanie niż ja.

Edit:

Dobra, trochę mi ulżyło. Tak naprawdę to jestem trochę zaciekawiony/zaniepokojony twoim stanem nikomu nie życzę durnot w życiu.

Tak czy inaczej. Dla mnie arka trwa tak długo ze to już nie gra, a eksperyment społeczny. Z ludzi pierwotnych opierających swoje relacje społeczne na brutalnej sile przeszliśmy do bardziej cywilizowanych czasów i ja jestem bardzo zadowolony z tej ewolucji, może za dwadzieścia lat będziemy mieli coś jeszcze ciekawszego społecznie. Nie staraj się przekonać wszystkich, że stare czasy były dobre tylko raczej uspołecznij się do tych nowych.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Gixx »

Tęcza, idz poobrażać kogoś gdzie indziej, co?
Valdethruda
Posty: 112
Rejestracja: 28 mar 2015 21:52

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Valdethruda »

Gixx pisze: 17 sty 2020 18:17

* Kiedy otwarcie gildii zostanie opłacone, to zostaje wyznaczony termin walki. Np za każdym razem najbliższa sobota, godzina 21. I atakujący i broniący się mieliby szansę zgromadzić posiłki i przygotować się do walki.
* Zwycięzca, przegrany i każdy uczestnik otrzymuje stosowny tytuł, zwycięzca może zabrać do siebie flagę podbitego stowarzyszenia, czy jakiś inny klimatyczny przedmiot, który może sobie nosić i pokazywać go innym, ale który można odbić napadając na to stowarzyszenie, które go trzyma.

Rozgrywkę taką można by sensownie balansować i rozwijać, np zamieniając część opłat na questy ofensywne i defensywne, które wykonywane regularnie mogłyby zwiększać, bądź zmniejszać kwotę, która już jest wpłacona.
Super, tylko dlaczego sobota 21:00, a nie wtorek 12:00. Ja w weekendy spędzam czas z rodziną, gram tylko w tygodniu, najlepiej do południa. Dlaczego chcesz mi odebrać przyjemność bronienia mojego stowarzyszenia czy atakowania wrogiego?

Co do zasady dwunastą odsłonę wątku o PK, w którym 93% osób wypowiadających się to nieuczestniczące w wojnach postaci lub osoby które uczestniczą, ale wypowiadają się pod imionami sekondów (sic!) traktuję jak lekturę ulotki z Lidia. Fajnie przejrzeć, jak się stoi w kolejce do kasy, po czym wyrzucam do śmieci.

Zachęcam do grania na Arkadii i prowadzenia wojen na Arkadii - dużo bardziej przysłużycie się wtedy PK.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Torgen »

re up
Albo 9:00 rano w poniedzialek, akurat wtedy jem sniadanie :D, co do reszty zgadzam sie z Toba. Oni nie graja i nie biora udzialu w PvP bo jak pisza obecne PvP jest jalowe, a sama arkadia upada i umiera i do niczego sie nie nadaje. Jak bedzie gra na ich zasadach to zaczna grac, przez miesiac...
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Derdhang »

Chciał(a)bym, żeby wszyscy mogli grać w grę PvP.
Chciał(a)bym, żeby wszyscy mogli grać w grę PvE.
Nie chcę by inni mi narzucali sposób rozrywki która ma mnie uszczęśliwić.

Trudny wybór w tej ankiecie, taki w stylu:
Kto jest twoim osobistym idolem i dlaczego Lenin/Stalin.
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Eltharis »

Smutna prawda jest taka, że z jakiegokolwiek powodu grasz w Arkadię, efektywniej wykorzystasz czas grając w gildii niebojowej.
  • Lubisz expić? Efektywniej zrobisz to w gildii niebojowej (wrogowie nie będą przeszkadzać)
  • Lubisz erpegować? Więcej erpega znajdziesz na poczcie lub expie niż w pogodniach przy PvP
  • Lubisz zarabiać? Efektywniej zrobisz to w roznosząc paczki niż w PvP
  • Lubisz wyprawy? W gildii niebojowej będzie ich tyle samo lub więcej, a wrogowie nie pokrzyżują planów
  • Chcesz mieć najlepsze cechy w grze? Efektywniej pójdzie ci bez zbędnych zgonów i pogoni w PvP
  • Chcesz najsilniejszy zawód bojowy? Zostań fanatykiem z Zajazdu już dziś
  • Chcesz sprzętu i magicznych przedmiotów? W gildii niebojowej masz do nich równie dobry dostęp
  • Chcesz emocji związanych z PvP? Zagraj w Dotę
Gracze z gildii niebojowych wypowiadają się w temacie, że nie chcą uczestniczyć w PvP - bo dlaczego miałoby być inaczej?
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Bam »

Fajna ta cała dyskusja, ale nic z niej nie wyniknie, bo nikt jej oprócz Was nie przeczyta ;)
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Enefghar »

Tom się uśmiał. Dzięki Eltharis :D

  • Lubisz expić? Efektywniej zrobisz to w gildii niebojowej (wrogowie nie będą przeszkadzać)
Muszę cie zmartwić. Na drodze do efektywnego ekspienia staje erpeg, odgrywanie postaci, rozmowy o niczym w karczmie i na poczcie, imprezy i konkursy piosenki. A! No i bym zapomnial o ciągle brudzących się podłogach, które trzeba myć.
  • Lubisz erpegować? Więcej erpega znajdziesz na poczcie lub expie niż w pogodniach przy PvP
Tu sie musze zgodzic i jest to naprawde smutne. Z checia poczytalbym o pomyslach na dodanie erpega do PvP. Moglbym nawet podpowiedziec to i owo. Widzisz, nawet na poczatku myslalem o dolaczeniu do gildii bojowej, ale po pierwszym spotkaniu z dumnym przedstawicielem gatunku stwierdzilem ze to nie dla mnie:

Kod: Zaznacz cały

> Sklep golebiarza.
Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: poludnie.
         
         
    O     
    |    
    |    
Dlugonosy usmiechniety halfling.
Ognisty krasnolud przybywa z poludnia.
Ognisty krasnolud podaza na poludnie.
Ognisty krasnolud przybywa z poludnia.
Ognisty krasnolud podaza na poludnie.
Ognisty krasnolud przybywa z poludnia.
Ognisty krasnolud atakuje cie!
(...)
Trakt wissenlandzki.
Trakt wiedzie na polnoc i poludnie.
    |    
    |    
    O     
    |    
    |    
> 
poludnie
[Ognisty krasnolud] skradajac sie przybywa z polnocy.
Ognisty krasnolud wychodzi z ukrycia.
Ognisty krasnolud atakuje cie!
Ognisty krasnolud wychodzi z ukrycia.
Probujesz trafic ognistego krasnoluda lewa piescia, lecz ten uskakuje przed twoim ciosem.
Probujesz trafic ognistego krasnoluda prawym kolanem, lecz ten uskakuje przed twoim ciosem.
Ognisty krasnolud bardzo ciezko rani cie ciezkim jednorecznym toporem, trafiajac cie w glowe.
Ruszasz truchtem na poludnie.
Ognisty krasnolud oglusza cie kilkoma szybkimi uderzeniami wzmacnianej drewnianej tarczy, po czym poteznym ciosem ciezkiego jednorecznego topora miazdzy twoj bok, lamiac zebra i kregoslup. Osuwasz sie na ziemie.

Umierasz.

Oddalasz sie.
  • Lubisz zarabiać? Efektywniej zrobisz to w roznosząc paczki niż w PvP
Roznoszenie paczek jest również efektywniejsze od erpegowania. Smutne. Ubolewam.
  • Lubisz wyprawy? W gildii niebojowej będzie ich tyle samo lub więcej, a wrogowie nie pokrzyżują planów
Oj widze, ze kolega nie gral w niebojowkach. Obydwa argumenty nietrafione. Tak jak wszedzie mamy okresy wiekszej i mniejszej aktywnosci, a wrogowie potrafia i krzyzuja czasem plany.
  • Chcesz mieć najlepsze cechy w grze? Efektywniej pójdzie ci bez zbędnych zgonów i pogoni w PvP
Spokojnie. Nadrabiamy zbednymi zgonami w PvE i przy eksploracji. Owszem, zdazaja sie niepadajace wyjatki, ale strona walczaca tez sie moze pochwalic wykoksami. Nie ogladalem zadnych statystyk, ale tak na oko macie o wiele wiecej legend w szeregach.
  • Chcesz najsilniejszy zawód bojowy? Zostań fanatykiem z Zajazdu już dziś
Tego nie skomentuje, bo sie nie moge przestac smiac. :lol:
  • Chcesz sprzętu i magicznych przedmiotów? W gildii niebojowej masz do nich równie dobry dostęp
Posiadac dostep, a posiadac magiki to dwie rozne rzeczy. Fakt, jest lepiej niz niegdys, ale jak czasem patrze na bojowych kolegow to chwilami przycmiewaja blaskiem nawet slonce.
  • Chcesz emocji związanych z PvP? Zagraj w Dotę
Wole Counter-Strike'a, ale prawdziwe emocje to są w Escape from Tarkov.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Atan
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2010 00:43

Re: Przywrócenie PvP

Post autor: Atan »

Przepraszam, zastałem Jolkę?
pulkownik Jurgen von Krall zwany Gryfem
ODPOWIEDZ