Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Forum wieści z Arkadii.
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Prav »

Dziś rozpoczyna się emisja serialu Netflixowego Wiedźmin.
Może warto byłoby to wykorzystać do zainteresowania nowych graczy Arkadią.
Na przykład poprzez wpisy na forach, gidze można umieścić nawiązanie do Arkadii?
Albo jakiś spec od pozycjonowania powiązałby stronę arkadii z hasłem Wiedźmin?

Arkadia jest dość niszowym typem gry, ale jak zainteresuje się 1000, konto założy 100, a 10 zostanie na dłużej, to już to będzie zmiana.
Apolios
Posty: 84
Rejestracja: 22 gru 2017 00:38

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Apolios »

Lepszej okazji raczej nie będzie.
Shast
Posty: 14
Rejestracja: 08 sty 2018 21:21
Lokalizacja: na kolanach u Woody'ego

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Shast »

Większego odzewu chyba też. ;)
Shast Bindersvalt z Rdestowej Laki, niziolek
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Gixx »

Kiedyś byłem bardzo za takimi akcjami. Zdecydowanie jestem za tym, żeby w ten sposób myśleć. Nawet kilka osób to tu, to tam i naprawdę można by wiele zmienić.

Problem w tym, że reformy, które odebrały grywalność szkodzą znacznie znacznie bardziej. Cały wysiłek (który musi być duży) zostanie zniwelowany w miesiąc, jeśli obecny system pozostanie. Dlatego, i tylko dlatego, zniechęcam do podejmowania tej akcji - Wasza ewentualna praca tylko ukryje przed Wizami jak bardzo schrzanili mechanikę przez ostatnie lata.
Awatar użytkownika
Chivasso
Posty: 69
Rejestracja: 16 cze 2018 22:37

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Chivasso »

Nie marudź, mechanika jest w porządku. Lepsza od tej, która była 1,5 roku temu, kiedy wróciłem na Arkadię. I o niebo lepsza od tej sprzed 20 lat.

Zresztą reklamować warto - niech jak najwięcej nowych osób będzie miało okazję sprawdzić mechanikę na własnej skórze.
Pozdrawia Chivasso z Tilei
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Gixx »

@Chivasso: Uszanuj to, że należysz do wąskiej i specyficznej grupy graczy, którym to co jest odpowiada. Inni stracili jakąkolwiek możliwość rozgrywki, która ich interesowała. Co więcej statystyka pokazuje, że moje przewidywania odnośnie skali problemu nie są jakieś wyrwane z kontekstu. Graczy regularnie ubywa.
Awatar użytkownika
Galard
Posty: 47
Rejestracja: 14 sie 2010 02:26

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Galard »

Gixx... Na pewno bedzie ich przybywac jak w kazdym mozliwym temacie, co post, bedziesz z uporem godnym maniaka trul co chwila to samo jak to Arka chyli sie ku upadkowi, jak wizowie schrzanili mechanike i probowal zniechecac do gry, w dodatku w temacie reklamy i serialu. Nie szkoda Ci na to czasu, na milosc Boska? Napisales juz to ze sto razy. Wszyscy przeczytali. Wystarczy.

Nie zaleznie od tego czy mud idzie w dobra czy zla strone, to tak na chlopski rozum im lepsza reklama tym wiecej nowych graczy, a im wiecej graczy to tym wiecej zycia na mudzie, wiecej opisow, pomyslow, a i zapewne wiecej wizow w blizszej czy dalszej przyszlosci. A wtedy i latwiej o rozne zmiany. Byc moze pozytywne, a moze negatywne. To wyjdzie w praniu. Wazne zeby mud zyl i sie rozwijal.
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Gixx »

Galard pisze: 22 gru 2019 15:41 Wazne zeby mud zyl i sie rozwijal.
Zdecydowanie jestem za tym. I jestem jednym z nielicznych, którzy w ostatnich latach coś w tym kierunku robili. Własnymi siłami postawiłem stronę z tutorialem, na facebooku zrobiłem najgłupszą na świecie stronkę zachęcającą do kliknięcia w Arkadią - bo na tyle mnie było stać w czas rzędu setki godzin. Nawet rozpocząłem nagrywanie tutorialu w formie filmików, które miałem nadzieję znacznie zmniejszyłyby koszt wejścia do gry. Ale przyszły zmiany, które mnie pokonały.

Teraz uważam, że jak nie upadniemy wystarczająco nisko, to tam na górze nigdy nie zmienią kierunku. :( A jak na górze nie zmienią, to my możemy się posikać a nie uratujemy sprawy.
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Cyzel »

Gixx pisze: 22 gru 2019 13:05 @Chivasso: Uszanuj to, że należysz do wąskiej i specyficznej grupy graczy, którym to co jest odpowiada. Inni stracili jakąkolwiek możliwość rozgrywki, która ich interesowała. Co więcej statystyka pokazuje, że moje przewidywania odnośnie skali problemu nie są jakieś wyrwane z kontekstu. Graczy regularnie ubywa.
A może nowym którzy przjdą będzie odpowiadać to co naszej "wąskiej i specyficznej grupie graczy"? I też prosimy o uszanowanie naszego stylu gry i wzięcie pod uwagę, że wpychanie ludziom PvP do gardeł spowoduje odejście sporej "wąskiej i specyficznej grupy graczy", których nie bawi arkadyjska wersja PvP.

I naprawde, nie musisz sie wp... ze swoimi problemami do każdego tematu na forum.
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Serial wiedźmin, a reklama Arkadii

Post autor: Gixx »

Cyzel pisze: 23 gru 2019 12:03 wpychanie ludziom PvP do gardeł
Sugeruję jakiś kurs czytania ze zrozumieniem przed zachowywaniem się jak opryskliwy szczeniak.
ODPOWIEDZ