Wrażenia z Arki po powrocie

Forum wieści z Arkadii.
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Yenrond »

Adventicus nie neguję. Jak sprawia to frajdę, jak to poczatek poszukiwań, jak nie jesteś sfrustrowany. Jasne. W 2004 roku tez mialem, akurat nie zeszyt w kratke tylko blok papueru milimetrowego, ktory mi po technice z gimnazjum jeszcze zostal :)

Nadal Twoje argumenty nie kontrują umieszczenia czegos takiego na oficjalbym wiki. Jak juz poświęciłem wystarczajaco dużo moim zdaniem czasu na rozwiazanie zagadki, robiac np rundę do Novi bo tam są gracze, ale jednak danego npc nie znają, jak wróciłem i przedstawiłem sie wydawaloby się, ze wszystkim, to chcialbym miec możliwość dowiedzieć się, jakie jest rozwiązanie zagadki. Chocby dowiedziec sie tego, ze ten ktorego szukam, nie pracuje w nocy. Ze nie patrzyłem na to w ten sposob i ze pewnie byl dzien, jak bylem w Novi, dlatego mijalem sie z nim dwa razy. Mi by to poprawialo komfort w gry. Pewnie paru innym nowicjuszom też.

Chodzilem z paczkami ciagle do innych miast, zeby po kowalach zebrac sprzet. Jak nie moglem niczego na nogi znalezc po 6 mieście, tez zajrzałem do wiki. I mi pomoglo, bo odwiedzilem dwa konretne miejsca i podjalem decyzje, co zakladam. Zaangażowałem się w samodzielne rozwiazanie, ale zajelo wystarczająco dużo czasu, żeby zmeczyc. Wiki uratowało przed frustracją. Inaczej by bylo, gdybym mial juz jakies znajomości żeby zobaczyc kto online i zapytac pocztą, ale jeszcze nie mam. Można by wtedy relatywnie szybko dostać odpowiedź bez wiki i bez wystawania na poczcie.

Od tego jest wiki. Zobaczcie jak to funkcjonuje przy innych grach.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Adventicus »

Powiem zatem tak zastanów się jaką masz wizję postaci. Poszukaj graczy z podobnym pomysłem. Zobaczysz że w kupie raźniej. W Ishtar masz kupców czy Kiełki, którzy dość chetnie pomagają młodym. Pokręć się kolo siedziby zagadaj do kogoś I szczerze jeśli masz w miare dobrego RPG ludzie ci pomogą.
Yenrond
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2019 13:47

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Yenrond »

Adventicus, dzięki za radę. Jednocześnie bede wdzięczny, jezeli przeczytasz powyższą wymianę postow ze zrozumieniem. Żadna z twoich powyższych wypowiedzi nie wnosi nic do tematu usprawniania dokumentacji dla początkującego gracza.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Adventicus »

Yenrond pisze: 29 paź 2019 21:52 Adventicus, dzięki za radę. Jednocześnie bede wdzięczny, jezeli przeczytasz powyższą wymianę postow ze zrozumieniem. Żadna z twoich powyższych wypowiedzi nie wnosi nic do tematu usprawniania dokumentacji dla początkującego gracza.
Widzę że Tobie zależy nie tylko na tym aby konia doprowadzić do rzeki ale także na tym aby ktoś się za tego konia napił. Pewne rzeczy powinny pozostać do odkrycia na Arce.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Tryggvi »

Adventicus pisze: 30 paź 2019 16:53Pewne rzeczy powinny pozostać do odkrycia na Arce.
Pewne rzeczy takie jak lista npcy od paczek? Czy gdzie wytrenowac umiejetnosci gp? A moze liste rzeczy od kowali? Ty wez bo jak cos powiesz to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac :lol:

PS przy skryptach dostepnych tutaj na forum masz zrobiona liste npcy od paczek
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Adventicus »

Tryggvi nalepiej podać każdemu wszystko na tacy i dla zachęty od kopa dać legendę i w pełni wyorany zawód. Swoja droga lista kowali czy treningów gp juz na wiki jest. Co do skryptów to byłoby miło wiedzieć czy te dostępne są w pełni legalne zwłaszcza że doprowadzają postać na miejsce bez ingerencji gracza.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Derdhang »

Doprowadzają czy wskazują?
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Adventicus »

Doprowadzają na miejsce. Skrypt zatrzymuje sie na bramach statkach itp. ale powiedzmy jesli uruchomisz go poza brama w Novi doprowadzi cie na miejsce powiedzmy w Białym moscie (np do sklepu) i jedyne co pozostaje to oddać paczkę.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Wrażenia z Arki po powrocie

Post autor: Tryggvi »

Adventicus pisze: 31 paź 2019 18:50 Tryggvi nalepiej podać każdemu wszystko na tacy i dla zachęty od kopa dać legendę i w pełni wyorany zawód.
Ale poplynales czlowieku. Od listy adresatow paczek do rozdawania legend i zawodow.
Adventicus pisze: 31 paź 2019 18:50 Swoja droga lista kowali czy treningów gp juz na wiki jest.
I nic nie stoi na przeszkodzie, zeby pojawila sie lista wspomnianych adresatow paczek. Chyba, ze w jakis sposob taka lista odbiera ci to elitarnosc, ktora przyszla z wielkim trudem gdy musiales sobie rozpisac ja samemu albo wyciagnac od kolegow.
ODPOWIEDZ