Ostatnie wieści

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Xion
Posty: 180
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10
Lokalizacja: Opole

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Xion »

Muszę przyznać, że przednią rozrywką jest patrzenie, jakimi pierdołami zajmują się wizowie, podczas kiedy mud w przyspieszonym tempie zdycha. Ja rozumiem, że nikomu w szanownym gronie czarodziejstwa nie chce się/nie ma czasu/nie ma pomysłu/nie umie poprawić grywalności tej gry, ale skoro resztki energii zużywa się na takie bzdury, to naprawdę proponowałbym emeryturę - od stresu można dostać wrzodów :)

PS. Proponuję pójść całkowicie w drugą stronę - wszyscy są znani wszystkim, imię jest zawsze widoczne w długim opisie postaci, jedynym plusem z przedstawienia się jest zastąpienie imieniem shorta (jak obecnie). Nie ma problemu z przedstawianiem, a jeśli ktoś chce odgrywać anonimowego szpiegomordercę z Krainy Deszczowców - peszek. Nierealistyczne? No i co z tego?
Życie jest sumą przypadków.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Gritta »

Szanowni Czarodzieje już parę ładnych lat temu wpadli na pomysł, jak rozwiązać problem baz szortów i imion postaci (o taki, opcja D), który to wydaje się mi znacznie lepszy, niż zabranianie pytania o imię, które to może mieć podstawy erpegowe. Dodałabym jeszcze ewentualnie zapominanie imienia postaci, którą nam ktoś przedstawił po przelogowaniu naszej postaci (jak to działa w przypadku NPC, o ile oczywiście nie zajęłoby to zbyt wiele wizogodzin). Jedyny potencjalny problem, to taki, że ktoś na expowisku które jest uznawane za expowisko gildii X może dostać prewencyjnie w łeb, bo np. jakaś ukrywajka będzie się na niego czaić i nie spyta, czy jest z gildii X (to by było nieerpegowe; wyobraźcie sobie zabójcę zza krzaka - przepraszam, czy pan nie jest czasem mutantem?), a delikwent nie będzie nosił itemu gildiowego, tylko radośnie idloexpił do ledwo żywego, bo w istocie wcale nie jest mutantem, tylko sprzątaczką z Kła. :roll:

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Anatolij »

Najłatwiejszym rozwiązaniem pod względem wizogodzin byłoby w ogóle zrezygnowanie z shorta, zostawienie tylko rasy. Wyglądałoby to tak:

"Dwoje mężczyzn, niziołek, elfka i Anatolij przybywają ze wschodu"

I już. Wygląd postaci jest w długim opisie, kto chce to zobaczy.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Derdhang »

Rozumiem ze ci ktorzy graja z czystego telneta, majac krasnoluda w teamie, spotykajac wroga, takze krasnoluda, npca a jakze, krasnoluda ktory chroni teren gildii prowadzacego przed wrogiem, wklepie komende-- oklep ryja nie czlonkowi druzyny?
他に方法はありません
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Anatolij »

Słuszna uwaga, pomysł do kosza.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Torgen »

To jeszcze raz sie przypomnimy. Skoro nie mozna juz pytac o imie, albo o to ktos ty za jeden to prosze uprzejmie o wprowadzenie blokady na przedstawianie sie innym jezeli my sobie tego nie zyczymy. Dosc mam tych secondow, gpkow i roznej masci mi niepotrzebnych graczy ktorzy sie mi przedstawiaja bez pytania czy moga i przez to wypychaja z mojej pamieci postaci na ktorych mi zalezy zeby pamietac. Pomysl juz chyba z dwa albo i trzy razy zglaszalem na arce.
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Anatolij »

Torgen pisze: 02 kwie 2019 16:06 (…) prosze uprzejmie o wprowadzenie blokady na przedstawianie sie innym jezeli my sobie tego nie zyczymy. Dosc mam tych secondow, gpkow i roznej masci mi niepotrzebnych graczy ktorzy sie mi przedstawiaja bez pytania czy moga i przez to wypychaja z mojej pamieci postaci na ktorych mi zalezy zeby pamietac.
Sprawdź: ?zapamietaj oraz ?zapomnij, powinno rozwiązać problem.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Torgen »

re up
Nie rozwiazuje, bo raz mam wiecej postaci ktore chcialbym pamietac niz mam miejsca w zapamietanych, dwa: skoro nie wolno mi pytac o imie tego kogo chce, to dlaczego ten kto chce moze mi sie przedstawiac bez pozwolenia?
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Anatolij »

Słuszna uwaga, rozumiem kolegę doskonale.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko wysłać, najlepiej zaraz po każdorazowym założeniu nowej postaci, list do kolegi z prośbą na udzielenie zgody na przedstawianie mu się.

Żeby proces usprawnić, proponuję przygotowanie ustandaryzowanego formularza. Wiesz, imię, rasa, proszę, dziękuję i te wszystkie zawijasy.

Oczywiście zgoda (lub jej brak) nie może być ostateczna, bo zawsze kolega może zmienić zdanie, więc taka prośba powinna pojawiać się cyklicznie, nie rzadziej raz w tygodniu.
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Nrdan »

Kolego Anatolij skończ już może śmieszkować. Rpgowo zapyskowałeś, dostałeś w papę, a na koniec pobiegłeś na skargę do MG i stąd m.in. całe to zamieszanie. Więc serio mi - na Twoim miejscu - byłoby głupio już cokolwiek komentować w tym temacie.
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Zablokowany