Ostatnie wieści

Forum wieści z Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Ostatnie wieści

Post autor: Pulp »

Witajcie,
Chcialbym wszystkim przypomniec, ze zgodnie z zasadami Arkadii, zabronione
jest wymuszanie na innych graczach przedstawiania ich postaci.
Za wymuszanie uznajemy kazde bezposrednie zwrocenie sie do obcej postaci
tekstem takim jak:
- ktos ty?
- jak sie zwiesz?
- cos za jeden?
Przypomnieć? Pierwsze słysze. Z tego co pamiętam było wyraźnie powiedziane, że chodzi o wymuszanie uzycia komendy <przedstaw sie>. Jak zmieniamy zasady, to nazywajmy rzeczy po imieniu, a nie udajemy, że tak było od zawsze i wszyscy powinni to wiedzieć.
Wasze postaci nie potrzebuja znac imienia kazdej osoby spotkanej na trakcie,
dlatego tez oczywiste jest, iz ma to tylko i wylacznie na celu zbieranie
imion do zewnetrznych baz danych.
Jako iz takie zachowania wystepuja notorycznie, sa mieszaniem swiatow i
wplywaja bardzo negatywnie na interakcje miedzy graczami, beda karane
natychmiastowa kasacja.
To ma tyle samo sensu co stwiedzenie: Ludzie nie musza szpadlować ogródków, wiec oczywistym jest, że jak ktoś kupuje szpadel, to po to, żeby zabić nim sąsiada, dlatego posiadanie szpadla będzie karane śmiercią.
takie zachowania wystepuja notorycznie, sa mieszaniem swiatow i wplywaja bardzo negatywnie na interakcje miedzy graczami
Te wieści wpłyną na interakcje między graczami znacznie bardziej negatywnie. Robicie z tej gry miałką papkę, w którą gra sie bezimiennymi sekondami z komórki wsuniętej do kieszeni, zerkajac co 20 minut czy nie ma za co kogos kto nas zaczepił zglosic do mg.

Przez lata nie ogarneliście, że masa ludzi gra na mniej lub bardziej ogolnodostepnych skryptach, ktore wysylaja kazdego kto sie przedstawi do wspolnej bazy, a teraz zabieracie sie za problem od dupy strony. Korzystanie ze wspolnej bazy, a w szczegolnosci dodawanie tam postaci powinno być karane, ale kompletnie nie tędy droga.
oczywiste jest, iz ma to tylko i wylacznie na celu zbieranie imion do zewnetrznych baz danych.
To jest tak bezmyslne, że ręce opadają. Pytanie obcego kim jest, by okreslic czy jest dla nas zagrozeniem/sprzymierzencem, czy mozemy mu zaufac czy raczej sie obawiac, napasc/zjesc czy moze zastosowac taryfe ulgową, to jedna z najbardziej naturalnych i podstawowych interakcji. A teraz nagle robicie z tego patologie, bo nie zareagowaliscie przez lata na to, co nią na prawde jest.
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Derdhang »

Pulpie, to z tego powodu, gdy Tyg znał imię mojej postaci a Ty nie, to domagales się od Tyga by ten Ci przedstawił moją postać, nie umiejąc tego wyegzekwować na odkrywcy którego blokowales?
A nie, to RPG było.
Nie było to imię ci potrzebne do niczego z tych rzeczy które wymieniłeś: czy jest dla nas zagrozeniem/sprzymierzencem, czy mozemy mu zaufac czy raczej sie obawiac, napasc/zjesc czy moze zastosowac taryfe ulgową.
他に方法はありません
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Vyrg »

Kolego Derdhang. W w/w sytuacji ogry wykazaly sie kultura przedstawiajac twa postac sobie nawzajem. Nie jest to ani niezgodne z regulaminem gry, ani z jej mechanika. Byc moze lepiej dla twej postaci jest byc rozpoznawalnym niz nie. W szczegolnosci gdy mowa jest o krwiozerczych gildiach z ktorymi czasem masz do czynienia.

@Rafgarcie - wnioskuje o dodanie opcji przedstawianie przez innych +/-.
Kvark
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2018 19:43

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Kvark »

i jeszcze baze imion wyzerowac postaciom, żeby już calkiem ułatwić grę przez webowego
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Gotmir »

Popieram.
Wyzerować każdemu zapamiętanych/przedstawionych

Niech się ludzie poznają od nowa.
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Derdhang »

Kolego Vyrg.
Ja nie mówię że to jest, czy nie jest zgodne z regulaminem, tylko pokazuje że ma się to nijak do powyższej wypowiedzi naszego kolegi.
Że nie to jest powodem, co jest tam sugerowane.
W każdym razie nie w tym wypadku.
Dziękuję też za troskę o los mojej postaci na dalszą przyszłość, to bardzo pokrzepiajace. Szczególnie że chwilę po tamtym zdarzeniu nastąpił atak.
Nie przejmuje się tym, za starym na to jestem graczem.
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Slewhut »

Mi jako swiezakowi bardzo nie lezy zakaz przedstawiania. Nic nie wiem o zadnej bazie. Nie ogarniam kto jest kim jezeli mi sie nie przedstawia.

Gram odkrywca otwartym na kazde nowe spotkanie i zdazylo mi sie nalegac na kogos aby podal swoje imie. Jednak ostatecznie mnie zbywano..

Mysle ze fajnie jakby podejsc do tego tematu tak aby problem rozwiazala mechanika gry, a nie sztuczne ograniczenia.

Arkadia pltrzebuje wiekszej interakcji miedzy graczami. Czegos co bedzie zachecac i laczyc ze soba graczy.

Nie znam sie ale zdaje mi sie ze jezeli obca twarz posle mnie do grobu to dobrze zapamietam tego kogos. Natomiast w obecnej postaci bez imienia moj mozg czuje sie dyskonfortowo.


Mi brakuje czegos takiego jak system wlasnych dopiskow przy postaciach. Taka wlasna baza danych.. Czy sie przedstawil czy nie nie mialoby znaczenia. . Krotkie formy widoczne tylko dla mnie.. Taka pamiec osobista twarzy ze to wlasnie ten osobnik.
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Gritta »

Slewhut pisze: 28 mar 2019 20:06 Mi brakuje czegos takiego jak system wlasnych dopiskow przy postaciach. Taka wlasna baza danych.. Czy sie przedstawil czy nie nie mialoby znaczenia. . Krotkie formy widoczne tylko dla mnie.. Taka pamiec osobista twarzy ze to wlasnie ten osobnik.
Możesz to zrobić znając imię/short i uzywajac przeksztalcania tekstu. W webowym tez sie da.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Vyrg
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2018 14:17

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Vyrg »

Derdhang pisze: 28 mar 2019 19:58 Szczególnie że chwilę po tamtym zdarzeniu nastąpił atak.
Atak rowniez jest zgodny z regulaminem gry, oraz jest spora czescia interakcji pomiedzy wieloma graczami/NPC. :)
Awatar użytkownika
Slewhut
Posty: 111
Rejestracja: 15 lut 2018 14:00

Re: Ostatnie wieści

Post autor: Slewhut »

Popatrze.

Ale shorty moga byc takie same 2 roznych graczy? Albo niemalze identyczne?

Moze rozwiazaniem bylaby unikatowosc shortow?
Wieje wiatr w mojej głowie
Nad doliny i nad sady niesie mnie
Wieje wiatr w mojej głowie
On pieśń wolności niesie mi
Zablokowany