Nowsze płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Vonir
Posty: 57
Rejestracja: 25 lis 2017 01:39

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Vonir »

Na logu widać jak straż nie reaguje. To błąd?
Straż w Rozrog nie atakuje wojowników o wolność starszej rasy?
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Kerhenia »

Kultura widzę pełną gębą, Zetu. Imiona, shorty, zawody, wiek postaci, kto z kim łazi(aż szkoda, że nie mogę tej wiedzy na arce wykorzystać :/) szkoda, że stanu cywilnego nie podałeś jeszcze. Rozumiem, że przynajmniej Anatolij wyraził zgodę? :D
Awatar użytkownika
Derdhang
Posty: 143
Rejestracja: 24 cze 2017 00:15

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Derdhang »

Z tego co wiem, konsekwencje tego co robi daną postać zawsze musi być brana pod uwagę przez prowadzącego ją.
Więc obrazajacy musi sobie zdawać sprawę, że ktoś na to odpowie tak, lub inaczej.
Zaś niestosujacy się do regulaminu, że skutek może być podobnie bolesny.
W obu wypadkach, osoby pośrednio związane ze sprawą, nie są stroną w sprawie.
他に方法はありません
Awatar użytkownika
Lumen
Posty: 102
Rejestracja: 31 mar 2018 00:31

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Lumen »

Kerhenia pisze: 28 mar 2019 13:28 szkoda, że stanu cywilnego nie podałeś jeszcze.
Kerhenia - PANNA! Z posagiem ;)
Viveck - KAWALER bez ciastek, bo zjadł.
Anatolij - ROZWODNIK! - chyba ;P
Symon
Posty: 48
Rejestracja: 12 lut 2013 11:48

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Symon »

Po przejrzeniu loga z sytuacji, ktora stala sie zarzewiem powyzszej dyskusji, mam nieodparte wrazenie, ze w calej tej sytuacji nie chodzilo o wymuszenie przedstawienia sie.
Dlaczego?
Bo w calym logu oprocz zwrotu "cos za jeden?" (ktory mozna interpretowac bardzo szeroko, i w tej sytuacji na pewno nie jako probe wymuszenia podania imienia) nie ma slow takich jak "przedstaw sie", "imie", "nazywasz".

Do tego - doszlo tu do interakcji graczy, w trakcie ktorej postacie obrazaly sie wzajemnie.

Jesli mialbym uznac zabicie Anatolija za karalne, to wydaje mi sie, ze raczej z powodu "nieuzasadnionego zabicia". A wiec, podstawa do ukarania
powinien byc par. 7 a nie par. 5 Zasad dotyczacych gry postacia zawartych w regulaminie Arkadii.

Ponadto, pamietajmy o par. 1 Zasad dotyczacych gry postacia: Czyli obowiazku utrzymywania przez graczy klimatu hard-fantasy.

EDIT: poprawne okreslenie przepisow
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Anatolij »

Viveck pisze: 28 mar 2019 13:11 Prostując całe to zamieszanie sprawa chyba sprowadza się do mnie i Kerhenii, a także do nieszczęsne Anatlija (dla zainteresowanych patrz zezgoni.li).
SC jakie jest każdy wie i jaki stosunek mają do ludzi. Można nas nie lubić. Wracając do fraga widać było jawną prowokację z naszej strony, ale była to tylko i wyłącznie chęć RPGa i "pozaczepiania" gracza - chęć interakcji.
No właśnie ja nie jestem pewny czy chodzi o to, bo o ile padło pytanie o to kim jest postać, nie było z waszej strony wymuszania przedstawienia się - imienia nie podałem, a zgon Anatolij zaliczył nie za brak przedstawienia się tylko za sprowokowanie Kerhenii swoją odzywką. Nazwanie półelfa "kundlem" w świecie Wiedźmina to jedna z gorszych obelg i jej reakcja była uzasadniona.

Stawiam raczej na sytuacje typowo patologiczne, jakie się zdarzają - gracz spotyka gracza, pyta o imię, gracz podaje swoje imię komendą "powiedz" zamiast "przedstaw się" i zaczyna się robić nerwowo.

EDIT:
Zetu, dziękuję za stawanie w mojej obronie, naprawdę to doceniam, ale sytuacja została wyjaśniona i nie mam do nikogo żadnych pretensji. Grajmy i dajmy grać innym. Emocje nie są dobrym doradcą.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2019 14:25 przez Anatolij, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Gritta »

Dla mnie sytuacja była w miarę erpegowa (tak, zgodna z założeniami postaci, ale dałoby się to zrobić ładniej, bardziej rozbudowanie, zaskakująco, etc.). Spotykam zbójów-rasistów, którzy chcą mnie zabić, bo jestem człowiekiem. Anatolij mógł rozwiązać to na milion sposobów pokojowo. Powiedzieć, że chyba coś państwu się pomyliło, pokiwać pokornie głową, błagać o litość, wytłumaczyć, że nie jest Nordlingiem, powiedzieć, że musi się spieszyć, bo te wszy faktycznie go gryzą i trzeba biec się umyć, albo, jeśli erpeguje cwaniaka i bystrzachę - udać głuchoniemego. :roll: Rozumiem, że długo nie grał, ale nie wydaje mi się, że powinniśmy z tego powodu traktować go jako jakiegoś półgłupka, bo ta sytuacja odwołuje się chyba do instynktu samozachowawczego człowieka.

<wesprzyj Szymona; wesprzyj OK; wesprzyj SC , wesprzyj [...]>

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Anatolij »

Gritta pisze: 28 mar 2019 14:16 Anatolij mógł rozwiązać to na milion sposobów pokojowo.
No i w tym cały sęk, zwłaszcza, że jak emocje opadły to w logu doczytałem, że Kerhenia dała mi szansę - pytała czy splunąłem jej pod nogi czy ot tak.
Źle to rozegrałem i biorę to na klatę bez wymówek.

Jeszcze raz powtórzę - sprawa została wyjaśniona i zamknięta. Mocno apeluję (i mam nadzieję, że Viveck i Kerhenia ten apel poprą), żeby nie robić z tego sprawy politycznej na forum. Rzecz miała miejsce na arce, została rozwiązana na arce, nie mieszajmy światów.
Zetu
Posty: 97
Rejestracja: 27 lut 2017 07:09

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Zetu »

czy wy chcecie powiedziec ze to normalne:

gracz A spotyka elfa:

gracz a mowi: smierdzi mi tu elfem

elf: bluzg

gracz A: zabij elfa


no jak dla was to kwintesencja rpga i przestrzeganie zasad :D to chyba z wami cos nie tak jest.


a pozatym uwazam ze nalezy skasowac SC i OK

w dobie obecnych zmian pk odchodzi w niebyt i nie ma potrzeby trzymac przestarzale gildie.

wprowadzmy gornikow zamiast nich
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Nowsze płacze na magów

Post autor: Blob »

Zetu pisze: 28 mar 2019 14:41 czy wy chcecie powiedziec ze to normalne:

gracz A spotyka elfa:

gracz a mowi: smierdzi mi tu elfem

elf: bluzg

gracz A: zabij elfa


no jak dla was to kwintesencja rpga i przestrzeganie zasad :D to chyba z wami cos nie tak jest.


a pozatym uwazam ze nalezy skasowac SC i OK

w dobie obecnych zmian pk odchodzi w niebyt i nie ma potrzeby trzymac przestarzale gildie.

wprowadzmy gornikow zamiast nich
Górnicy są od lat, tyle że obecnie na wymarciu.
Coraz ciekawsze są problemy Arki.
Lata temu wizowie "rozwiązali" problem patrolowania Mahakamu przed Młodzików, a wystarczyło tylko sprowokować wypytywanego.
Dobrze wiedzieć.
Zablokowany